پایگاه خبری خانه فوتبال:

سرمربی تیم فوتبال سپاهان ضمن صحبت درباره هواداران و اینکه ناراحتی آنها را درک می‌کند، از این موضوع گفت که با پیروزی سعی می‌کند آنها را خوشحال کند.
به گزارش "ورزش‌ سه"، ژوزه مورایس سرمربی تیم فوتبال سپاهان در نشست خبری پیش از مصاف معوقه هفته دوم رقابت‌های نیمه دوم فصل که به دلیل حضور طلایی‌پوشان در لیگ قهرمانان آسیا به تعویق افتاد، حرف‌هایش را در روزهایی که به شدت تحت فشار است و دو مربی به جمع نفراتش اضافه شده‌اند، اینطور آغاز کرد: شب خوبی برایتان آرزو می‌کنم. خوش آمدید به یک کنفرانس دیگر. با حضورتان من را یاد بازی‌های لیگ قهرمانان انداختید. همیشه جذاب است که اتاق پر از خبرنگاران فوتبالی باشد و همیشه آرزو می‌کنم آن پسرک جوانی که آنجا نشسته بتواند یک خبرنگار خوب شود.

او در ادامه درباره شرایط فنی مسابقه گفت: یک دربی. یک بازی خیلی خوب. یک بازی مهم برای شهر اصفهان. بازی باکیفیت. دو باشگاه خوب و سنتی. امیدوارم بازی فردا یک بازی خوب و باکیفیت برای هواداران باشد.

سوال اول از مورایس درباره اضافه شدن جلال امیدیان و میگل تکسیرا بود. سرمربی سپاهان در واکنش به این موضوع که آیا اضافه شدن آنها به درخواست او بوده، بیان کرد: سوال درباره بازی نیست، ولی مشکلی برای جواب دادن به آن نیست. خب در ابتدای فصل فرصتی برای آقای تکسیرا پیش آمد که در امارات به کارش ادامه بدهد و فرصت خوبی برای او بود. او عضو مهمی از کادر ما بود، چون هم دانش خوبی دارد و هم دانش خوبی نسبت به فوتبال ایران و بازیکنان ایرانی از قبل داشت.

او سپس درباره اضافه شدن جلال امیدیان هم اینطور توضیح داد: دومین نفر یک مربی ایرانی است که خب درخواست باشگاه از ابتدای فصل بود. من همیشه منتظر موقعیت بودم تا ببینم چه زمانی می‌توانیم یک مربی ایرانی اضافه کنیم. ضمن اینکه ما یک مربی ایرانی دیگر، یک فیزیولوژیست هم در کادر فنی داریم به نام کیوانیان. به صورت رسمی به بازیکنان معرفی نشده‌اند. ولی من آنها را دیده‌ام و با هم صحبت کردیم و به بازیکنان هم به زودی معرفی خواهند شد.  یک انسان باشخصیت، خوب و بادانش. باشگاه هم بررسی کرده بود و خیلی خوشحالم که چنین مربی‌ای به جمع ما اضافه شده است.

سوال بعدی از مورایس این بود که آیا سپاهان می‌تواند در این روزهای پرحاشیه از پس تیم محمد ربیعی برآید که او در واکنش به این سوال گفت: نمی‌دانم درباره بردن. من فرزند خدا هستم ولی این را نمی‌دانم. اما می‌دانم که یک بازی رقابتی خواهد بود که با کمک هواداران برای بردن تلاش خواهیم کرد.

سوال بعدی از مورایس بار دیگر درباره اضافه شدن دستیار ایران به کادرش و یادآوری خاطرات حضور در کره جنوبی بود. از مورایس پرسیده شد که آیا انتخاب دستیارش به عنوان جانشینش در کره جنوبی سبب شده که اینقدر درباره اضافه شدن مربی ایرانی تعلل داشته باشد. سرمربی سپاهان در واکنش به این سوال گفت: تفکرات من این‌گونه بود که همیشه به زمان نیاز داشتم تا افراد مدنظرم را بشناسم تا چه کسی را به کادرم اضافه کنم. خب دانستن کیفیت و دانش شخص به عنوان کمک مربی خیلی مهم بود. به خصوص کسی که به کادر تیم اضافه شده در چند باشگاه مربی بوده؛ در تهران، اصفهان، اراک. به او خوشامد می‌گویم؛ کسی که حتی با خیلی از بازیکنان ما کار کرده و هم تیمی بوده و بازیکن سابق باشگاه بوده است. او در همین باشگاه کمک مربی بوده و فکر می‌کنم چنین شخصی می‌تواند به ما کمک کند.

سوال بعدی از مورایس این بود که اگر سپاهان فردا بازی با ذوب آهن را ببرد 42 امتیازی می‌شود و این درست امتیازاتی است که سپاهان در فصل گذشته هم با همین تعداد بازی کسب کرده. او سپس در واکنش به این سوال که چرا در این شرایط مشابه اینقدر از سپاهان انتقاد می‌شود، با شوخی پاسخ خود را مطرح کرد: شاید به خاطر اینکه امسال موهایم بلند است (باخنده). من زیاد نگران این موضوع نیستم، چون زندگی را گونه‌ای دیگر می‌بینم. انتقاد در زندگی فوتبالی وجود دارد. به خاطر باخت‌های بیشتر، مساوی و نتایجی که پشت سر هم رقم می‌خورد. گروهی از هواداران شاید با چنین نتایجی راضی نخواهند بود؛ حتی شاید افرادی در باشگاه‌ها باشند که مرکز توجه قرار می‌گیرند با انتقاداتی که مطرح می‌کنند. خیلی سال است در فوتبال هستم و در باشگاه‌های بزرگی بوده‌ام که حتی به خاطر این مسائل مدیرعامل، مدیر ورزشی، مربی و بازیکن عوض شده است؛ حتی شایعات زیادی هم بوده است. اما به هر حال اگر اسم آن را تئاتر فوتبالی بگذاریم، این قسمتی از یک تئاتر فوتبالی است و چیزی اسنت که وجود دارد و باید رو به جلو حرکت کنیم. باید رو به جلو حرکت کنیم.

سوال بعدی از مورایس درباره ضعف خط حمله سپاهان بود که نمی‌توانند موقعیت‌ها را به گل تبدیل کنند. سرمربی سپاهان با ابراز تعجب از این سوال و متفاوت خواندن آن به آن اینطور پاسخ داد: یک سوال متفاوت. برخی مواقع بابت دفاع نکردن و برخی مواقع بابت گل نزدن مورد انتقاد قرار می‌گیریم. می‌توان گفت برخی مواقع شاید آرامش لازم به بازیکنان داده نشده است و نتوانسته‌اند موقعیت‌ها را به گل تبدیل کنند. برخی مواقع به خودخواهی بازیکن برمی‌گردد که شاید در آن لحظه می‌توانسته تصمیم بهتری بگیرد. شوت بزنم یا نزنم یا انتخاب دیگر و بهتری داشته باشد. برخی مواقع گل هم زدیم اما موقعیت‌های زیادی را در همان بازی گل نکردیم. ببینیم فردا چه می‌شود و به هر حال باید قبول کنم. به همین دلیل فشار بیشتری روی بازیکنان گذاشتیم و بیشتر کار کردیم. ببینیم فردا چه می‌شود.

مورایس در بخش پایانی، صحبت‌هایش را اینطور با حمایت از شاگردانش بر زبان آورد: تمام بازیکنان تمام تلاش خود را می‌کنند تا از پس مشکلات بربیایند. برخی هواداران ناراحت هستند. امیدوارم در کنار یکدیگر شرایط را بهتر کنیم. من نه انتقادی می‌کنم و نه کسی را مقصر نمی‌دانم و به آن‌ها حق می‌دهم، امیدوارم با نتیجه خوب از پس مشکلات بربیاییم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: