پایگاه خبری خانه فوتبال:

اوسمار ویه‌را امروز در نشست خبری پیش از بازی با تراکتور حاضر شد و به سوالات خبرنگاران درباره سرمربیگری در پرسپولیس پاسخ داد.
به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس پس از شکست برابر آلومینیوم، فردا در دومین مسابقه خود با هدایت اوسمار ویه‌را به مصاف تراکتور خواهد شد. اوسمار امروز در نشست خبری پیش از دیدار با تراکتور در نشست خبری حاضر شد و به سوالات خبرنگاران درباره این مسابقه پاسخ داد.

صحبت‌های ابتدایی؟

خیلی از خبرنگاران لطف داشتند و به من پیام دادند برای اینکه بتوانیم صحبتی با یکدیگر داشته باشیم و یک نشست خبری برگزار کنیم اما به خاطر تعطیلات و مسائل دیگر نتوانستیم هماهنگ کنیم. امروز اولین بار است که اینجا دور هم هستیم که بتوانیم صحبت کنیم.

بازی فردا؟

فردا یک بازی سخت با تراکتور داریم. تراکتور نیمی است که در نیم فصل اول خیلی پیشرفت کرد و یک سری از بازیکنان‌شان را عوض کردند و حالا برای نیم فصل دوم تیم آماده‌ای هستند. یک تیمی هستند که دوست دارند مالکیت توپ را نگه دارند و مثل تیم ما صاحب توپ باشندگ بازی چالشی و جالبی خواهد شد و باید ببینیم چه تیمی بیشتر می‌تواند بیشتر توپ را نگه دارد. این دومین بازی ما در نیم‌فصل دوم است و ما باید دنبال نتایج باشیم. درست است که بازی خوبی مقابل آلومینیوم داشتیم و برایمان راضی کننده بود اما این کافی نیست و باید نتیجه بگیریم. ما بازی متفاوتی نسبت به بازی با آلومینیوم خواهیم داشت، چون تیم حریف‌مان فرق می‌کند و شکل بازی‌شان متفاوت است. ما باید قوی باشیم تا بتوانیم نتیجه بگیریم.

عدم مصاحبه با خبرنگاران؟

من احترام زیادی برای اصحاب رسانه‌ها قائلم و اگر فقط جواب یک نفر را می‌دادم، فرق گذاشتن بین او و بقیه بود. برای همین نخواستم فرقی بین‌شان قائل شوم تا امروز با هم صحبت کنیم.

سرمربیگری در پرسپولیس؟

می‌دانم کار در فوتبال ایران روی نیمکت نشستن، کار خیلی سختی است. با جوی که وجود دارد، من هر نظری بدهم و هر کاری کنم، می‌تواند روی جو فوتبال تاثیر بگذارد. من می‌دانم مسئولیت سنگینی دارم و در تیم بزرگی هستم. امیدوارم با کمک کادرفنی، بچه‌ها، مدیریت و هواداران بتوانیم نتایج خوبی بگیریم.

آیا مثل یحیی مقبولیت لازم را در رختکن پرسپولیس دارید؟

سوال خیلی سخت و مهمی پرسیدید، چون درباره کسی صحبت می‌کنید که من را به فوتبال ایران آورد. آقا یحیی بسیار قابل احترام است و من او را خیلی دوست دارم. ایشان یک انسان برنده هستند و انسان بسیار خوبی محسوب می‌شوند. ما دو نفر هستیم که با هم آشنا شدیم، به هم احترام می‌گذاریم و یکدیگر را دوست داریم. ما لحظات سختی داشتیم اما لحظات خوبی را هم کنار یکدیگر تجربه کردیم و به نتایج خوبی هم رسیدیم. من هیچوقت ارتباطی را که بازیکنان با آقا یحیی داشتند، با ارتباطی که بازیکنان با من دارند مقایسه نمی‌کنم. رابطه با بازیکنان به عنوان دستیار با رابطه‌ات به عنوان سرمربی که قرار است یازده بازیکن را انتخاب کنی تا وارد زمین بشوند، خیلی متفاوت است. امیدوارم با گذشت زمان رابطه خوبی بین من و بازیکنان باشد اما هیچوقت نمی‌توانم رابطه خودم با بازیکنان را با رابطه آقا یحیی با بازیکنان مقایسه کنم.

مشکلات مالی پرسپولیس در جذب بازیکن؟

همه هوادارام و خبرنگاران می‌دانند مشکلاتی که پرسپولیس در فصل گذشته داشته، چه چیزهایی بوده است. با این شرایطی که داشتیم باید سراغ گزینه‌هایی می‌رفتیم که می‌توانستیم جذب کنیم. شما فرض کنید مسی و رونالدو را می‌خواهید و در آن حد انتظار دارید اما وقتی نمی‌توانید این کار را انجام بدهید، باید سراغ گزینه‌هایی بروید که می‌توانید با آنها به توافق برسید. ما بازیکنانی را گرفتیم که از فصل قبل دنبال‌شان بودیم تا در پست‌هایی که بازیکن کم داریم، تقویت شویم. یک لیستی از بازیکنانی از بازیکنانی که زمان آقا یحیی و بعد از ایشان می‌خواستیم، تهیه شده بود که به باشگاه پیشنهاد دادیم و یک سری از بازیکنان‌ را هم خود باشگاه گرفت. البته الان مهم‌ترین چیز این است که پنجره نقل و انتقالات باز شود و بتوانیم از بازیکنانی که داریم، استفاده کنیم، چون بازیکنان در ریتم بازی قرار نگرفته‌اند و خیلی بد است که تا ۲۴ ساعت قبل از بازی هنوز ندانی بازیکنانی که تمرین می‌کنند، در ریتم بازی قرار می‌گیرند یا نه. تعداد بازیکنان ما در بازی آلومینیوم از تعداد بازیکنان‌مان در بازی قبلی خیلی کمتر بود؛ امید عالیشاه را به خاطر محرومیت نداشتیم و سرلک و عمری هم رفته بودند. امیدوارم طی امروز و فردا یک خبر خوب بشنویم و بتوانیم از بازیکنان استفاده کنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: