به گزارش خانه فوتبال، هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس عصر دوشنبه جلسه ای را در ساختمان این باشگاه با حضور محمدحسن انصاری‌فرد مدیرعامل سرخ‌ها برگزار کرد که منجر به کنار گذاشتن حسین قدوسی از مدیریت روابط عمومی و مشاور مدیرعاملی می شود.

قدوسی کارشکنی می‌کند!

اختلافات هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس با محمدحسن انصاری‌فرد از جایی شروع می شود که مدیرعامل پرسپولیس پس از حضور در این پست، اقدام به تغییرات مختلف در پست های مدیریتی می کند. انصاری‌فرد در اولین اقدام، حسین قدوسی را مشاور خود و مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس می کند. او سپس افشین پیروانی را نیز سرپرست تیم کرده و با محسن خلیلی قطع همکاری می کند. انصاری‌فرد در ادامه نیز حسین خبیری را به عنوان یکی از معاونان باشگاه انتخاب می کند تا بتواند با تکیه بر توان این افراد به اهدافش در پرسپولیس برسد. جابجایی هایی ناگهانی که چندان به مذاق هیئت مدیره خوش نمی آید و آتش اختلاف بین آنها را شعله ور می کند.

با گذشت زمان، اعضای هیئت مدیره نسبت به عملکرد حسین قدوسی حساس می شوند و با توجه به کارهای موازی روابط عمومی با اپلیکیشن تازه تاسیس باشگاه پرسپولیس، قدوسی را به کارشکنی در این حوزه که قرار است برای سرخ ها درآمدزایی داشته باشد متهم می کنند.

سوالات فراوان از مدیرعامل بدون «رای»

محمدحسن انصاری‌فرد در شرایطی حضور در مدیرعاملی باشگاه را پذیرفت که عضو هیئت مدیره نبود. او گمان می کرد با توجه به قولی که مسعود سلطانی فر وزیر ورزش داده بود به زودی در بین این اعضا حضور رسمی خواهد داشت تا صاحب رای شده و امور را راحت تر دنبال کند. اتفاقی که نه تنها رخ نداد بلکه انصاری‌فرد را بارها در مقام پاسخگویی به هیئت مدیره قرار داد تا تقریباً در تمام جلسات هیئت مدیره از او بابت برخی اقدامت سوالات جدی و چالشی شود.

عرب استعفا داد وزیر کوتاه نیامد

آتش اختلافات هیئت مدیره با انصاری‌فرد در نیم فصل جاری رقابت های لیگ برتر و پس از جدایی گابریل کالدرون به اوج رسید. ایرج عرب مدیرعامل پیشین بابت امور اجرایی باشگاه و عدم حمایت کافی از کالدرون تصمیم به استعفا از هیئت مدیره باشگاه گرفت اما وزیر ورزش باز هم حاضر نشد جای خالی او را با انتصاب انصاری‌فرد پر کند.  رفتاری که نشان می دهد وزیر نیز چندان راضی به حضور انصاری‌فرد در بین مخالفان خود نیست.

مشاوری که مسئول نقل و انتقالات شد!

قدوسی علاوه بر قبول پست مدیریت روابط عمومی باشگاه پرسپولیس، مشاور مدیرعامل، مسئول جذب بازیکن خارجی برای پرسپولیس نیز شد. اختیاری که هیئت مدیره به انصاری‌فرد داده بود و مدیرعامل سرخ ها نیز این وظیفه را به قدوسی محول کرده بود.

همین موضوع باعث به وجود آمدن برخی شائبه ها در باشگاه شد که کار را به بردن گلایه پیش وزیر نیز رساند اما قدوسی سعی کرد شفاف عمل کرده و همه چیز را در قضیه جذب آنتونی استوکس و کریستین اوساگونا بیان کند تا هرگونه شایعه ای را از خود دور کند.  اما این باشگاه هرگز اعلام نمی کند برای مهاجم فراری این روزهای خود چه تلاشی کرده بود تا بتواند او را پس از کش و قوس های فراوان جذب کند.

۱۵۰ هزار دلار پول نقد برای استوکس!

باشگاه پرسپولیس برای اینکه استوکس را جذب کند حدود ۱۰ روز با این بازیکن در دبی امارات جلسات متعددی را برگزار کرد اما این مهاجم اعلام کرد تنها در صورتی می آید که بخشی از پولش را نقد بگیرد. استوکس برای حضور پنج ماهه در پرسپولیس مبلغ ۲۵۰ هزار دلار امضا می کند اما نکته جالب توجه اینکه او ۱۵۰ هزار دلار از این پول را بطور نقد و یکجا در همان دبی دریافت می کند تا به تهران بیاید. بازیکنی که کمتر از یک ماه در پرسپولیس دوام آورد و در همان دبی نیز از این تیم جدا شد تا فعلاً به تمرینات پرسپولیس بازنگردد!

اوساگونا و استوکس باید باشند!

شایعه ای که پس از برکناری حسین قدوسی و پس از آن استعفای انصاری‌فرد بطور جدی مطرح شده است بحث جذب آنتونی استوکس و کریستین اوساگونا است. دو بازیکنی که اگر یحیی گل محمدی نیز سرمربی پرسپولیس نمی شد قطعاً قرار بود به جمع سرخ ها اضافه شوند. دو مهاجمی که تاکنون ثمره فنی زیادی برای پرسپولیس نداشته اند.

گله بازیکنان بابت عدم درآمدزایی

انصاری‌فرد که حدود هشت ماه پیش به پرسپولیس آمد شعار درآمدزایی برای حل مشکلات تیم را داد. او با اسپانسرهای مختلف پای میز قرارداد نشست و برای درآمدزایی تصمیم به عقد قرارداد با یکی از کارگزاران بورس برای استفاده از برند باشگاه کرد.

از این رو بازیکنان پرسپولیس انتظار داشتند بتوانند همچون رقیب دیرینه خود پول بگیرند اما خبری از دریافت پول تا شب قبل از دربی برگشت پایتخت در فصل جاری نبود تا اینکه انصاری‌فرد برای آرام کردن فضای رختکن سرخ ها پولی را از همین کارگزار به عنوان قرض گرفته و پرداخت کند.

بیرانوند بِلاک کرد!

علیرضا بیرانوند دروازه بان ملی پوش پرسپولیس یکی از نخستین بازیکنان این تیم بود که ناراحتی خود را از بحث درآمدزایی باشگاه پرسپولیس با بستن صفحه رسمی منتسب به باشگاه پرسپولیس در پیج شخصی خود در اینستاگرام نشان داد.  اتفاقی که کارگزار بورسِ طرف قرارداد با باشگاه را حسابی آشفته می کند چونکه اینستاگرام رسمی پرسپولیس در اختیار آنها بوده است و این اقدام بیرانوند و چند بازیکن دیگر پرسپولیس را به دلیل کارشکنی های قدوسی در گرفتن مصاحبه و سایر مسائل خبری می کند.

آنها نیز در جلسه هفته گذشته با محمدحسن انصاری‌فرد تمام این مسائل را با وی رو در رو می کنند و در نهایت با فشارهای خود سبب برکناری حسین قدوسی از سوی هیئت مدیره می شوند.

انصاری‌فرد تحمل نکرد

برکناری حسین قدوسی و عدم حضور انصاری‌فرد در هیئت مدیره باشگاه سبب شد تا مدیرعامل پرسپولیس تنها چند ساعت بعد از کنار گذاشتن مشاورش تصمیم به استعفا بگیرد و رفتار وزیر را در قبال خود نوعی بی اعتمادی قلمداد کند که چرا حکم او را برای حضور در هیئت مدیره امضا نکرد. انصاری‌فرد تحمل نکرد تا حالا پرسپولیس که با ۴۷ امتیار صدرنشین فعلی رقابت های لیگ برتر است با مشکل جدی روبرو شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: