پایگاه خبری خانه فوتبال:

مدت مطالعه:2 دقیقه

این محصول در کارخانه ایران خودرو یک شبه 150 میلیون تومان گران شد
ایران خودرو قیمت کارخانه ای جدید را برای محصول پُرطرفدار خود اعلام کردند، متقاضیان ناراحت شدند.
به گزارش اکو ایران، قیمت کارخانه ای جدید پژو پارس با موتور XU7P از سوی ایران خودرو اعلام شد. براساس اخبار منتشر شده پژو پارس با موتور XU7P (پژو پارس سال) با قیمت حدود 445 میلیون و 700 هزار تومان برای متقاضیان فاکتور می شود. قیمت جدید خودروی محبوب برای آن دسته متقاضیانی که نسبت به ثبت نام پژو پارس سال در دور اول فروش سامانه یکپارچه فروش با مکانیزم نوبت دهی اقدام کرده و بازه زمانی تحویل خودروی مورد نظر آنها فروردین و اردیبهشت 1403 تعیین شده، اعمال می شود.

پیش از این قیمت کارخانه ای پژو پارس با موتور XU7P (پژو پارس سال) حدود 294 میلیون تومان بود. بنابراین شاهد هستیم که قیمت این خودروی محبوب یک شبه حول و حوش 150 میلیون تومان افزایش یافت.

این افزایش قیمت به زبان درصد از رشد تند قیمت پژو پارس سال در مبدا حکایت می کند. 

متقاضیان پژو پارس اواخر سال گذشته با خبر شوکه کننده توقف تولید پژو پارس روبرو شدند. آن دسته از افرادی که برای در اختیار گرفتن پژو پارس در دور اول فروش محصولات خودروسازان با مکانیزم نوبت دهی شرکت کرده و برای این خودروی محبوب ایران خودرو نام نویسی کرده بودند هنگامی که با پیشنهاد محصول جایگزین به جای پژو پارس روبرو شدند، حاضر به پذیرش نشدند. ثبت نام کنندگان به دنبال این بودند که خودروی مورد نظر خود را از ایران خودرو دریافت کنند.

مدیران ایران خودرو با توجه به درخواست متقاضیان و همچنین سیاست گذار خودرویی توانستند مجوز ادامه تولید را برای پژو پارس دریافت کند. آخرین خبر نشان می دهد ایران خودرویی ها تا پایان بهار امسال پژو پارس با موتور XU7P را در خطوط تولید خود خواهند داشت.  

پژو پارس با موتور XU7P پیش از این زمانی که قیمت کارخانه اش حول و حوش 294 میلیون تومان بود با قیمتی نزدیک به 675 میلیون تومان در بازار حضور داشت حال مشخص نیست با قیمت کارخانه ای جدید قیمت بازاری این خودرو تا چه اندازه ای بالا خواهد آمد.

به نظر می رسد رشد قیمت کارخانه ای پژو پارس به نوعی متقاضیان  این محصول محبوب ایران خودرو را نقره داغ کرده آنها توقع نداشتند قیمت کارخانه ای پژو پارس سال بیش از 50 درصد افزایش را به خود ببیند. باید منتظر ماند و دید ایران خودرویی ها هنوز هم با قیمت جدید پژو پارس را با ضرر تولید می کنند یا اینکه توانستند با مجوز قیمتی جدید این محصول محجبوب خود را از حاشیه زیان خارج کرده و تولید آن را سودده کردند.

به دنبال صدور مجوز تغییر قیمت پژوپارس به نظر می رسد طی روزهای آینده قیمت جدید سایر خودروهای داخلی هم توسط خودروسازان اعلام شود.

به گزارش همشهری آنلاین،‌ سرانجام بعد از کشمش‌های فراوان بر سر زیان انباشته خودروسازان امروز ایران خودرو از افزایش قیمت یکی از محصولات پرتقاضای خود که از سال گذشته تولید آن حاشیه های بسیاری داشت خبرداده است.

براساس اعلام ایران خودرو قیمت پژوپارس که مدت ها تغییری نکرده بود با دریافت مجوز ۴۴۵ میلیون و ۷۴۲ هزارو ۳۰۰ تومان تعیین شده است و متقاضیان باید برای تکمیل وجه قیمت های جدید را در قراردادهای خود لحاظ کنند.

البته نکته مهم اینجاست با صدور مجوز تغییر قیمت پژوپارس به نظر باید منتظر افزایش قیمت‌ کارخانه ای سایر انواع خودروهای داخلی بود و طی روزهای آینده قیمت جدید سایر خودروهای داخلی هم توسط شرکت ها اعلام شود.

اما داستان پژوپارس در سال گذشته چه بود که در نهایت امسال به عنوان نخستین خودرو مجوز افزایش قیمت را دریافت کرده است.

مردادماه سال گذشته بود که شرکت ایران خودرو بنا بر تصمیم سازمان ملی استاندارد مبنی بر توقف تولید این خودرو ، پایان تولید خودروی پژوپارس را در تمامی سایت های تولیدی خود اعلام و سورن پلاس را به عنوان خودروی جایگزین معرفی کرد. این شرکت طبق اخطار سازمان ملی استاندارد مبنی بر اینکه پژوپارس تا نیمه اسفندماه فرصت تولید خواهد داشت ، نسبت به توسعه خط تولید سورن پلاس برنامه ریزی کرده بود.

با این حال سازمان ملی استاندارد با توجه به تعهد تحویل حدود ۱۰۰ هزار دستگاه پژوپارس توسط ایران خودرو، اعلام کرد که این خودرو تا بهار سال آینده برای پاسخ به تعهدات معوق تولید خواهد شد تا مشتریان این محصول نگران تحویل خودروی خود نباشند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: