به گزارش خانه فوتبال، کریم باقری به عنوان دستیار دراگان اسکوچیچ در تیم ملی معرفی شده و با اینکه هنوز قراردادی امضا نکرده، اما منتظر اولین کمپ است تا در کنار تیم باشد و کارش را آغاز کند. مسئولان باشگاه پرسپولیس می‌گویند این اتفاق به‌صورت مقطعی است و هیچ هماهنگی برای جدایی قطعی او از جمع سرخپوشان در میان نیست ولی فعلاً هم تمرینات پرسپولیس تعطیل است، هم تیم ملی و البته این شرایط نه تنها تا فروردین بلکه احتمالاً تا اواسط خرداد برای تیم ملی ادامه خواهد داشت.

محمدحسن انصاری‌فرد می‌گوید در زمانی که درگیر پرونده بازی با سپاهان بود، با حیدر بهاروند سرپرست فدراسیون فوتبال صحبت‌هایی داشته و آنجا بود که برای اولین بار بحث حضور باقری در تیم ملی مطرح شد. انصاری‌فرد نیز این موضوع را با آقاکریم در میان گذاشت و باقری که روز‌های پرخاطره‌ای در تیم ملی پشت‌سر گذاشته بود، قول داد روی این پیشنهاد فکر کند، اما موضوع اینجاست که او در انتظار احترام بیشتری از سوی مسئولان فدراسیون فوتبال بود و مذاکره مستقیم را می‌خواست.

ماجرای حضور کریم باقری روی نیمکت تیم ملی مربوط به امروز نیست. وقتی کارلوس کی‌روش هدایت تیم ملی را برعهده داشت، در سه مقطع مختلف، ماجرای حضور باقری در تیم ملی مطرح شد که هر بار، طرفین برای شروع همکاری به نتیجه نرسیدند و در سال پایانی همکاری کی‌روش با فدراسیون نیز هیچ مربی ایرانی همراه تیم ملی نبود. با این حال رابطه باقری با کی‌روش در عالی‌ترین سطح خود خوانده می‌شد تا حدی که در همه اردوها، باقری سری به بازیکنان و کی‌روش می‌زد و با او گپ و گفت می‌کرد. موضوع ظریف ماجرا اینجاست که باقری دست راست برانکو و مرد قابل اعتماد او در پرسپولیس بود، اما در زمان درگیری شدید بین کی‌روش و برانکو، آقاکریم توانست رابطه صمیمانه خود با هر دو مربی را حفظ کند و طرف کسی را نگرفت و وارد هیچ دعوایی نشد.

وقتی بحث حضور این مربی در کادر فنی دراگان اسکوچیچ پیش آمد، باقری موضوع را در همان روز‌های اول پذیرفت، اما انتظارش این بود که به جای مسئولان فدراسیون، از شخص اسکوچیچ دعوتنامه دریافت کند. به بیان ساده‌تر، باقری نمی‌خواست مربی تحمیلی به تیم ملی باشد بلکه می‌خواست مطمئن شود که اسکوچیچ به حضور او نیازمند است. از طرف دیگر، اصلاً دوست نداشت جایگاه مستحکم و قرارداد نسبتاً سنگین با باشگاه پرسپولیس را از دست بدهد. از این رو، برای حضور در تیم ملی خواستار صحبت با اسکوچیچ شد و وقتی این تماس را دریافت کرد و به اطمینان رسید که مورد توجه سرمربی تیم ملی است، وارد مذاکرات بیشتر شد.

باقری قرار بود از روز ۲۷ اسفند به کمپ تیم ملی اضافه شود، اما به خاطر شیوع بیماری کرونا، دیدار‌های ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به تعویق افتاد تا حضور آقاکریم روی نیمکت تیم ملی در کنار اسکوچیچ هم برای مدتی عقب بیفتد. به هر حال باقری در این ماجرا، شخصیت خود را حفظ کرد و با اولین تماس، خود را نباخت! صبر کرد تا نظر واقعی اسکوچیچ را بداند و سپس تصمیم نهایی را اتخاذ کرد. تصمیمی که نه پرسپولیس از آن متضرر شود، نه تیم ملی و نه شخصیت کاپیتان فراموش‌نشدنی سرخپوشان.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: