پایگاه خبری خانه فوتبال:

دولت، مصوبه حذف سقف افزایش  حقوق کارمندان  در سال جاری را اصلاح و مجددابرای  حقوق کارمندان  و   بر رعایت سقف مندرج برای  حقوق کارمندان  در تبصره ۱۲ قانون بودجه یعنی ۲.۵ میلیون تومان تاکید کرد.هیئت دولت در جلسه مورخ ۱۱ مردادماه ۱۴۰۰، به منظور تأمین نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین و افزایش  حقوق کارمندان ، با اصلاح مصوبه مربوط به تعیین ضریب  حقوق کارمندان  و افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۰ موافقت کرد.

کارمندان در سال جدید چقدر حقوق می گیرند؟

   افزایش حقوق کارمندان در بودجه 1401 با چالش هایی مواجه است. افزایش حقوق کارمندان در بودجه سال آتی اعمال خواهد شد. به نظر می رسد افزایش حقوق کارمندان در سال آتی بیش از 10 درصد باشد. افزایش حقوق کارمندان در سال آینده به صورت ترکیبی از عدد ثابت و درصد خواهد بود. حسینعلی حاجی‌دلیگانی، عضو هیات رئیسه مجلس به تشریح جزئیات افزایش حقوق کارمندان در سال آینده پرداخت.

به گزارش رکنا، حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأکید رئیس جمهور برای رعایت عدالت در پرداخت حقوق‌ها گفت: مجلس از این نوع نگاه عدالت‌محور رئیس جمهور و دولت استقبال می‌کند، بر این اساس، کسانی که حقوقی پایین‌تر دارند، می‌توانند دریافتی بالاتری نسبت به گذشته داشته باشند.

وی با تصریح بر اینکه مقصود دولت و مجلس این نیست که همه یکسان حقوق دریافت کنند، اظهار کرد: دریافت حقوق‌ها باید به‌نحوی باشد که وقتی به میزان پرداختی به افراد و کارمندان نگاه می‌کنیم، عدالت را در حاکمیت مشاهده کنیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس به پیشنهادات پرداخت حقوق در سنوات گذشته اشاره و بیان کرد: در یک سال قرار شد 500 هزار تومان به همه اضافه شود، افرادی که حقوق بالایی دریافت می‌کردند از این موضوع ناراحت بودند.

وی با بیان "امسال دولت یک ترکیبی از عدد ثابت و درصد پیشنهاد برای افزایش حقوق‌ها داده است"، گفت: این پیشنهادها در کمیسیون‌های تخصصی و کمیسیون تلفیق مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد تا در نهایت در صحن علنی مجلس تصمیم‌گیری شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس درباره پیشنهاد دولت برای افزایش حقوق‌ها در سال آینده گفت: دولت قصد دارد یک عدد ثابتی به حقوق همه افراد اضافه شود و یک درصدی نیز نسبت به حقوق همه افراد افزایش صورت بگیرد که حدود 10 درصد در نظر گرفته شده است، البته این افزایش درصدی به‌صورت پلکانی است و کسانی که حقوقی پایین‌تر دارند درصد بیشتری دریافت می‌کنند.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: مجلس به‌دنبال این است که لایحه دائمی شدن متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان لشگری، تأمین اجتماعی و کشوری توسط دولت تعیین تکلیف شود زیرا از 140 لایحه‌ای که دولت قبل به مجلس فرستاده بود، دولت سیزدهم 10 مورد را تقاضای استرداد کرده است و حدود 100 مورد را تقاضای تداوم بررسی کرده است. 30 لایحه نیز تعیین تکلیف نشده است که یکی از آن‌ها لایحه دائمی شدن متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان است.

افزایش واقعی حقوق‌ ها در بودجه ۳درصد است

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: