پایگاه خبری خانه فوتبال:

مدیرعامل باشگاه استقلال از رئیس فدراسیون فوتبال درخواست کرد تا بازی‌های استقلال و پرسپولیس با فناوری VAR برگزار شود.
به گزارش "ورزش سه"، پس از اتفاقات هفته بیست و پنجم رقابت‌های لیگ برتر و حواشی پیرامون دیدارهای استقلال و پرسپولیس، شاهد بیانیه رسمی آبی‌ها و اعتراض به داوری دیدار سرخ‌ها مقابل ملوان بودیم و حالا نیز مدیرعامل استقلال در گفتگو با رسانه رسمی این باشگاه، از رئیس فدراسیون درخواست کرده که بازی‌های هفته‌های پایانی را با VAR برگزار کند.

علی خطیر ابتدا و در خصوص خبر منتشر شده مبنی بر اینکه داور مصاف استقلال و آلومینیوم بابت اعلام گل از سوی کمکش ناراحت بوده، اظهار کرد: من این خبر را شنیدم ولی این اتفاق باور نکردنی است. مگر می‌شود داور به کمک خود بگوید چرا گل را اعلام کرده‌ای؟ این دیگر اشتباه داوری و اتفاق نیست، این یک فاجعه است!

وی افزود: هفته گذشته در ورزشگاه آزادی گل سالم استقلال را نادیده می‌گیرند و این هفته هم شانس آوردیم کمک داور پرچم زد وگرنه این دو امتیاز هم مثل دو امتیاز بازی قبل از دست می‌دادیم.

خطیر ادامه داد: از آقای مهدی تاج، رئیس محترم فدراسیون فوتبال عاجزانه تقاضا می‌کنم به این موضوع ورود کند. اتفاقاتی در هفته‌های اخیر رخ داده که به شدت نگران کننده است. اتفاقات اخیر در بازی‌های لیگ برتر این نگرانی را تشدید می‌کند که در هفته‌های حساس پایانی هم شاهد تکرار و توالی اشتباهات داوری باشیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال افزود: بارها خواهان استفاده از تکنولوژی VAR شده‌ایم و الان هم اصرار به این قضیه داریم. از رئیس محترم فدراسیون فوتبال می‌خواهیم برای هفته‌های پایانی از تکنولوژی کمک داور ویدیویی برای بازی‌های تیم‌های مدعی قهرمانی استفاده شود. در هفته بیست و پنجم، استقلال در تبریز با تراکتور و پرسپولیس در تهران با سپاهان بازی دارد و با توجه به شرایط جدول، اهمیت این دو بازی از شهرآورد پایتخت کمتر نیست.

علی خطیر تاکید کرد: هیچ تیمی به اندازه استقلال از ابتدای فصل قانون را رعایت نکرده است و در بیانیه دادن و مصاحبه در خصوص داوری هم ما هیچ زمانی شروع کننده نبودیم. انصاف نیست هم به قانون احترام بگذاریم و هم قانون از ما حمایت نکند.

علی خطیر گفت: از فدراسیون فوتبال، کمیته داوران و سایر مسئولان سازمان لیگ می‌خواهم در چیدمان داوران دقت کنند. من خیلی حرفه‌ای از کمیته داوران می‌خواهم در چیدمان دا‌وری دقت کنند. قطعا خود کمیته داوران و مردم روند قضاوت‌ها را می‌بینند و نیازی نیست که جریان سازی صورت بگیرد. امیدوارم به این موضوع در این هفته‌های پایانی دقت شود.

وی تاکید کرد: استقلال صدر نشین لیگ است و ما نیازی نداریم که داوران به سود تیم ما سوت بزنند ولی خواسته ما این است که داورانی که در مورد آنها هر گونه شائبه، عقبه و حتی شایعه وجود دارد برای بازی‌های تیم‌های بالای جدول انتخاب نشوند. فکر نمی‌کنم این خواسته غیر منطقی باشد.

مدیرعامل استقلال تاکید کرد: همان گونه که هرگز یک داور قائمشهری حتی اگر داور بین المللی باشد، برای نساجی سوت نمی زند و یا داور تبریزی برای قضاوت بازی تراکتور انتخاب نمی‌شود، داوری که عقبه خوبی ندارد یا در گذشته شائبه رنگی بودن داشته، نباید برای تیم‌های دیگر یا حتی برای استقلال قضاوت کند.

وی تاکید کرد: تحقیق درباره این گرایش‌ها و بررسی صحت سنجی علایق رنگی و کسانی که اشتباهات تاثیر گذار داشته‌اند، اصلا کار سختی نیست و در لیگ‌های معتبر کشورهای اروپایی نظیر انگلیس، اسپانیا و ایتالیا همین کار انجام می‌شود و خیلی شفاف درباره گذشته داوران و تمایلات فوتبالی آنها تحقیق می‌شود.

خطیر در پایان گفت: من خیلی کلی صحبت کردم و به جزئیات ورود نکردم اما از ریاست محترم فدراسیون می‌خواهم همانطور که ابتدای فصل خیلی شفاف به ضعف دا‌وری و لزوم تقویت این کمیته اشاره کرد، حالا در هفته‌های پایانی روی روند انتخاب داوران ورود داشته باشند. شک ندارم با انتخاب داوران کم اشتباه و نفرات واجد شرایط استقلال می‌تواند به شایستگی خود در لیگ ادامه بدهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: