باشگاه استقلال درحالی گام به لیگ بیستم گذاشته که همین حالا برای تامین دستمزد بازیکنانی که در زمان سعادتمند قرارداد‌های شان به طرز شگفت آوری اضافه شد با مشکلات بزرگی مواجه است. به این مشکل بدهی به استراماچونی را هم اضافه کنید.
گروه ورزش| شهرآرا نیوز، باشگاه استقلال درحالی به لیگ بیستم گام گذاشته که از لحاظ مالی با مشکلات عدیده مواجه است. مشکلاتی که سعادتمند، مدیرعامل سابق سهم بسیاری در ایجاد آن دارد. با این حال سرپرست جدید که حالا بوی برکناری اش از گوشه و کنار باشگاه به گوش می رسد تلاش هایی در راستای از بین بردن این مشکل داشت و به بازیکنانی که قراردادشان اضافه شده پیشنهاد کرد با باشگاه تعامل کنند اما هرگز موفق نبود.
احمد مددی، سرپرست مدیرعاملی آبی‌ها تنها توانست بخشی از قرارداد پورحمیدی را کم کند که این دروازه بان هم در نهایت از استقلال جدا شد. اما دایره بازیکنانی که قرارداد‌های شان به یکباره چند برابر شده بود بیش از این‌ها است. توافق‌هایی که شاید بتوان گفت غیرقانونی، در زمان مدیرعاملی سعادتمند به امضاء رسیده  وبار سنگین مالی بسیاری را روی دوش باشگاه استقلال ایجاد کرده و روشن نیست باشگاه استقلال چگونه می‌خواهند از پس تعهدات ایجاد شده برآیند و بازیکنان خود را راضی کنند.
مدیرعامل سابق باشگاه استقلال درحالی اقدام به افزایش قرارداد برخی بازیکنان کرد که اگر قدری از خود زرنگی به خرج می‌داد می‌توانست برخی بازیکنان از جمله وریا غفوری را با همان دستمزدی که پیش‌تر برایش تعریف شده بود در استقلال حفظ کند، اما اعتراض‌های زیرپوستی برخی بازیکنان بعد از بالا رفتن قیمت دلار و درخواست‌های مکرر برای افزایش قرارداد‌های خود سرانجام باعث شد تا مدیرعامل سابق استقلال نیز تن به تغییر قرارداد‌ها دهد و دستمزد برخی بازیکنان را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.
این تصمیم بدون شک باشگاه استقلال را که در بعد درآمد زایی همواره با مشکلات عدیده مواجه بوده، با مصائب بسیاری مواجه خواهد کرد. با یک حساب سرانگشتی استقلال فصل بیستم با تمام هزینه‌های جانبی بیش از ۱۵۰ میلیاردتومان هزینه در بر خواهد داشت درحالی که دریافتی‌های این باشگاه از جذب اسپانسر‌ها عدد بسیار کمتری است و حتی اگر مدیران کنونی درآمد حاصل از اسپانسرینگ دو فصل آتی را نیز به اصطلاح پیش خور کنند باز هم نمی‌توانند از پس هزینه‌های کمر شکن لیگ بیستم برآیند و قطعا لازم است باشگاه استقلال برای عبور از این تنگنای مالی از نهاد‌های دیگر کمک بگیرد تا در خلال فصل با بازیکنان خود وارد چالش نشوند.

بدون شک تایید رای فیفا درباره استراماچونی بر دایره این مشکلات خواهد افزود و روشن نیست باشگاه استقلال که برخلاف رقیب سنتی اش در سال‌های اخیر از نعمت موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا ودرآمد‌های دلاری حاصل از آن همواره محروم بوده چگونه می‌تواند از پس هزینه‌های بزرگ ایجاد شده برآید.

اخیرا نیز بودوروف، مدافع سابق بلغاری به صف طلبکاران استقلال اضافه شده و باشگاه استقلال را وارد چالشی تازه کرده است. آیا با این حجم از بدهی‌ها  لازم بود که باشگاه استقلال با برخی بازیکنان خود قرارداد‌هایی بالاتر از ۱۰ میلیاردتومان امضاء کند؟

بدون شک اگر نهاد‌های نظارتی تصمیم گیری‌ها در باشگاه استقلال را به دقت رصد می‌کردند شاید کار به این نقطه نمی‌رسید، اما به نظر می‌رسد اعتماد بیش از حد به تصمیم گیری‌ها در این حوزه از سوی مقامات کار را به نقطه بجرانی امروز رسانده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: