پایگاه خبری خانه فوتبال:

هادی چوپان عضو باسابقه تیم ملی ایران است و افتخارآفرینی‌های ملی چشمگیری را در کارنامه ورزشی‌اش دارد. حال پسرش هم همانند پدرش رویای قهرمانی دارد.هادی چوپان متولد سال ۱۳۶۶ در سپیدان استان فارس است.هادی چوپان در سال ۱۳۷۹ (۱۳ سالگی) به تشویق برادرش بدن‌سازی را آغاز کرد.پس از گذشت سه سال از آغاز فعالیت حرفه‌ای، به مقام سوم کشور و همچنین قهرمانی استان فارس دست پیدا کرد.در سال ۱۳۸۴ نخستین مدال ملی خود را به‌دست آورد.هادی چوپان پس از تجربه کردن شکست‌ها و پیروزی‌های بسیار، چندین بار موفق به کسب عنوان قهرمانی و نایب‌ قهرمانی جهانی شده‌است.هادی چوپان به عنوان قهرمانی مستر المپیا هم رسیده و امسال نیز نایب قهرمان این فستیوال شده است.

فیگور هادی چوپان روی جلد مجله مشهور آمریکایی

هادی چوپان

جایزه 300 هزار دلاری به گرگ ایرانی رسید

به گزارش "ورزش سه"، بعد از راند مقدماتی دسته اوپن آرنولدکلاسیک اوهایو که برای اولین‌بار با حضور هادی چوپان، برنده ساندو در سال 2022 همراه بود، بامداد روز یکشنبه فینال این رویداد با یک رقابت دیدنی دیگر همراه شد.
هادی چوپان که 24 ساعت قبل با تعریف و تمجید کارشناسان بزرگ بدنسازی جهان بدن آماده خود را روی استیج برده بود و حتی آرنولد را هم به وجد آورده بود، در فینال هم با همان آمادگی بالای خود به رقابت ادامه داد.
جالب اینکه آرنولد باز هم در زمان فیگور انفرادی چوپان کنار استیج انتظار او را می‌کشید و با همان سبک خاص خود به صورت سلفی گوشی‌اش را در دست داشت و بازهم از این "هیولای باورنکردنی" به گفته خودش فیلم گرفت. 

هادی چوپان
با اینکه سامسون داوودا، شیر نیجریه‌ای سعی کرده بود حتی با آمادگی بالاتری نسبت به شب مقدماتی روی استیج حاضر شود، اما بازهم انتظاری جز قهرمانی هادی چوپان نمی‌رفت. 

و اما حوالی ساعت 6 صبح به وقت تهران زمان اعلام نتایج فرا رسید و مجری مشهور مسترالمپیا در حضور آرنولد شوارتزنگر نام هادی چوپان را به عنوان قهرمان دسته اوپن آرنولدکلاسیک اوهایو اعلام کرد تا چند ماه بعد از نایب قهرمانی گرگ پارسی در مسترالمپیای 2023 که برای او کمی ناامید کننده و همراه با ناراحتی بود، باز هم در خاک آمریکا هادی چوپان قهرمانی‌اش را جشن بگیرد. 
قهرمانی هادی چوپان در آرنولدکلاسیک آمریکا برای اولین‌بار در تاریخ به عنوان یک بدنساز ایرانی رخ داد و گرگ ایرانی جایزه خود را از دستان آرنولد شوارتزنگر دریافت کرد، اتفاقی که شاید رویای کودکی این بدنساز شیرازی بود. 

هادی چوپان
هادی چوپان

بعد از هادی چوپان که عنوان قهرمانی دسته اوپن آرنولدکلاسیک آمریکا را از آن خود کرد، سامسون داوودا به عنوان نایب قهرمانی رسید. البته این بدنساز نیجریه‌ای جایزه بهترین فیگوریست مسابقات را از آن خود کرد و 10 هزار دلار به جیب زد. رافائل براندو هم به عنوان سومی این رویداد دست یافت. 

هادی چوپان هم بعد از جایزه 400 هزار دلاری که بعد از قهرمانی در مسترالمپیای 2022 دریافت کرده بود، حالا بالاترین جایزه دوران حرفه‌ای خود را دریافت کرد و موفق به کسب جایزه 300 هزار دلاری شد.

هیجان آرنولد شوارتزنگر از دیدن هادی چوپان مقابل حریف نیجریه ای

ببینید پسر هادی چوپان در مسیر پدر

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: