پایگاه خبری خانه فوتبال:

سرمربی تاجیکستان به تعریف از تیم ملی ایران در نشست خبری بازی با اردن پرداخت.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس از قطر، پیتر سگرت در نشست خبری پیش از بازی مقابل اردن در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا اظهار داشت: بازی‌مان مقابل امارات سنگین بود بود. قدرت خودمان را داریم و چیزی را نمی‌توانیم عوض کنیم. تا آخرین لحظه می‌جنگیم و مقابل اردن هم بازی سختی داریم‌. برد مقابل عراق کیفیت بازیکنان حریف را نشان می‌دهد اما باید راهی برای بازی مقابل این تیم پیدا کنیم.

وی افزود: می‌دانم بازیکنانم چقدر پیشرفت کرده‌اند. آنها برای چنین فشاری آماده نبودند و همه چیز برایشان جدید است. الان بین ۸ تیم برتر جام هستیم. همچنان اسب سیاه هستیم و می‌خواهیم ادامه دهیم. این بهترین تورنمنت بوده و چیزی برای شکایت ندارم. من یک راز کوچک دارم و آن، این است که تمام فشار روی من است. اردن ۵ شوت زده بود که همه‌شان گل شده است و این موضوع کیفیت آن‌ها را نشان می‌دهد.

سرمربی تاجیکستان در واکنش به این که آیا نگران بازی فردا نیست، گفت: به بازیکنانمان ایمان دارم. فردا بازی داریم و فقط به دنبال بهترین نتیجه هستم و می‌خواهم ببرم. بعد از بازی می‌بینید. من به بازیکنانم اطمینان دارم.

سگرت درپاسخ به سوال یک خبرنگار ایرانی درمورد عملکرد تیم ملی عنوان کرد: تیم ملی فوق‌العاده‌ای دارید. پیروزی در بازی با سوریه را تبریک می‌گویم. وضعیت مشابهی در این مرحله داشتیم. با کوپر کار کرده بودم و مربی فوق‌العاده‌ای است. ما، ایران و کره در پنالتی برنده شدیم و این مهم نیست زیرا فقط مهم این بود که به مرحله بعد صعود کنیم.

سگرت درباره اینکه با رفتارهایش به یک چهره خاص و محبوب در جام ملت‌ها تبدیل شده گفت: هر روز به بازیکنانم احترام می‌گذارم. این مهم‌ترین مسئله است. باید همه چیز را به بازیکنانتان بدهید ولی در ابتدا باید به آن‌ها احترام بگذارم. باید روی خودتان، تیم و حریف تمرکز کنید. بازیکنان ما ۶ یا هفت هفته خانواده‌هایشان را ندیده بودند و فدراسیون تصمیم گرفت که آن‌ها خانواده‌هایشان را ببینند. همانطور که من دوست دارم خانواده‌ام را ببینم.

وی درمورد رباره رفتار همکارانش مانند مانچینی که قبل از پایان ضربات پنالتی مقابل کره جنوبی، بازیکنانش را در زمین تنها گذاشت گفت: مانچینی مربی بزرگی است. فقط درمورد تاجیکستان صحبت می‌کنم.  بعد از بازی با امارات که با برد ما در ضربات پنالتی همراه شد، بنتو سرمربی امارات را دیدم که به ما و بازیکنانش احترام گذاشت. این راهی است که می‌خواهم به عنوان مربی ادامه دهم‌. فکر می‌کنم که مانچینی اشتباه کرد و البته این نظر من است.

وی اضافه کرد: آخرین پنالتی ما مقابل امارات را فقط یک بازیکن نزد، بلکه همه ما و ۹.۵ میلیون نفر مردم تاجیکستان این ضربه را زدند و خوشحالی کردند. می‌خواهم که همه ما در بازی با اردن به عنوان هوادار تاجیکستان حضور داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی تاجیکستان در خصوص آسیب دیدگی رستم یتیموف دروازه بان تیمش گفت: با او صحبت کردم که احساس درد اندکی داشت اما مشکلی برای بازی فردا ندارد.

سرمربی کروات آلمانی تیم ملی فوتبال تاجیکستان که این روزها به چهره‌ای محبوب تبدیل شده است، در نشست خبری پیش از بازی مقابل اردن با تک تک خبرنگاران و عکاسان حاضر در نشست خبری خوش و بش بسیار گرمی داشت‌.

او همچنین به خبرنگاران ایرانی حاضر در این نشست پیروزی تیم ملی مقابل سوریه را تبریک گفت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: