به گزارش خانه فوتبال، یوفا آماده است تا برای پایان دادن به لیگ قهرمانان اروپا از یک روش جدید بهره ببرد. برنامه این سازمان استفاده از فرمت Final Four

است. چهار تیمی که به نیمه نهایی می رسند در دو تک بازی، دیدار های نیمه نهایی را برگزار می کنند و برنده ها در فینال برای فتح جام رقابت می کنند. سه بازی در شهر استانبول برگزار می شوند که میزبان دیدار نهایی سی ام می است. همین برنامه برای لیگ اروپا اجرا می شود و سه دیدار پایانی در گدانسک، میزبان فینال لیگ اروپا به انجام می رسد. 

این اتفاق زمانی رخ خواهد داد که در جلسه سه شنبه آرا موافق به اندازه کافی جمع شود. در این جلسه ۵۵ نماینده عضو یوفا حاضر خواهند بود و از طریق ویدئو کنفرانس این مساله را حل می کنند. جورجو مارکتی، مشاور مسابقات یوفا این پیشنهاد را مطرح خواهد کرد و بهترین راه حل برای برگزاری بازی های باقی مانده خواهد بود در حالی که هنوز مشخص نیست چه زمانی ویروس کرونا مهار خواهد شد.

در حال حاضر اولویت یوفا پایان دادن به مرحله یک هشتم نهایی است (هنوز چهار دیدار برگشت از این مرحله باقی مانده است). پس از آن مرحله یک چهارم نهایی باید قرعه کشی شود. باید دید تک بازی های این مرحله در چه شهری برگزار می شوند. انتخاب یک میزبان بی طرف و یا دادن میزبانی به یک تیم بر اساس قرعه کشی از گزینه های یوفا است. 

پس از این مرحله انجام Final Four ممکن است. مراحل نیمه نهایی و فینال می توانند در یک شهر و تنها در چهار روز برگزار شوند. این کار اجازه خواهد داد لیگ های مختلف اروپایی به راحتی بازی های معوقه را انجام دهند. برای انجام این کار نیاز به رای مثبت ۵۵ عضو یوفا و موافقت فیفا وجود دارد. 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: