پایگاه خبری خانه فوتبال:

یورگن کلینزمن، سرمربی تیم ملی کره جنوبی، می‌گوید از رویارویی با ژاپن و عربستان فرار نخواهد کرد.
به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی کره جنوبی در آخرین دیدار از مرحله گروهی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا روز پنجشنبه به مصاف تیم ملی مالزی خواهد رفت. 
این تا پیش از شروع مسابقات یکی از مدعیان اصلی قهرمانی بود اما تساوی برابر اردن باعث شد که شرایط برای آنها متفاوت پیش برود و حالا با چهار امتیار و به دلیل تفاضل گل کمتر پایین‌تر از اردن در جایگاه دوم جدول رده‌بندی ایستاده‌اند. 

با توجه به این که بحرین هم سه امتیازی است، شرایط این گروه کمی پیچیده است و به نظر می‌رسد که کلینزمن هم نگرانی‌های خاص خودش را در این باره دارد. 

سرمربی کره جنوبی در نشست خبری پیش از این بازی اظهار داشت:« گروه E کمی پیچیده شده است. نمی‌دانم که رده‌بندی تیم‌ها در پایان چطور خواهد بود. ما باید تمام تلاش‌مان را بکنیم تا سه امتیاز را به دست آوریم و نتیجه خوبی کسب کنیم. 

من بازی مالزی را شخصا از نزدیک تماشا و آنها را آنالیز کردم. انتظار دارم که بازی سختی در پیش داشته باشیم اما مرحله گروهی را با نتیجه خوبی به پایان خواهیم برد.»

او در پاسخ به این سوال که آیا کره قصد دارد از رویارویی با ژاپن یا عربستان در مرحله بعدی فرار کند گفت:« نه. هیچ تیمی نیست که بخواهم از بازی برابرش سر باز بزنم. الان مهم‌ترین بازی ما دیدار با مالزی است. عملکرد این تیم بسیار خوب است.

حریف بعدی در حال حاضر مهم نیست. ما نشان دادیم که تیمی هستیم که بتوانیم برابر مالزی به پیروزی برسیم و به عنوان صدرنشین راهی مرحله یک هشتم شویم. هیچ تیمی در این رقابت‌ها نیست که بازی برابرش آسان باشد. من به مالزی احترام می‌گذارم اما فقط به دنبال پیروزی هستم.»

کلینزمن درباره عملکرد تیمش توضیح داد:« عملکرد ما رو به پیشرفت است. هرچه بیشتر بازی کنید، عملکرد شما بهتر خواهد شد و انتظارات را برآورده خواهید کرد. نقاط بسیاری هست که باید بهتر شود. این تیم باید نشان دهد که رو به رشد است.»

این مربی آلمانی با اشاره به شرایط سون هیونگ مین اضافه کرد:« طبیعی است که سون هیونگ مین در زمین یارگیری شود چون او سون است. ما همیشه دو تا سه نفر را در اطرافش می‌بینیم. هر تیمی نیاز به بازیکنی مانند او دارد و ما می‌دانیم چطور این مشکل را حل کنیم.»

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: