بعد از سفر چند ساله در شهرهای مختلف روسیه و بازی برای تیمهای متفاوت لیگ این کشور که با روبین کازان شروع شد و با روستوف و دوباره روبین کازان ادامه یافت، حضور در تیم قدرتمند زنیت سنت پترزبورگ جایی بود که سردار را به خواسته هایش رساند. 

این انتقال که در فصل ۲۰۱۹-۲۰۱۸ صورت گرفت، برای هر دو طرف به بهترین نحو جواب داد. زنیت که از سال ۲۰۱۵ دستش از جام قهرمانی لیگ روسیه کوتاه مانده بود و فصل ۱۸-۲۰۱۷ را با رتبه پنجم به پایان رسانده بود، متحول شد و  دو فصل متوالی قهرمانی در لیگ برتر روسیه را از آن خود کرد.

درخشش سردار در فصل اول با ۱۲ گل در فصل اول (شامل ۹ گل در لیگ و ۳ گل در لیگ اروپا) همراه بود. اما فصل قبل او هماهنگی فوق العاده‌ای که با آرتم زوبا، مهاجم روسی و زوج سردار در خط حمله زنیت، به دست آورد توانست با ۱۷ گل زده در کنار زوبا مشترکا عنوان آقای گلی روسیه را به دست بیاورد، با این توضیح که او ضربات پنالتی تیمش را هم نمی‌زد. آقای گلی در روسیه با پیشنهادهای اروپایی چشمگیر برای سردار نیز همراه بود اما او ترجیح داد چالش جذاب خود در شهر زیبای سنت پترزبورگ و با تیم قهرمان روسیه را همچنان ادامه دهد. 

فصل گذشته با درخشش و آقای گلی مهدی طارمی در لیگ پرتغال نیز در اولین فصل لژیونر شدنش همراه بود و همچنین با عملکرد خوب بازیکنانی مثل کاوه رضایی، علی قلی‌زاده و مهرداد محمدی، اما قهرمانی سردار با زنیت در دو فصل متوالی در لیگ روسیه و ثبات او در بازی در فوتبال اروپا ملاک‌هایی است که او را به عنوان بهترین لژیونر سالهای اخیر فوتبال ایران معرفی می‌کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: