پایگاه خبری خانه فوتبال:

حرف‌های نگران‌کننده خصوصی‌سازی در مورد سرخابی‌ها
در فاصله کمتر از یک ماه تا موعد کنفدراسیون فوتبال آسیا، اخبار خوشی در مورد مالکیت پرسپولیس و استقلال به گوش نمی‌رسد.
به گزارش "ورزش سه"، در حالی که 11 فروردین به عنوان موعد نهایی بارگذاری مدارک تیم‌های آسیایی در سامانه کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام شده، هنوز اتفاق جدیدی درمورد مالکیت پرسپولیس و استقلال رخ نداده و برخلاف وعده وزیر ورزش مبنی بر واگذاری یکی از این دو باشگاه، هنوز این انتقال مالکیت به سرانجام نرسیده و حالا صحبت‌های صادق واعظی، معاون ساماندهی سازمان خصوصی‌سازی بیشتر بر نگرانی‌ها افزوده است.

هیچ اتفاق جدیدی نیفتاده است

آخرین وضعیت همان است و بعد از ماجرای اعلام منتفی شدن انتقال به تأمین اجتماعی اتفاق خاصی نیفتاده است. فارغ از موضوع واگذاری، در سه سال گذشته اقدامات خوبی در این باشگاه‌ها انجام شده و وزارت ورزش و سازمان خصوصی زحمت کشیده‌اند.

مشتریان از خرید باشگاه انصراف دادند

این دو باشگاه وارد بازار سرمایه شدند و منابعی در اختیار آنها قرار گرفت و به‌شدت به‌سمت اصلاح ساختارهای مالی پیش می‌روند. ارزش‌گذاری شدند و در فرایند واگذاری قرار گرفتند، اما متقاضیان به هر دلیلی در مراحل پایانی از خرید انصراف دادند. شاید هم دلایل این شرکت‌ها قابل‌پیش‌بینی باشد؛ چرا که هزینه باشگاه‌ها مشخص است، اما بحث درآمدزایی مشخص نیست. حقیقتاً هم از نگاه بنگاه‌داری، باشگاه‌داری سخت است.

واگذاری پرسپولیس به تامین اجتماعی انجام نشد

اخیراً بحثی وجود داشت که یکی از باشگاه‌ها به تأمین اجتماعی واگذار شود که این اتفاق رخ نداد و حالا بعد از این نمی‌دانم چه اتفاقی رخ خواهد داد. قطعاً اگر مذاکرات به نتیجه برسد به اطلاع خواهد رسید. فعلاً در حال مذاکره هستند، چه با تأمین اجتماعی و چه با جاهای دیگر. فعلاً چیزی نهایی نشده اما امیدواریم در یکی، دو هفته آینده به سرانجام برسد و خدای نکرده اتفاقی نیفتد که این باشگاه‌ها در آسیا نباشند.

مذاکرات مختلف در جریان است

در جریان واگذاری به وزارت رفاه نیستم. قبلاً دو مجموعه درخواست رسمی داده بودند، اما چیزی نهایی نشد. این را می‌دانم که وزارت ورزش و سازمان خصوصی‌سازی تمام قد به دنبال حل مشکل دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هستند. مذاکره هم با یک یا دو جا انجام نمی‌شود و با ارگان‌های مختلف در حال مذاکره هستند.

با شروع تعطیلات کار سخت خواهد شد

بعد از یکی-دو هفته تعطیلات است و این موضوع کمی نگرانی ایجاد می‌کند و کار را سخت می‌کند. ان‌شاءالله این اتفاق بیفتد. واقعاً سیستم با جدیت پیگیر کار بوده؛ ولی واقعیت این است که در شرایط فعلی و با توجه به تعطیلات کار سختی است.

هیچکس مقصر حذف نخواهد بود

هیچ‌کدام از سه طرف (وزارت، خصوصی‌سازی، باشگاه) را مقصر نمی‌دانم. باشگاه‌ها کار خود را انجام دادند؛ وزارت ورزش تا جایی که می‌توانسته پای کار ایستاده تا مشکلات را حل کند. وزارت اقتصاد هم ایستاده و کار را انجام می‌دهد. این سه ضلع یک طرف داستان هستند؛ آن‌طرف هم خواهانی وجود دارد. آن خواهان‌ها و خواستگارها که باید بیایند به جمع‌بندی نرسیده‌اند و تا این لحظه این موضوع به سرانجام نرسیده است.

معاون سامان‌دهی و ارزش‌افزایی سازمان خصوصی‌سازی در پایان مصاحبه خود با تسنیم، واکنش به این پرسش که با این اوصاف استقلال و پرسپولیس تا این لحظه خواهانی ندارند، گفت: تا این لحظه حداقل روی کاغذ ندارند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: