به گزارش خانه فوتبال، مصطفی سلیمانی، وکیل علیرضا بیرانوند درباره توئیت عجیب مازیار ناظمی و ادعای او مبنی بر اینکه این دروازه بان با وجود سفر به هنگ کنگ بهترین بازیکن آسیا نشده است، بیان کرد: ما که هنوز امیدواریم، اما به جهت مسئولیتی که مازیار ناظمی در وزارت ورزش دارد از اینکه چه کسی بهترین شده هم باخبر است. این انتخاب‌ها از یکی دو روز  قبل به اطلاع روسای فدراسیون‌ها می‌رسد و طبیعی است که مسئولان فدراسیون هم این موضوع را به اطلاع وزارت ورزش رسانده اند. طبق آنچه من شنیده ام اکرم عفیف به عنوان مرد سال فوتبال آسیا انتخاب می‌شود.

قطری ها لابی کرده اند تا اکرم عفیف بهترین بازیکن شود

او درباره اینکه خود عفیف در این مراسم شرکت نمی‌کند، گفت: طبق قانون AFC هر بازیکنی که نامزد می‌شود باید در مراسم حضور داشته باشد در غیر این صورت جایزه به او تعلق نمی‌گیرد. همانگونه که علیرضا بیرانوند به دلیل حضور نیافتن در مراسم مسئولیت‌های اجتماعی، نشان طلایی را نگرفت و به او جایزه نقره‌ای دادند، اما لابی قطری‌ها قوی‌ای است و اکنون این استثنا را قائل شدند و قانون را نقض کردند تا توپ طلا به بازیکن قطری برسد. ما لابی مان در این مسائل ضعیف است.

همان لحظه که بیرانوند به هنگ کنگ رسید، خبر انتخاب نشدنش را پخش کردند

سلیمانی تصریح کرد: بیرانوند سال گذشته بهترین بازی‌ها را برای تیم ملی و پرسپولیس انجام داد و حقش بود سال ۲۰۱۸ به این جایزه برسد، اما حتی بین سه نامزد هم قرار نگرفت. با این وجود عبدالکریم حسن که هیچ عنوانی نداشت، مرد سال فوتبال آسیا شد. به این موضوع گلایه داریم که بیرانوند روز گذشته با وجود خستگی زیاد به هنگ کنگ رسیده و همان لحظه که به هتل رسیده است، خبر را پخش کردند.  

9nAkBHVQqpSJ

ناظمی می خواست بگوید ما از همه چیز خبر داریم، اما کام بیرانوند را تلخ کرد

وکیل بیرانوند درباره رفتار غیرحرفه‌ای مسئولان وزارت ورزش گفت: این رفتار غیر حرفه‌ای بود، اما به نظرم مازیار ناظمی می‌خواست بگوید ما از همه چیز خبر داریم. هرکسی در آن پست و مقام باشد اطلاع دارد چه بازیکنی بهترین شده است. مهم نیست مسئولان اطلاع  داشته باشند بیرانوند بهترین بازیکن شده است یا خیر. من هم چنین جایگاهی داشته باشم صد در صد از این موضوع اطلاع خواهم داشت. با این وجود خیال پردازی و رویا پردازی به انسان انگیزه می‌دهد. کام علیرضا را با منتشر کردن این خبر تلخ کردند.  

هیچ تلاشی برای انتخاب بیرانوند نشد

او افزود: گله‌ای برای انتخاب اکرم عفیف نداریم. بازیکنی بوده که سال‌ها زحمت کشیده ، اما بهترین بازیکن آسیا نشده است، اما مهم این است که رفتار حرفه‌ای داشته باشیم. من یک ساعت پیش با بیرانوند صحبت کردم. خیلی ناراحت بود، بلافاصله پس از اینکه به هنگ کنگ رسیده به او چنین خبری داده اند. برداشت من این است هیچ تلاشی برای انتخاب بیرانوند نشده است.  

احتمال دارد از بیرانوند تقدیر خشک و خالی کنند

سلیمانی تصریح کرد: باید از موجی که مردم و رسانه‌ها از شب گذشته راه انداختند، تشکر کنم. احتمال دارد بیرانوند را روی سن برده و از او تقدیر خشک و خالی کنند. احتمال دارد به بیرانوند جایزه برترین دروازه بان آسیا را بدهند.  

1wnF14hmvpno

از این ستون به آن ستون فرج است و امیدواریم بیرانوند بهترین بازیکن آسیا شود

سلیمانی درباره تفاوت رفتار‌هایی که در برگزاری مراسم بهترین‌های آسیا و جهان وجود دارد، گفت: تفاوت‌ها مشخص است. ما کجا و آن‌ها کجا. رفتار اروپایی‌ها حرفه‌ای است و سطح فوتبال ۲ قاره از این همین تفاوت‌ها مشخص می‌شود. چه درست یا غلط این رفتار  غیر حرفه‌ای بود. بیرانوند خسته و کوفته به هنگ کنگ رسیده بود. مردم هم با کلی ذوق  و شوق می‌خواستند این مراسم را ببینند. همین که قطری‌ها لابی می‌کنند تا بازیکنی که به مراسم نیامده است برخلاف قانون بهترین بازیکن شود، نشان دهنده قدرت بالای آنها است. همانگونه که سال گذشته عبدالکریم حسن قطری با لابی مسئولان این کشور بهترین بازیکن آسیا شد. البته ما ایرانی‌ها همیشه می‌گوییم از این ستون به آن ستون فرج است، انسان به امید زنده است و ما هم این موضوع را تکرار می‌کنیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: