پایگاه خبری خانه فوتبال:

 

چکیده : صندوق عقب  ماشین چیست :تا همین اواخر مردم چادرها و باروبندیل مسافرتی خود را در پشت می بستند. و هنگامی که خودروسازان شروع به طراحی خودروهایی با محفظه عقب داخلی کردند، دیگر دلیل خوبی برای این کار وجود نداشت!

 

صندوق عقب  ماشین چیست :تا همین اواخر مردم چادرها و باروبندیل مسافرتی خود را در پشت می بستند. و هنگامی که خودروسازان شروع به طراحی خودروهایی با محفظه عقب داخلی کردند، دیگر دلیل خوبی برای این کار وجود نداشت!

هدف صندوق عقب خودرو

صندوق عقب خودرو چیزی فراتر از ذخیره سازی است. باید برای هدف واقعی مورد استفاده قرار گیرد و با چیزهای استفاده نشده در آن ذخیره نشود که ممکن است به اثاثه یا لوازم داخلی آن آسیب برساند یا شما را در معرض خطراتی در حین رانندگی در اطراف شهر و انجام کارهای روزمره مانند خرید مواد غذایی قرار دهد!

صندوق عقب در ماشین چیست

صندوق عقب قسمتی از خودرو است که می توان از آن برای نگهداری چمدان و سایر وسایل استفاده کرد. این برای این فضا مهم است، بنابراین پس از هر سفر کمی وقت بگذارید و آن را تمیز کنید – با دانستن آنچه در آن وجود دارد احساس راحتی بیشتری خواهید کرد! همچنین به خاطر داشته باشید که اگر بار شما در ماشین سنگین باشد، سوخت بیشتری مصرف می کند.

زاویه روشنایی چراغ های خودروی شما

فضای صندوق عقب با ارزش است. مهم است که مطمئن شوید همه چیز را به درستی بسته بندی می کنید تا چمدان شما در طول سفر تکان نخورد یا پراکنده نشود، که ممکن است ناراحت کننده باشد و احتمالاً به برخی از وسایل آسیب برساند. صداهایی که از یک صندوق عقب سازماندهی نشده می‌آیند همچنین می‌توانند حواس رانندگان را در هنگام رانندگی سریع در پیچ‌ها منحرف کنند و باعث می‌شوند که آنها روی آنچه در پیش است تمرکز نکنند! بنابراین مطمئناً ارزش این را دارد که مراقب میزان نگهداری اشیا باشید تا بعداً در خط مهاجرت مشکلی پیش نیاید. خوب، فراموش نکنید که چیزهای مهم مانند جعبه کمک های اولیه، بطری آب، جعبه ابزار و غیره را در صندوق عقب ماشین خود نگه دارید.

خرید کاپوت خودرو از فروشگاه آنلاین رایکایدک 

جهت خرید کاپوت دنا پلاس کلیک کنید 

جهت خرید کاپوت 206 کلیک کنید 

جهت خرید کاپوت پرشیا کلیک کنید 

هدف صندوق عقب خودرو

گاهی اوقات صندوق عقب خودرو هدف واقعی خود را از دست می دهد و تبدیل به محل نگهداری می شود. نباید اینطوری باشه اینجا جایی نیست که چیزهای استفاده نشده خود را در آن قرار دهید. علاوه بر این، نگهداری وسایل خود در آنجا ایمن نیست، زیرا ممکن است به آنها یا اثاثه یا لوازم داخلی صندوق صدمه وارد شود.

صندوق عقب یک منطقه مفید است، با هدف اطمینان از راحتی هنگام حمل و نقل چمدان و بار. بنابراین مهم است که برای تمیز کردن آن و حذف موارد غیر ضروری کمی زمان بگذارید. به این ترتیب با هدف مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

خوب است بدانید که اگر بار شما سنگین باشد، بر مصرف سوخت شما تأثیر می گذارد.

محموله بر پویایی خودرو تأثیر می گذارد وجود بار تأثیر می گذارد:

به عملکرد ترمز خود به خصوص در جاده های خیس توجه کنید.

پایداری خودرو بار بیشتر در خودرو باعث ناپایداری آن می شود.

رفتار ماشین شما، مخصوصاً وقتی نوبت می گیرید.

ترمزها شما می توانید آن را در جاده مرطوب متوجه شوید.

پایداری (هرچه بار بیشتر باشد، ماشین ناپایدارتر است).

رفتار ماشین در هنگام چرخش؛

زاویه روشنایی چراغ های جلو؛

لازم است زمانی که چمدان خود را در صندوق عقب می چینید، این کار را به خوبی انجام دهید. این کار به منظور جلوگیری از لرزش و پراکندگی در طول سفر انجام می شود. چمدان‌های بدون نظم می‌توانند حرکت کنند و به دیواره‌های صندوق ضربه بزنند و باعث ناراحتی مسافران و احتمالاً آسیب دیدن شوند. صداهایی که از صندوق عقب می آید می تواند حواس راننده را پرت کند و بر عکس العمل های او در حین رانندگی تاثیر بگذارد. بنابراین به شما توصیه می کنیم که از اهمیت تنه سفارشی غافل نشوید.

اهمیت صندوق عقب خودرو برای خانواده‌های ایرانی

15

همانطور که پیش از این نیز عنوان کردیم حجم صندوق عقب خودرو برای خانواده‌های ایرانی یک پارامتر مهم و حیاتی محسوب می‌شود و این موضوع به خصوص در مورد خودروهای خانوادگی و شاسی بلند که استفاده خانوادگی و جاده‌ای دارد اهمیت دوچندان پیدا می‌کند.

برای یک خانواده ایرانی  هرچه حجم صندوق عقب یک خودرو بیشتر باشد بهتر است. این موضوع از این جهت مهم است که حمل بار توسط خودرو در بین ما ایرانی‌ها امری بسیار رایج است و صدالبته که هرچه تعداد اعضای یک خانواده بیشتر باشد بار قابل‌حمل آن‌ها نیز بیشتر است. در این شرایط و با نبود فضا جابه‌جایی اسباب و وسایل بسیار مشکل خواهد شد و به همین جهت است که خودروهایی با صندوق عقب بزرگ محبوب‌تر هستند.

به این نکته نیز باید توجه شود که با در نظر گرفتن قیمت بنزین و تمایل مردم به استفاده از گاز خودروهایی که از صندوق عقب بزرگتری برخوردار هستند مناسب‌تر بوده و انتخاب بهتری هستند.

با این اوصاف واضح است که خانواده‌های ایرانی به دنبال خرید خودروهایی هستند که از فضای صندوق عقب با حجم بالا برخوردار بوده و خودروهای هاچ‌بکی که صندوق عقب ندارند مانند پراید ۱۱۱ بیشتر جوان‌پسندانه بوده و چندان انتخاب مناسبی برای یک خانواده چند نفره محسوب نمی‌شود.

صندوق عقب خودرو برای افرادی که تمایل به نصب یک سیستم صوتی خوب و با کیفیت دارند نیز یک پارامتر حیاتی و مهم محسوب می‌شود. در واقع هرچه خودرو شما به صندوق عقب بزرگ‌تری مجهز باشد دست شما برای انتخاب یک باکس (جعبه) بزرگتر و باکیفیت‌تر بازتر بوده و همین موضوع در نهایت می‌تواند منجر به یک صدای خروجی رسا و عالی شود. کیفیت صدایی که در انواع سیستم‌های صوتی کوبشی و ارزشی یک پارامتر بسیار مهم است.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: