پایگاه خبری خانه فوتبال:

ادعای سنگین علیه پرستاره‌ترین تیم تاریخ آسیا
هموطن برانکو و یکی از سرمربیان حاضر در جام ملت‌های آسیا در گفتگو با "ورزش سه" ادعای جالبی را طرح کرده است.
به گزارش "ورزش سه"، پتر شگرت یکی از سرمربیان حاضر در جام ملت‌های آسیاست که اگرچه در کرواسی متولد شده اما عمده دوران فوتبال خود را در آلمان گذرانده و به همین دلیل بسیاری تصور می‌کنند که او آلمانی است.
با این حال نکته جالب در مورد شگرت، رابطه بسیار نزدیک سرمربی تیم ملی تاجیکستان با برانکو ایوانکوویچ، سرمربی کروات تیم ملی عمان است که باعث شد در شب بازی قطر و تاجیکستان، شگرت تا دیر وقت پای تلویزیون الکاس قطر بنشیند و بازی با عربستان را تماشا کند.

بعد از پایان این بازی، خبرنگار ما با سرمربی تیم ملی تاجیکستان تماس گرفت تا گفتگویی را با او انجام دهد، خصوصا اینکه تاجیک‌ها نیز با نمایش درخشان برابر چین، نگاه طرفداران فوتبال در آسیا و به خصوص ایرانی‌ها را به خود جلب کرده‌اند.

این گفتگو را در ادامه بخوانید:

شب دیر وقت است اما می‌دانستم که بازی دوست نزدیکتان، برانکو را از دست نمی‌دهی.

بله قطعا! البته نتیجه من را ناامید کرد چون برانکو را خیلی دوست دارم و به نظرم او یکی از بهترین مربیان جام ملت‌های آسیاست.

نظرت درباره بازی عمان - عربستان چیست؟

عمان خیلی خوب بود و نزدیک به اولین شگفتی‌سازی در جام. اما من مطمئنم که بعد از این بازی اول، عمان نتایج بهتری خواهد گرفت. من به برانکو ایمان دارم و آنها در تورنمنت پیش خواهند رفت.

با برانکو صحبت کردید؟

بله قبل از اینکه تماس بگیرید با برانکو صحبت می‌کردم، قبل از بازی هم همینطور. البته می‌دانم الان چه احساسی دارد و برای همین خیلی حرف نزدیم. به هر حال این فوتبال است دیگر.

در مورد عربستان چه نظری داری؟

عربستان یک قدرت بزرگ در فوتبال آسیاست و نیمه دوم فشار شدیدی به حریف آورد. اما به هر حال عمان خیلی نزدیک به برد بود و همین من را ناامید کرد. دوباره دوست دارم بگویم که به این نمایش عمان و برانکو افتخار می‌کنم، آنها عالی بودند.

برسیم به تیم خودتان، مقابل چین نتیجه خوبی گرفتید.

ممنون از شما و همه هواداران ایرانی. ما در اولین بازی تاریخ تاجیکستان در جام ملتهای آسیا توانستیم امتیاز بگیریم و فکر کنم شایسته این امتیاز هم بودیم. تنها چیزی که من را ناراحت می‌کند این است که موقعیت‌های زیادی را در نیمه اول از دست دادیم. اما این به هر حال بخشی از روند پیشرفت است و ما هم بازیکنان جوان زیادی داریم. من امیدوارم با تمرین و آموزش بیشتر در بازی بعدی به نتیجه برسیم.

نیمه اول خیلی هجومی بودید.

بله من همیشه هجومی هستم. ما مقابل چین قدرتمند تهاجمی بازی کردیم چون اصلا تاجیکستان کشوری نیست که بازیکنانش دفاعی بازی کنند. فلسفه مربیگری من هم اینطور است که باید همیشه حمله کنیم و تهاجمی باشیم.

چین هم یک گل زد که به شکل عجیبی مردود شد.

چرا عجیب؟ خب آفساید بود و من هم خیلی خوشحال شدم و واقعا از وی ای آر ممنونم!

چقدر شانس صعود برای تیمت قائل هستی؟

روزنه‌های امید تا آخرین لحظه برای ما باز است اما باید بازی به بازی پیش برویم.

در مورد بازی بعدی با قطر چه نظری داری؟

این یک بازی بزرگ و تاریخی برای ماست. چون قطر قهرمان جام ملت‌ها شده و حمایت 70 هزار تماشاگر را خواهد داشت. برای ما عالی است که در این بازی به میدان برویم.

بازی ایران را هم دیدی؟

بله من همه بازی را دیدم و حتی در مصاحبه با تلویزیون قطری هم گفتم که ایران واقعا من را تحت تاثیر قرار داد. برای من ایران با این بازیکنان مثل یک تیم اروپایی است و تیم موردعلاقه‌ام برای قهرمانی جام ملت‌ها محسوب می‌شود. واقعا عملکرد ایران در تمام پست‌ها عالی بود.

فکر میکنی مدعی اصلی قهرمانی کدام تیم باشد؟

بعد از بازی عربستان، باید بگویم ایران مدعی شماره یک است. من بازی عربستان را دیدم که خیلی خوب بود، ژاپن و کره هم تیم‌های خوبی هستند و قطر هم همینطور. اما ایران شانس اول است.

می‌دانی که مردم در ایران از تیم ملی تاجیکستان هم حمایت می‌کنند؟

بله از آنها ممنونم. می‌دانم که ایران و تاجیکستان ریشه‌های فرهنگی زیادی دارند، در این جام هم هوادار یکدیگر خواهند بود. از ایرانی‌ها ممنونم و آنها بدانند که در تاجیکستان هم مردم حامی آنها خواهند بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: