بهتاش فریبا در مورد بازی دوستانه تیم ملی ایران با بوسنی در روز پنجشنبه اظهار داشت: هرچقدر بازی تدارکاتی بیشتر برای تیم ملی برگزار کنیم بهتر است. مربی تیم ملی جدید است و می‌خواهد بازیکنان را ارزیابی کند. از این روزهای فیفا باید نهایت استفاده را ببریم. امیدوارم بازی خوبی باشد. در جام جهانی ۲۰۱۴ با بوسنی بازی کردیم که ۳ بر یک بازنده شدیم و تک گل ایران را هم رضا قوچان نژاد زد. حالا نمی‌دانم تیم بوسنی شرایطش چگونه است و آیا قرار است با نفرات اصلی با ایران بازی کنند یا نفرات ذخیره.

وی در مورد فهرست انتخاب شده تیم ملی ایران گفت: اسکوچیچ هم می‌خواهد از تمام پتانسیل فوتبال‌مان استفاده کند. البته در فهرست تیم ملی جای دو سه بازیکن واقعا خالی است. به طور مثال به نظرم بهتر از وریا غفوری در دفاع راست در حال حاضر در فوتبال ایران نداریم او به پختگی رسیده و در گلزنی، گلسازی و دفاع عالی کار می‌کند، هرچند نباید از حق بگذریم در بازی دوستانه ایران و ازبکستان صادق محرمی در دفاع راست خیلی خوب ظاهر شد و یکی از بهترین‌های تیم ایران بود.

فریبا تاکید کرد: با این حال معتقدم که در بازی‌های رسمی بهتر است از بازیکنان با تجربه که سابقه ملی بیشتری دارند استفاده شود. البته در فهرست تیم ملی هم سردار آزمون و مهدی طارمی هم حضور ندارند ولی خوشبختانه مهدی قائدی برای تیم ملی انتخاب شده است.

بهتاش فریبا با اشاره به شرایط سخت تیم ملی در جدول انتخابی جام جهانی عنوان کرد: تیم ملی هیچ فرصتی برای اشتباه ندارد و باید تمام بازی‌های خود را ببرد تا به مرحله بعدی رقابت‌های جام جهانی صعود کند.  بنابراین باید بهترین‌ها برای تیم ملی انتخاب شوند. هیچ حریفی هم آسان نیست. در صورتیکه تیم ملی یک بازی را برنده نشود کارش برای صعود خیلی سخت خواهد شد. به همین دلیل باید بازیکنان باتجربه‌ که آمادگی خوبی هم دارند مثل وریا غفوری به تیم ملی دعوت شوند.

وی در مورد اینکه برخی منتقدین مدعی هستند بازیکنانی که در لیگ برتر کمتر بازی کرده‌اند در فهرست تیم ملی قرار گرفته‌اند گفت: من نمی خواهم اسم بازیکن خاصی را بیاورم  اما ظاهرابازیکنانی که کمتر به آنها بازی رسیده به تیم ملی دعوت شده‌اند با این حال تیم ملی هر فهرستی ارائه بدهد مورد انتقاد قرار می گیرد.

منبع: فارس

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: