پایگاه خبری خانه فوتبال:

 

 

 

بهترین سن فوتبال برای کودک و نوجوان

فوتبال یکی از مشهور ترین رشته های ورزشی در دنیا می باشد و به جدیت می توان گفت که این رشته حتی پر طرفدار ترین رشته ورزشی در دنیا می باشد. جذابیت این رشته و همچنین آینده درخشانی که می تواند برای هر کسی به همراه داشته باشد موجب می شود تا خانواده ها یا حتی خود نوجوانان و کودکان از سنین پایین به دنبال ورود به دنیا فوتبال باشند. اما برای شروع حرفه ای رشته چه سنی مناسب است ؟ در حقیقت بهترین سن فوتبال برای کودک و نوجوان چه سنی است ؟

این مطلب به شما بهترین سن فوتبال برای کودکان و نوجوانان را معرفی می کند.

چرا داشتن بهترین سن فوتبال برای کودک و نوجوان مهم است ؟

بدون شک می دانید که فوتبال به عنوان یک ورزش حرفه ای آموزش داده می شود و نه یک بازی ! به همین علت برای آموزش دیدن این رشته ورود به یکی از باشگاه های آموزش فوتبال و مدرسه های تخصصی این ورزش نسبتا از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. با این وجود سن مهم ترین عامل است که زمان رفتن به مدارس و باشگاه های فوتبال باید مورد توجه قرار بگیرد و از این رو بهترین سن فوتبال برای کودک و نوجوان از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

پس از آنکه مطمئن شدید هم اکنون در سن درست برای ورود به دنیا فوتبال قرار گرفته اید می توانید بهترین باشگاه های فوتبال در شهر خود را پیدا کنید و در آن ها ثبت نام نمایید.

اگر پس از مطالعه این مطلب متوجه شده اید که در سن مناسب برای ثبت نام هستید کافیست برای پیدا کردن بهترین باشگاه های فوتبال در تهران بر روی کلمه قبل کلیک کنید و این مدارس و باشگاه ها را در شهر تهران پیدا کنید. همچنین در صورتی که به دنبال باشگاه خوب در شهر خود می گردید می توانید به کمک لینک بهترین باشگاه های فوتبال در تهران وارد صفحه شده و با انتخاب شهر یا محله خود بهترین باشگاه را در نزدیکی خود پیدا نمایید.

حداقل سن شروع فوتبال

شکی نداشته باشید که شروع فوتبال در سنین کودکی می تواند مزایا زیادی داشته باشد چرا که تکنیک های فنی این ورزش آموزش داده می شود و کودک با تمرین آن ها بزرگ می شود و در اوج جوانی خود به یک فرد حرفه ای در این ورزش تبدیل می شود که آماده جذب به بزرگترین باشگاه های ایران و حتی دنیا خواهد بود. با این وجود نمی توان انتظار داشت که کودک در هر سنی حتی سنین پایین خود به انجام این ورزش بپردازد چرا که شروع آموزش حرفه ای فوتبال یک حداقلی دارد که باید به آن توجه کنید.

فوتبال یک ورزش پر فشار است ! فارغ از فشار های جسمی که مستلزم انجام تمارین جسمی گاها سنگین و همچنین انجام بازی های مختلف است فشار های روانی آن را نباید فراموش کنید. فوتبال یک بازی رقابتی است و فضای آن می تواند فشار روانی زیادی به کودکان وارد کند. پس اگر بهترین سن فوتبال برای کودک و نوجوان را ندانیم قطعا فرزند خود را در معرض آسیب های جسمی و روانی قرار داده ایم.

حداقل سن برای شروع فوتبال سنی است که در آن :

  •  فرزند شما درکی از این بازی داشته باشد.
  •  اماده قرار گیری در محیط های اجتماعی را داشته باشد و بتواند با گروه خود ارتباط برقرار کند (شکل گیری مهارت اجتماعی).
  •  امکان انجام تمارین مختلف را تا چند ساعت داشته باشد.
  •  در برابر حرکات روتین که در فوتبال وجود دارد آسیب پذیر نباشد و در اثر اتفاقات تمرین آسیب جدی به مفاصل و استخوان های آن وارد نشود.
  • در آخر بتواند فضای رقابتی این ورزش را درک کند.

بهترین سن فوتبال برای کودک و نوجوان

اگر فرزند شما این چند فاکتور را داشته باشد آماده شرکت در باشگاه های فوتبال می باشد.

حداکثر سن شروع فوتبال

در مورد پایین ترین سن شروع فوتبال برای کودک و نوجوان صحبت کردیم اما نباید فراموش کنید که فوتبال یک محدودیت سنی دارد و از یک سنی به بعد ورود به فوتبال و انتظار داشتن آینده ای درخشان کمی دشوار می باشد. در حقیقت فوتبال یک بازی است که نه تنها باید به تکنیک های آن آشنا باشیم بلکه باید تجربه کافی در بازی آن داشته باشیم تا نسبتا حرفه ای بوده و بتوانیم از آن در زمان مناسب استفاده نماییم.

تسلط به این تکنیک های بدون شک مستلزم تمرین چند ساله می باشد. به همین علت بهترین سن فوتبال برای کودکان و نوجوانان سنی است که با وجود طی کردن چندین سال دوره های آموزش فوتبال فرد همچنین در ابتدای سنین جوانی باشد و بتواند حداقل 12 سال در لیگ های مختلف فوتبال بازی کند. به همین علت باید گفت که در پایان سنین نوجوانی و بعد از سن 15 و 16 سالگی شاید شروع کردن فوتبال از مبتدی کمی دیر باشد.

در ادامه ما بازه های مختلف زمانی برای شروع آموزش فوتبال را برسی می کنیم تا بهترین سن برای فوتبال کودکان و نوجوانان را پیدا نمایید. با ما همراه باشید.

فوتبال در سن 3 تا 6 سالگی

این سنین اولین سنینی است که کودک شما شروع به راه رفتن می کند و در حقیقت می تواند فعالیت های فیزیکی انجام بدهد. در این سن کودکان بازی های فیزیکی زیادی انجام می دهند اما می توان گفت که این سن بهترین سن فوتبال برای کودکان محسوب می شود ؟ تحقیقات نشان داده است که بسیاری از خانواده ها به هیچ عنوان موافق مراجعه برای آموزش حرفه ای فوتبال نیستند و تا حدودی نیز تصمیم آن ها درست است.

کودکان در این سن در حال رشد می باشند و باید فعالیت های فیزیکی درست و متناسب با سن خود داشته باشند. فوتبال در این سن می تواند برای جسم کودکان آسیب زننده باشد و حتی به صفحات رشد آن ها نیز آسیب بزند. همچنین تمرین های چند ساعته و وارد شدن به محیط آموزش حرفه ای برای این سنین به هیچ عنوان درست نمی باشد چرا که این کودکان باید در این سنین بیشتر در محیط های بازی و فعالیت های غیر اجباری قرار بگیرند.

در نتیجه پیشنهاد این است که از ورود کودکان به آموزش حرفه ای در این سنین جلوگیری کنند.

فوتبال در سن 6 تا 11 سالگی

در این سنین کم کم وارد بهترین سن فوتبال برای کودک و نوجوان می شویم چرا که در این سن کودکان شرایطی را دارند که می توانند آموزش حرفه ای فوتبال را شروع کنند که این شرایط به این شرح می باشد :

  • کودکان در این سن وارد دنیا اجتماعی شده اند.
  • استقامت کافی را برای انجام تمرین های حرفه ای دارند.
  • درک کافی برای آموزش حرفه ای و تخصصی فوتبال را دارند.
  • به علت شرکت در مدرسه اکنون بهتر با محیط های رقابتی آشنا شده اند.
  • و با وجود تمام ویژگی های جسمی و روحی کافی برای آموزش حرفه ای فوتبال همچنان وقت کافی را دارند تا آموزش کامل دیده و به موقع در باشگاه های بزرگ فوتبال ایران و جهان خودی نشان بدهند.

البته بهتر است اجازه بدهید کمی از این بازه بگذرد و فرزند شما در 8 سالگی خود باشد.

بهترین سن فوتبال برای کودک و نوجوان

فوتبال برای بالای 12 سال

پس از 12 سالگی فرزند شما وارد نوجوانی شده است. خوب است بدانید که لیگ فوتبال کودکان نداریم اما نوجوانان داریم که خبر از آن می دهد که بسیاری از افراد با شروع نوجوانی می توانند در لیگ های حرفه ای بازی کنند. با این وجود از 12 سالگی تا 13 سالگی یا حتی 14 سالگی همچنان وقت کافی برای شرکت در آموزش های تخصصی فوتبال می باشد. اما توجه داشته باشید که ممکن است شروع از سنین بالاتر فرصت درخشیدن در لیگ های مهم داخلی و خارجی را از شما بگیرد.

در نهایت در پایان این مطلب و با برسی بازه های مختلف بهترین سن فوتبال برای کودک و نوجوان سنین 8 تا 11 الی 12 سالگی می باشد. با این وجود شما می توانید برای آمادگی هرچه بیشتر فرزند خود از سنین 5 او را با فوتبال و شیوه انجام این بازی آشنا کنید و حتی برخی از تمرین های ساده آن را به صورت بازی به او بیاموزید.

فراموش نکنید کودکان زیادی هستند که در بازی فوتبال یک استعداد محسوب می شوند حتی قبل از 7 سالگی توانایی ویژه آن ها در این ورزش مشخص است. در این صورت می توانید آموزش آن را از سنین پایین تر نیز آغاز کنید. و از طریق لیستی از بهترین باشگاه های فوتبال در تهران یا شهر های دیگر که در ابتدای صفحه برای شما قرار داده ایم اقدام کنید.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: