پایگاه خبری خانه فوتبال:

باشگاه پرسپولیس یک سرمربی اسپانیایی را به عنوان گزینه جدید سرمربیگری پرسپولیس برگزیده است.
به گزارش "ورزش سه"، بعد از نتایج نتایج پاکو خمس و حضور چند سرمربی اسپانیایی در لیگ برتر ایران، حالا پرسپولیس تیم دیگری است که به سراغ سرمربیان این کشور رفته و البته یک نام بزرگ را نشان کرده است.

بر اساس شنیده‌ها، خاویرا پریرا، گزینه جدید هدایت تیم پرسپولیس است و باشگاه تلاش می‌کند تا باب مذاکره با این سرمربی مشهور را باز کند تا شاید او به جای یحیی گل‌محمدی روی نیمکت قرمزها بنشیند.

خاوی 57 ساله که نامی نسبتا مشهور در فوتبال اسپانیا محسوب می‌شود، بیشتر دوران مربیگری خود را به عنوان دستیار سپری کرده اما سابقه کار در تیم‌های لوانته، واتفورد، وایادولید و فولام را به عنوان مربی دارد.

با این حال پریرا فصل 2009-2010 مدت کوتاهی هدایت تیم آلاوز را در فوتبال اسپانیا برعهده داشت و از 2020 نیز به صورت مستمر در تیم‌های مختلف سرمربی بوده است.

پریرا دو دوره هدایت تیم هنان چین را برعهده گرفت و در این بین یک مرتبه نیز به عنوان سرمربی لوانته در فوتبال اسپانیا مطرح شد اما موفقیت بزرگ او فصل گذشته رقم خورد.

او فصل پیش سرمربی تیم شانگهای پورت چین بود و موفق شد با این تیم قهرمانی سوپرلیگ چین را به دست بیاورد و موفقیتی بزرگ را با یاران اسکار تجربه کند.

البته بعد از این قهرمانی، پیشنهاد شانگهای پورت به شکلی نبود که نظر خاوی را جلب کند تا او رسما از تیم بزرگ و پرافتخار چینی جدا شود.

در این بین شایعاتی پیرامون پیشنهادات اسپانیایی و انگلیسی هم به این سرمربی وجود داشت اما او هنوز مقصد خود را انتخاب نکرده تا پرسپولیس امکان مذاکره و عقد قرارداد با این سرمربی را داشته باشد.

نکته جالب اینکه جهانیار محبی، آنالیزور سابق افشین قطبی، به عنوان دستیار در کادر او حضور دارد و شاید این موضوع سبب شود تا پرسپولیس شانس بیشتری برای استخدام او داشته باشد.

این در حالی است که مسئولان پرسپولیس هنوز واکنشی به اخبار پیرامون سرمربی جدید بعد از پاسخ منفی برانکو نداشته‌اند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: