پایگاه خبری خانه فوتبال:

ویروس کرونا در جهان جان بسیاری گرفت.ویروس کرونا دنیا را در شوک و ترس فرو برد.ویروس کرونا دوباره ترسناک و مرگ آور شده.خبر مهم از مرگ آوری دوباره ویروس کرونا جدید به همراهی ویروس آنفلوآنزا.فرزند جدید ویروس کرونا دوباره مرگبار شده است.

افزایش درگیری شدید به ویروس کرونا در کشور

یک متخصص بیماری‌های عفونی می‌گوید: در ایران نیز هم سویه جدید کرونا افزایش یافته و هم آنفلوآنزا فراگیر شده است، البته علاوه بر ویروس کرونا و آنفلوآنزا، ویروس‌های زمستانی هم که باعث عوارض تنفسی می‌شوند، بسیار شایع هستند.
به گزارش خبرآنلاین، روز پیش رئیس اورژانس بیمارستان مسیح دانشوری در یک برنامه تلویزیونی درباره همین ویروس‌ها هشدار داد و اعلام کرد: ما معمولا در این موقع از سال انتظار داریم که میزان شیوع آنفلوآنزا و علائم تشدید تنفسی و عفونت ویروسی خیلی کم شده باشد اما الان تعداد مراجعه به مطب‌ها و بیمارستان‌ها به ویژه در بخش اطفال به دلیل عفونت‌های ویروسی به صورت آنفلوآنزا بسیار زیاد است.
عاطفه عابدینی فوق تخصص ریه که در برنامه «روزنه» صحبت می‌کرد، ادامه داد: خانواده‌ها به ویژه کودکان مقطع ابتدایی و پیش دبستانی طی چند هفته اخیر دچار علائمی مانند سرفه، تنگی نفس، گلودرد و تب شدند که از زیرسویه‌های اومیکرون و یا آنفلوآنزا و در برخی موارد عفونت است.
دکتر مینو محرز، متخصص بیماری‌های عفونی نیز با تایید افزایش آمار مبتلایان به ویروس‌های تنفسی به می‌گوید: اکثر نقاط جهان بخاطر افزایش سفرها و رفت و آمدها در تعطیلات سال نوی میلادی سویه جدید کرونا شیوع پیدا کرده و با افزایش موارد ابتلا به کووید مواجه شده‌اند.

او ادامه می‌دهد: در ایران نیز هم سویه جدید کرونا افزایش یافته و هم آنفلوآنزا فراگیر شده است، البته علاوه بر ویروس کرونا و آنفلوآنزا، ویروس‌های زمستانی هم که باعث عوارض تنفسی می‌شوند، بسیار شایع هستند.

ویروس کرونا

این متخصص می‌گوید: همچنان به تزریق واکسن آنفلوآنزا توصیه می‌کنم چرا که هنوز تا پایان سال زمان زیادی مانده،‌ضمن اینکه ویروس آنفلوآنزا تا فروردین و اردیبهشت هم شایع است.

محرز با بیان اینکه سویه جدید کرونا مرگ و میر ندارد مگر در گروه‌های خاص شامل سالمندان یا کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند، تاکید می‌کند: هیچ راه تشخیصی وجود ندارد تا کسی بفهمد که به کدام‌یک از این ویروس‌ها مبتلا شده، تنها راه تشخیص همچنان تست‌های موجود در آزمایشگاه‌های معتبر است.

به گفته این متخصص علی‌رغم افزایش مبتلایان به این ویروس‌ها همچنان شهروندان ماسک نمی‌زنند و این موضوع خطرناک است.

محرز ادامه می‌دهد: تنها راه پیشگیری که سازمان جهانی بهداشت نیز بر آن تاکید دارد، همچنان ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی و شستن دست‌ها است.

او توصیه می‌کند: بچه‌های دارای علائم را مدرسه نفرستید، چون نه تنها بقیه دانش‌آموزان هم مبتلا می‌شوند،‌بلکه والدین آنها هم بیمار شده و گردش ویروس ادامه خواهد داشت. همچنین کارمندان،کارگران و همه شاغلانی که در فضاهای بسته مشغول به کار هستند و به این ویروس‌ها مبتلا شده‌اند، نباید سرکار بروند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: