پایگاه خبری خانه فوتبال:

به نظر می‌رسد مارکوس پاکتای برزیلی گزینه نهایی سرمربیگری پرسپولیس باشد.به گزارش "ورزش سه" یکی از گزینه‌هایی که باشگاه پرسپولیس در مورد او به جمع‌بندی نهایی رسیده و قصد دارد با او برای سرمربیگری تیم اول باشگاه مذاکره کند مارکوس پاکتا مربی 65 ساله برزیلی است.
مهمترین ویژگی این مربی حضور در چهار لیگ امارات، قطر، عراق و عربستان است که در این لیگ‌ها تیم‌هایی مثل الغرافه، الریان، الشباب، الشرطه و الهلال را هدایت کرده است.  
او در مقطعی سرمربی تیم ملی عربستان هم بوده اما حدود ده سال از آخرین حضورش در فوتبال منطقه می‌گذرد.
پاکتا سرمربیگری تیم ملی لیبی، الزمالک مصر، الاتحاد لیبی و باشگاه پون سیتی هند را هم بر عهده داشته و در دو مقطع تیم‌های مختلفی در برزیل را هدایت کرده؛ از فلامینگو در دوران جوانی تا بوتافوگو که همین 5 سال پیش هدایتش می‌کرد.

پاکتا طی پنج سال اخیر در فوتبال باشگاهی الجزایر حضور داشته و همین حالا سرمربی تیم بلوزداد این کشور است.  

پاکتا با الغرافه دو بار قهرمان لیگ قطر شده و دو جام امیر قطر و یک جام ستارگان قطر را با این باشگاه و الریان برده است.  

همچنین نوزده سال قبل او با الهلال قهرمان لیگ عربستان و جام شاه فهد شده است.  

مهمترین جام‌های این مربی قهرمانی با تیم زیر 17 و زیر 20 سال برزیل در جام‌های جهانی است که به بیش از 20 سال قبل برمی‌گردد.  

آخرین جام‌های او نیز مربوط به قهرمانی لیگ الجزایر با همین تیم بلوزداد است که مربوط به فصل  22/2021 بوده است.  

پرسپولیس در شرایطی به سمت این مربی رفته که فوتبال برزیل سال‌هاست مربیان بزرگ و شاخصی در فوتبال سطح اول دنیا نداشته و همین حالا برزیلی‌ها برای سرمربیگری تیم ملی خودشان هم مشکل دارند.  

در عین حال از دوره اوج پاکتا در دوران مربیگری هم سال‌ها گذشته و در مورد موفقیت پرسپولیس با او تردیدهای اساسی وجود دارد.  

در عین حال این مربی در حال حاضر تیم دارد و مشخص نیست چطور از باشگاه الجزایری‌اش جدا خواهد شد اما به گفته یک مسئول باشگاه پرسپولیس بر خلاف اخبار منتشر شده سرمربی جدید تا سه‌شنبه شب معرفی نخواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: