پایگاه خبری خانه فوتبال:

تیم ملی فوتبال نوجوانان کشورمان مقابل انگلیس در جام جهانی نتیجه را واگذار کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تیم ملی فوتبال نوجوانان کشورمان از ساعت 15:30 امروز در دومین بازی خود در جام جهانی زیر 17 سال به میزبانی ورزشگاه بین‌المللی جاکارتا مقابل انگلیس قرار گرفت که این بازی با برتری 2 بر یک انگلیس به پایان رسید.

انگلیس قهرمانی سال 2017 جهان را در کارنامه دارد.

تیم ملی فوتبال نوجوانان کشورمان در شرایطی شکست خورد که نیمه اول را با یک گل پیروز شده بود و گل دوم را در دقایق اضافی نیمه دوم دریافت کرد.

داور: گستاوو ترخا(اروگوئه)

کمک‌ها: کارلوس باریرو و آندرس نیئواس

کارت زرد: جو جانسن

کارت قرمز: -

گل: ابوالفضل زمانی(31) برای ایران و راسل دنی (63) و اندالا (90) برای انگلیس

ترکیب ایران: آرشا شکوری، عرفان درویش‌عالی، حسام نفری، نیما اندرز، ابوالفضل ذلیخایی، امیرمحمد رزاق‌نیا (ضرغام سعداوی)، ابوالفضل زمانی (همایی فرد)، اسماعیل قلی‌زاده (رضا غندی پور)، یعقوب براجعه، ماهان صادقی(56- کسری طاهری) و ابوالفضل موردی

سرمربی: حسین عبدی

ترکیب انگلیس: تامی ستفورد، جاش کوفی آچمپانگ، ساموئل لاکیل، ساموئلس اسمیت ایشه، میشل گولدینگ، جوئل اندالا، دنی ریس، لویس اسکلی میلس (آمو آمیاو)، کریس ریگ(59- ریس الکساندر راسل)، متی ورهورست، اسان انوانری(59- جاستین اوبوآودود)

سرمربی: گری رایان

دقایق حساس

دقیقه 8

ارسال در عمق ماهان صادقی با ضربه سر اسماعیل قلی‌زاده در اختیار دروازه‌بان انگلیس قرار گرفت.

 دقیقه ۱۸

ارسال جوئل اندالا از سمت راست زمین ایران در مقابل دروازه به شکل بسیار خطرناکی از میان پاهای متی ورهورست گذشت و در ادامه نیز آرشا شکوری با واکنش استثنایی ضربه اسان انوانری را دفع کرد.

دقیقه ۲۲

ضربه جاش آچمپانگ از بالای دروازه ایران گذشت. در شرایطی که ثانیه‌هایی قبل، ارسال کوتاه میشل گولدینگ به روی دروازه بار دیگر دروازه شکوری را با خطر مواجه کرده بود.

دقیقه ۲۷

روی اشتباه مدافع ایران در پوشش توپ به متی ورهورست رسید اما ضربه زمینی مهاجم شماره ۱۹ انگلیس از کنار تیر عمودی سمت راست دروازه ایران گذشت.

دقیقه ۲۹

این بار ارسال جاش آچمپانگ از سمت راست با ضربه سر کریس ریگ در دستان شکوری آرام گرفت.

دقیقه ۳۱

ارسال کرنر نیما اندرز در شلوغی محوطه جریمه انگلیس با برخورد به پای ورهورست در مقابل دروازه خالی این تیم به ابوالفضل زمانی رسید تا این بازیکن گل اول ایران را به ثمر برساند.

دقیقه 40

اسماعیل قلی‌زاده پس از دریافت توپ قصد داشت توپ را از میانه‌های زمین ایران وارد دروازه انگلیس کند که ضربه‌اش در اختیار ستفورد قرار گرفت.

دقیقه 41

ضربه اندالا پس از برخورد به مدافع ایران به شکل خطرناکی روی سقف دروازه تیم کشورمان فرود آمد.

دقیقه ۴۵

حرکت در عرض اندالا این بار با شوت زمینی وی همراه شد که این بار شکوری ضربه این بازیکن را مهار کرد.

دقیقه 2+45

قلی‌زاده این بار پس از دریافت پاس ماهان صادقی و عبور از 2 مدافع حریف با شوتی دیدنی دروازه انگلیس را به خطر انداخت که این ضربه از بالای دروازه بیرون رفت.

حواشی

* بارش شدید باران در نیمه اول این بازی را تحت تاثیر قرار داده بود.

* تعدادی از هواداران کشورمان با حضور در ورزشگاه همراه با مردم اندونزی تیم حسین عبدی را مورد حمایت قرار دادند.

* پس از گل ابوالفضل زمانی در شرایطی که عبدی مشغول خوشحالی بود، مشت رضا حاج اسبویی، مربی دروازه‌بان‌های ایران به صورت سرمربی تیم برخورد کرد.

* در دقیقه 49 آرشا شکوری پس از برخورد با لویس اسکلی برای لحظاتی روی زمین افتاد اما پس از مداوای کادر پزشکی ایران به بازی برگشت.

*دقیقه ۶۳ ضربه ریس الکساندر راسل پس از یک و دو با ورهورست توپ را با یک ضربه زمینی به گوشه سمت راست دروازه ایران فرستاد تا نتیجه را به تساوی بکشاند.

*دقیقه ۷۳ محمد عسگری جای ابوالفضل موردی علیرضا همایی فرد جای نیما اندرژ

*دقیقه ۷۴ آرشا شکوری ضربه از راه دور اندلا را در شرایطی که توپ تغییر مسیر داده بود به سختی راهی کرنر کرد.

*دقیقه ۷۵ اندلا با سر توپ زدن به درویش عالی از زاویه بسته در موقعیت گلزنی قرار گرفت که ضربه‌اش از کنار تیر عمودی سمت چپ دروازه ایران عبور کرد.

*دقیقه 80 موقعیت خوبی در محوطه جریمه انگلیس نصیب بازیکنان کشورمان شد که دروازه بان مانع از گلزنی ایران شد.

*دقیقه ۹۰ رها شدن توپ از دست آرشا شکوری سبب شد جوئل اندالا از زاویه بسته گوشه محوطه جریمه دومین گل انگلیس را وارد دروازه ایران کند.

تیم ملی فوتبال نوجوانان کشورمان در بازی آینده به مصاف نیو کالدونیا می رود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: