پایگاه خبری خانه فوتبال:

برد خاطره‌انگیز و استثنایی تیم ملی مقابل ژاپن درآمد هنگفتی برای فدراسیون فوتبال داشت.
به گزارش "ورزش سه"، با وجود اینکه قبل از بازی یک چهارم نهایی همه حواس‌ها معطوف قدرت ژاپن و رقابت فوتبالی با این تیم بود و بعد از بازی هم تمام جشن و پایکوبی‌ها حکایت از احیای عرق ملی و یک دستاورد بزرگ در فوتبال آسیا داشت اما این پیروزی بزرگ یک درآمد بزرگ و قابل توجه نیز برای فدراسیون فوتبال کشورمان به ارمغان آورد.
به گزارش ایسنا مطابق دوره‌های قبل در این دوره نیز کنفدراسیون فوتبال آسیا جوایز و پاداشی را برای تیم‌های برتر مشخص کرده است. بر این اساس مجموع جوایز این تورنمنت ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار آمریکاست که بین تیم‌ها توزیع می‌شود.

تمام ۲۴ تیم حاضر در این رقابت‌ها ۲۰۰ هزار دلار در ابتدا دریافت کردند تا برای حضور در این رقابت‌ها آماده شوند و تیم ملی ایران نیز یکی از این تیم‌ها بود که توانست به عنوان سرگروه از گروه C صعود کند و در ادامه با برتری برابر سوریه (در ضربات پنالتی) و ژاپن به جمع چهار تیم پایانی برسد.

تیم‌هایی که در دیدار نیمه نهایی شکست بخورند و نتوانند به فینال برسند، مبلغ یک میلیون دلار دریافت خواهند کرد. این اتفاقی بود که چهار سال قبل برای ایران در سال ۲۰۱۹ رخ داد و با توجه به اینکه دیدار رده‌بندی نیز وجود ندارد، تیم ملی ایران با شکست در آن دیدار به خانه برگشت.

مهم‌ترین جوایز و پاداش این دوره به دو تیم راه‌یافته به دیدار نهایی تعلق دارد. بر این اساس قهرمان جام ملت‌های آسیای ۲۰۲۳ مبلغ پنج میلیون دلار و نایب‌قهرمان سه میلیون دلار را به دست خواهند آورد.

از بین چهار تیم حاضر در نیمه‌نهایی این دوره از رقابت‌ها، دو تیم ملی ایران و قطر در دوره قبل نیز توانستند به جمع چهار تیم برتر راه یابند و دو تیم ملی اردن و کره جنوبی دو تیمی بودند که توانستند در این دوره به جمع چهار تیم پایانی برسند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: