پایگاه خبری خانه فوتبال:

هنگام پخش برنامه ای در شبکه خبر و در زمان بحث جدی و مناظره،یکی از کارشناسان حاضر به خواب رفت و صدای خروپف شنیده می شود.

لحظه خروپف کردن کارشناس تلویزیونی در حین پخش را ببینید

متخصص مغز و اعصاب با اشاره به اینکه خروپف اگر همراه با وقفه تنفسی حین خواب باشد با عوارضی مثل خستگی و خواب آلودگی صبحگاهی همراه است که در چنین شرایطی فرد باید بررسی شود و تست های خواب انجام دهد، می گوید: کسانی که خروپف شدید می کنند و وقفه تنفسی حین خواب هم دارند دچار فشار خون بالا، نارسایی قلب و اختلال ریتم قلبی می شوند و در نهایت خطر بروز سکته مغزی در آنها بیش از دیگر افراد خواهد بود. پس کسانی که خروپف می کنند و اختلالات خواب هم دارند حتما باید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنند.

دکتر اشرافی:خروپف چگونه باعث سکته مغزی می شود!

میلیون ها نفر مبتلا به خروپف یا همان تنفس با صدای در حین خواب، هستند.این مورد با افزایش سن و وزن بیشتر شده و می‌تواند منجر به خواب ناآرام و بدون رفع خستگی برای فرد مبتلا و هم اتاقی‌ها شود. این مورد می‌تواند به چرخه خواب ضعیف و عملکرد غیرمطلوب در طول روز و سرانجام به جداسازی اتاق خواب و فشار در مورد زوجین و یا روابط بین هم اتاقی ها شود.
جالب این است که حدود نیمی از افراد مبتلا به خروپف مزمن شرایطی به نام sleep apnea دارند که به این معناست که تنفس برای مدتی کوتاه در حین خواب قطع می شود. بعضی اوقات راه حل داشتن یک خواب شبانه خوب، تغییری ساده در سلامت یا شیوه زندگی است.
خروپف

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: