پایگاه خبری خانه فوتبال:

فرهاد مجیدی بازهم مورد حمله پیشکسوتات باشگاه قرار گرفت. تیم فرهاد مجیدی با نمایشی پرانتقاد در بازی جام حذفی نگاه ها را به خود جلب کرد. شاگردان فرهاد مجیدی تا دقایق پایانی بازی در آستانه حذف برابر نود ارومیه قرار داشتند. فرهاد مجیدی برای به تساوی رساندن بازی دست به هر کاری زد و در نهایت گل دقیقه آرمان رمضانی بازی را برابر کرد. استقلال در نهایت طی ضربات پنالتی موفق به پیروزی شد تا فرهاد مجیدی نفس راحتی بکشد.

فرهاد مجیدی پس از بازی در نشست خبری حاضر شد و تنها از هواداران بابت این عملکرد عذرخواهی کرد. گفته می‌شود او در رختکن حسابی از خجالت بازیکنانش درآمده آنها را مورد انتقاد شدید قرار داده است.

منصور رشیدی با انتقاد از فرهاد مجیدی گفت: تا استقلال نتیجه را به نفع خودش تمام کرد نزدیک بود قلبم بایستد. باور کنید در طول بازی به خصوص اواخر آن ضربان قلبم بالا رفته بود. آخر این چه تصمیماتی است که فرهاد مجیدی برای استقلال می‌گیرد! اگر استقلال می‌باخت از مدیرعامل تا مربی همه باید رها می‌کردند و از این آبروریزی می‌رفتند.

منصور رشیدی دروازه بان قدیمی باشگاه استقلال به صحبت های فرهاد مجیدی در کنفرانس خبری واکنش نشان داد.

شنیدید فرهاد مجیدی گفته «اگر فرگوسن‌های وطنی ناراحت نمی‌شوند و نمی‌گویند من فرار رو به جلو می‌کنم، داور پنالتی مان را نگرفت»؟

خبر ورزشی نوشت؛ من کاری ندارم که آن پنالتی بود یا نبود ولی اگر امثال من صحبتی در ارتباط با مسابقات استقلال می‌کنند فقط از سر دلسوزی است. شاید فرهاد مجیدی دوست داشته آن خطا پنالتی گرفته می‌شد تا سه امتیاز بازی را بگیرد ولی باید به مجیدی گفت که تو کار خودت را انجام بده و به جای اینکه برای استقلال حاشیه درست کنی به فکر پنج مساوی پشت سر هم تیمت باش. برو و مشکل گلزنی خارجی‌هایت را برطرف کن.

می‌دانید استقلال برای دو مهاجم خارجی اش با حساب دلار ۲۸ هزار تومانی ۲۲ میلیارد تومان هزینه کرده است؟

الان که دلار ۳۰ تومان را رد کرد. واقعاً این حرف را می‌زنید! باور نکردنی است! با این عدد و رقم می‌توان چند بازیکن جوان و آینده دار برای استقلال گرفت. می‌توان چند علیرضا رضایی به استقلال آورد. مگر بازیکن لیگ برتری چقدر دستمزد می‌گیرد؟ ۲۲ میلیارد تومان به این دو بازیکن به درد نخور داده‌اند که اصلاً در حد لیگ برتر ایران نیستند. مگر کف دریافتی بازیکنان لیگ برتری چقدر است!

چیزی در حدود دو تا چهار میلیارد تومان است. البته در همین استقلال و پرسپولیس بازیکنان ۹، ۱۰ تا ۱۳ میلیاردی هم داریم، نمی‌دانستید؟

چه خبر است! مگر کف حقوق مردم عادی و قشر کارگر چقدر است که فوتبالیست باید این قدر پول بگیرد؟ خود من امسال حقوق بازنشستگی ام زیر ۲۰ درصد اضافه شد. تازه با این تورم ۲۰۰ درصدی که مردم را به گرسنگی انداخته است. این پول مفت را از کجا می‌آورند به بازیکنی میدهند که مثلاً در لیگ انگلیس بازی کرده ولی وقتی به هوا بلند می‌شود سرش را زیر توپ میزند! البته اگر به فرهاد مجیدی بر نمی‌خورد.

در کل خارجی‌های استقلال را چطور ارزیابی کرده اید؟

 

این دو نفر به غیر از همان یامگا که در بازی اول دو گل زد هیچ کاری نکردند. من شخصاً امیدوار بودم این خارجی‌ها مثل دیاباته باشند. مثل تیام باشند که وقتی آمدند خط حمله استقلال را راه انداختند. واقعاً استقلال ۲۲ میلیاردش را دور ریخته، پولش را هدر داده و آن را حیف و میل کرده است. به خدا با ۲۲ میلیارد تومان می‌توان در ۱۰ استان محروم کشور ۵۰۰ کانتینر خرید تا بچه‌هایی که روی سنگ می‌نشینند و درس می‌خوانند لااقل زیر سقف باشند و آفتاب و باران به سرشان نخورد.

بابت اظهارنظرهایتان نگران نیستید که سرمربی استقلال ناراحت شود؟

بگذارید فرهاد مجیدی ما را فرگوسن وطنی خطاب کند. بله من که از سال ۱۳۴۳ تا به حال در تیم استقلال بازی کردم، مربیگری کردم و هواداراش بودم حتماً بد تیمم را می‌خواهم. مشکلی نیست. باشگاه از حالا اعلام کند هیچ پیشکسوتی حق حرف زدن درباره استقلال را ندارد، چون فرهاد مجیدی ناراحت می‌شود.

اما باشگاه چنین اجازه‌ای ندارد و شاید تنها بتواند به عوامل خودش بگوید که حرف نزنند؟

 

نخیر! وقتی سرمربی استقلال باطعنه حرف می‌زند و ما را فرگوسن وطنی می‌خواند یعنی هیچ کس حرف نزند. چنین چیزی هیچ شباهتی به دموکراسی ندارد. دموکراسی واقعی یعنی اینکه ما حرفمان را بزنیم. اگر استقلال ۵ بازی مساوی کرده لابد ما مقصریم. اتفاقا در این مدت که همه پیشکسوتان از تیم حمایت می‌کنند. فرگوسن‌ها ساکت شوند مجیدی تیم را قهرمان می‌کند؟

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: