پایگاه خبری خانه فوتبال:

پیشکسوت تیم استقلال گفت: حالم از این اختلافات به هم می‌خورد و دودستگی بین هواداران اصل آسیب است.
بهتاش فریبا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درخصوص شروع کار استقلال در نیم فصل دوم با پیروزی مقابل صنعت نفت آبادان، اظهار داشت: همین که نیم فصل دوم با برد شروع می‌شود و روند بردهای تیم ادامه پیدا می‌کند، خیلی مهم است. نحوه بازی هم بعضی اوقات خیلی مهم نیست. برد و امتیاز مهم تر است. طبیعی بود بعد از این همه تعطیلات شاهد کیفیت لازم نباشیم. بازی‌های دیگر هم کیفیت بالایی نداشتند. لیگ نزدیک به 45 روز تعطیل بوده و طبیعی است کمی طول بکشد تا بازی ها جا بیفتند.وی افزود: نمایش تیم هم بد نبود. غیر از گلی که زدیم 4-3 موقعیت خوب هم مانند موقعیت‌های بلانکو داشتیم. اگر او هم می‌توانست یک گل بزند خیلی بهتر می‌شد. درهرصورت همانطور که گفتم، تمام بازی‌ها به خاطر تعطیلی، کیفیت لازم را نداشتند.

بازی بلانکو را دوست دارم، به مدل بازی استقلال می‌خورد

پیشکسوت استقلال درمورد اینکه انتقاداتی از نوع بازی بلانکو مطرح می‌شود، عنوان کرد: من به شخصه بازی او را خیلی دوست دارم. به مدل فوتبال استقلال می‌خورد. در زمین حریف خیلی خوب حفظ توپ می‌کند، خیلی خوب پاسخ یک-دو را می‌دهد و اکثر ضربات سر را می‌زند. دیروز فکر می‌کنم فقط یکبار توانستند روی سر او ضربه سر بزنند. شاید تنها اشکال او زدن ضربات آخر باشد. حفظ توپی که او دارد، کمک می‌کند تا موج دوم حمله تیم شکل بگیرد.

برای سیستم 2-5-3 نیاز به جذب پیستون داشتیم

فریبا در مورد سیستم 2-5-3 استقلال، گفت: الان شما بزرگترین تیم‌های دنیا را هم نگاه کنید، می‌بینید که به این سیستم برگشته‌اند. یا 2-5-3 یا 3-4-3 بازی می‌کنند. یعنی معمولا 3 دفاع مرکزی دارند. ما هم با اضافه شدن سیلوا و مرادمند می‌توانیم این سیستم را ادامه بدهیم به شرط اینکه پیستون‌ها خوب عمل کنند. در این پست‌ها نیاز به نفر داشتیم که متاسفانه نشد. اگر به عنوان مثال حردانی مصدوم می‌شد چکار می‌کردیم؟ فخرالدینی را به عنوان جایگزین یامگا جذب کردند ولی درکل در این سیستم کار دست پیستون‌هاست که غیر از رد شدن از بازیکن حریف، بتواند پاس‌ها و ارسال‌های با کیفیت داشته باشد.

کیفیت خط هافبک با ماشاریپوف بیشتر می‌شود

کارشناس فوتبال کشورمان درمورد اینکه به نظر می‌رسد رونمایی از ماشاریپوف به بازی بعد موکول شد و این امید می‌رود که کیفیت خط هافبک استقلال با حضور این بازیکن بالاتر برود، اظهار داشت: قطعا همینطور است. در قطر از نزدیک بازی او را دیدم. بازیکن قابلی است. البته اگر اورونوف هم می‌آید خیلی بهتر می‌ش چون او از ماشاریپوف هم قابل‌تر است. البته خط هافبک ما روز گذشته عملکرد خوبی داشت. مهدی پور گل زیبایی زد. هم میدانداری کرد، هم ضربه به توپ خوبی داشت، هم پاس‌های بلند و کوتاه خوبی داد.

تیم‌های تارتار همیشه جلوی استقلال خوب بازی می‌کنند

وی درمورد بازی بعدی استقلال مقابل ملوان، گفت: کار بسیار سخت است. اصولا تیم‌های تارتار همیشه جلوی استقلال خوب بازی می‌کنند. بستن فضاها و استفاده از ضدحملات را خیلی خوب انجام می‌دهند. ضمن اینکه تارتار امسال نفراتی را در تیم خودش دارد که می‌تواند پا به پای تیم‌های بزرگ بجنگد. آن‌ها تیم خوب ذوب آهن را در خانه‌اش بردند. ملوان امسال تیم بسیار خوبی نشان داده و باید ببینیم این روند در ادامه کار چقدر تداوم دارد.

حالم از این اختلافات به هم می‌خورد!

پیشکسوت استقلال درخصوص اختلافات درونی این تیم و جنجال‌هایی که اخیرا به وجود آمده، عنوان کرد: حالم از این اختلافات به هم می‌خورد. بارها صحبت کردیم و گفتیم تعامل کنید. واقعا هوادار آسیب می‌بیند و شک نکنید اگر این ماجرا جمع نشود، صددرصد به تیم آسیب می‌رسد. اصلا مهم نیست تقصیر چه کسی است. مهم این است که استقلال آسیب نبیند. شما نتایج ابتدای فصل را با نتایج هفته ششم به بعد، مقایسه کنید. ببینید از وقتی تعامل کردند چقدر نتایج فرق کرد. الان هم اگر تعامل نکنند، صددرصد همه آسیب می‌بینند.فریبا درخصوص اینکه بین هواداران استقلال نیز شکاف بزرگی ایجاد شده، گفت: این اتفاق خودش آسیب است که یک تعداد طرفدار آن و یک تعداد طرفدار ان باشند. این مساله اصل آسیب است. هر دو طرف باید فکر هوادار باشند. همه از هوادار حرف می‌زنند و می‌گویند صاحب اصلی تیم آن‌ها هستند ولی رعایت حال هواداران را نمی‌کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: