پایگاه خبری خانه فوتبال:

مقدمه:

ورزشکاران حرفه ای و مشتاق همیشه به اهمیت عملکرد مغزی خود آگاه هستند. وقتی عملکرد مغز بهتر شود به همان میزان هم عملکرد کلی بدن بهتر می شود. یکی از روش هایی که به تقویت عملکرد ورزشکاران کمک می کند، نوروفیدبک می باشد. شاید به نظرتان این روش خیلی مرسوم نباشد. اما این تصور اشتباه است. نوروفیدبک یکی از روش های طبیعی غیر تهاجمی و بدون درد و بدون عوارض می باشد که به شما این امکان را می دهد تا روی عملکرد مغز خود کنترل بهتری داشته باشید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید تا کنون بسیاری از ورزشکاران مطرح جهان از این روش برای افزایش تمرکز و بهبود عملکرد مغزی خود در مسابقات و تورنمنت های ورزشی استفاده کرده اند.

از جمله اعضای تیم اسکی المپیک ایالات متحده، کری والش جنینگز، بازیکنان والیبال ساحلی المپیک و اعضای تیم فوتبال ایتالیا.

در واقع آنها از نوروفیدبک به عنوان یک سلاح مخفی برای بهبود عملکرد ورزشکاران استفاده کرده اند.نتایج مسابقات ثابت می کند که نتایج خوبی هم گرفته اند.در ادامه  با ما همراه باشید تا بررسی کنیم که نوروفیدبک چطور میتواند روی تقویت عملکرد ورزشکاران تاثیر بگذارد.

نوروفیدبک برای ورزشکاران

نوروفیدبک از 5 راه می تواند موجب تقویت عملکرد ورزشکاران شود

تاثیر توجه و تمرکز در تقویت عملکرد ورزشکاران :

ورزشکار باید در حین تمرینات و مسابقه تمرکز را در اولویت داشته باشد. در حالی که در عین حال عوامل زیادی برای پرت کردن حواس او وجود دارد. نوروفیدبک کمک می کند تا تقویت عملکرد ورزشکاران را بهبود داده و تمرکز انها را افزایش دهد.

به کنترل عاطفی ورزشکاران کمک می کند:

ورزشکار برای اینکه بتواند بهترین عملکرد خود را داشته باشد باید تحت کنترل محرک های عاطفی نباشد. استرس و اضطراب مسابقه روی ورزشکار تاثیرات منفی و مخرب خواهد گذاشت. نوروفیدبک به شما کمک می کند این هیجانات و استرس های کاذب را کنترل کرده و اجازه ندهید روی تمرکز و عملکردتان تاثیر منفی بگذارد. به این ترتیب استرس کم شده و راحت تر می توانید احساسات و عواطف خود را مدیریت کنید. در این صورت حواس پرتی ناشی از اضطراب هم کاهش داشته و متجر به تقویت عملکرد ورزشکاران خواهد شد.

نوروفیدبک موجب کند شدن روند کاهش شناختی می شود:

همان طور که بدن به تناسب اندام نیاز دارد تا با افزایش سن رو به بد فرمی نرود. مغز هم به تناسب اندام نیاز دارد تا با افزایش سن رو به زوال نرود. با بالا رفتن سن، فعالیت حافظه کم می شود و این روی تقویت عملکرد ورزشکار هم تاثیر مخرب می گذارد. نوروفیدبک با تمرین دادن مغز، مانع از روند کاهش شناختی را کند کرده و مغز را سر فرم نگه می دارد.

نوروفیدبک

خواب را بهبود می بخشد:

خواب یکی از عواملی است که با انرژی شما برای فعالیت های روزمره تاثیر مستقیم دارد. در صورتی که خواب مناسب داشته باشید در طول روز هم از لحاظ ذهنی و هم از لحاظ بدنی آماده تر هستید. اما اهمیت خواب در ورزشکاران بیشتر است زیرا آنها برای حفظ سلامت مغز خود به خواب ترمیمی نیاز دارند. خواب به عنوان یک ترمیم کننده می تواند عملکرد مغزی و بدنی شما را بهبود دهد تا شما در بهترین وضعیت جسمانی روانی باشید. اما گاهی ورزشکار با توجه به تنش ها و استرس هایی که دارد، ممکن است نتواند خواب کافی را دریافت کند. نوروفیدبک یکی از روش های شناخته شده در بهتر کردن عمق خواب می باشد که به طور مستقیم روی کیفیت خواب فرد تاثیر می گذارد.

پس از آسیب های مغزی توانایی بازیابی عملکرد طبیعی مغز را می دهد:

ورزشکاران در حادثه های مختلفی موجب آسیب به مغز خود می شوند. مثلا یک فوتبالیست را در نظر بگیرید، وی بارها محکم با سر به زمین خورده و هزاران بار با سر به توپ ضربه های محکمی وارد کرده است. همین ضربات در طولانی مدت، موجب می شود مغز در بعضی نقاط، عملکرد طبیعی خود را از دست بدهد مثلا مشکلاتی در نواحی مربوط به توجه، کنترل عاطفی، کنترل تعادل، کنترل تکانه، اضطراب، افسردگی، بی خوابی و تشنج به وجود می آید. نوروفیدبک روشی نوین است که در پی آموزش و تمرین دادن مغز، کمک میکند تا این عضو حیاتی بدن دوباره عملکرد نرمال خود را بازیابد. شاید بگویید اگر این آسیب مربوط به سال ها پیش باشد چطور؟

نوروفیدبک در درمان تمامی آسیب ها حتی آسیب های قدیمی هم بسیار موثر است. نوروفیدبک روشی بی خطر، بدون درد و بدون عوارض میباشد که برای تمامی سنین حتی خردسالان هم قابل اجراست.

برای اینکه نتیجه مطلوب را از روش نوروفیدبک بگیرید باید جلسات درمان را کامل و منظم دنبال کنید. پس از مشاوره با نوروتراپیست، وی پروتکل های درمان را برایتان شرح خواهد داد و پس از آن بایستی این پروتکل ها را دنبال کنید تا به نتیجه موثر و خوبی دست پیدا کنید.به این ترتیب نوروفیدبک میتواند روی تقویت عملکرد ورزشکاران تاثیرگذار باشد.

مرکز نوروفیدبک نیاوران، تیمی از مشاوران متخصص و تجهیزات درمانی به‌روز دنیا را  گرد هم آورده و در خدمت شما ورزشکاران عزیز می‌باشد.علاوه بر تقویت عملکرد شما ورزشکاران عزیز، شما هموطن گرامی، در صورتی که به دنبال یک راه قطعی، بدون درد و بدون عوارض برای درمان اختلالات روانی، میگرن، یا حتی ترک سیگار و اعتیاد هستید، روش نوین نوروفیدبک می تواند به شما نیز در این راه کمک کند. برای درمان با روش نوروفیدبک می توانید با کارشناسان مجرب کلینیک نوروتراپی نیاوران  با تلفن 021-22677257  درارتباط باشید.

مرکز نوروتراپی کلینیک نیاوران، ارائه دهنده ی خدمات نوروتراپی و مشاوره

اگر به دنبال یک مرکز مشاوره و کلینیک معتبر نوروتراپی در تهران هستید، به سایت کلینیک روانشناسی و نوروفیدبک نیاوران با آدرس اینترنتی http://niavaran-clinic.com/  مراجعه کنید. کلینیک نیاوران به عنوان بهترین مرکز مشاوره و کلینیک نوروتراپی در تهران از کادری مجرب و متخصص تشکیل شده است و با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات خدماتی شامل نوروفیدبک، تحریک مغز با جریان مستقیم tDCS، تحریک صوتی و تصویری مغز AVE و غیره به درمان بیماری‌هایی مانند بیش فعالی، نقص توجه، افسردگی، میگرن، وسواس و غیره با بهترین کیفیت کمک می‌کند. هیچ یک از روش‌های عصب درمانی در کلینیک نیاوران تهاجمی نیستند و هیچ آسیبی به پوست بیماران وارد نمی‌کنند. کلینیک نیاوران به عنوان مرکز مشاوره در زمینه مشاوره ازدواج، مشاوره اعتیاد، مشاوره خانواده، مشاوره جنسی و مشاوره ارتباطی نیز خدمات مفیدی به هموطنان ارائه می‌دهد.

چرا کلینیک نیاوران؟

مدیریت مجموعه روانشناسی و نوروفیدبک نیاوران کلینیک، جناب آقای دکتر پدرام اطمینانی:دکتر پدرام اطمینانی

 

عضو انجمن روانشناسی آمریکا APA

عضو انجمن علوم اعصاب شناختی ایران

عضو انجمن عصب روانشناسی ایران(نوروپسیکولوژی)

عضو گروه روانشناسی و مشاوره انیستیتو کانسر بیمارستان امام خمینی(ره) سال ۱۳۹۰

دارای مدرک بین المللی از دانشگاه استرالیا در زمینه علوم رفتاری و مطالعات اجتماعی

با ارائه ی خدمات در زمینه های:

روان‌درمانگر و نوروتراپیست

مشاوره فردی، زوجی و خانواده(مشاوره پیش از ازدواج/مشاوره زوجی/مشاوره طلاق)

روان‌درمانی در زمینه افسردگی، اضطراب، وسواس و اختلال خواب

نوروتراپی: در زمینه بیش‌فعالی(ADHD)، نقص توجه(ADD)، افسردگی(MDD)، اضطراب(GAD)، وسواس(OCD)، اختلالات خواب، میگرن و ارتقای عملکرد فردی

درمانگر به روش نوروفیدبک و TDCS / ارزیابی با نقشه مغزی و تعیین شاخص سلامت مغزی BHI

ارزیابی و غربالگری توسط آزمونهای روانشناختی( آزمونهای شخصیت، هویت، هوش، عزت نفس و…)

انجام آزمون IVA-2 جهت تعیین بیش‌فعالی و نقص توجه(دقیق‌ترین روش غربالگری)

تیمی از مشاوران متخصص و تجهیزات درمانی به‌روز دنیا را  گرد هم آورده و در خدمت شما هموطنان عزیز می‌باشد.در صورتی که به دنبال یک راه قطعی، بدون درد و بدون عوارض برای درمان اختلالات روانی، میگرن، یا حتی ترک سیگار و اعتیاد هستید، روش نوین نوروفیدبک می تواند به شما در این راه کمک کند. نوروتراپیست پس از مشاوره، تعداد جلسات و فواصل زمانی آن ها را برایتان تعیین خواهد کرد. برای اینکه نتیجه مطلوب را بگیرید بایستی تمامی این اصول و قواعد را رعایت کرده و جلسات را منظم دنبال کنید. برای درمان با روش نوروفیدبک می توانید با کارشناسان مجرب کلینیک نوروتراپی نیاوران  با تلفن 021-22677257   درارتباط باشید.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: