مدیر مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: مسابقات هفته دوم لیگ برتر با رعایت دقیق پروتکل‌‌های بهداشتی برگزار می‌شود.
​به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، سهیل مهدی در مورد وضعیت برگزاری مسابقات هفته دوم لیگ برتر اظهار داشت: ما تعامل بسیار خوبی با دوستان و همکاران‌مان در ستاد ملی مقابله با کرونا در ورزش داریم و در گذشته هم پروتکل‌های بهداشتی به خوبی در فوتبال اجرا شده است. ما در فوتبال نسبت به اصناف دیگر به خوبی توانسته‌ایم با کرونا مقابله کنیم و حتی می‌توانیم برای صنوف دیگر الگو باشیم. اتفاقات بین‌المللی زایدی در این حوزه رخ داده ما به سمت ریشه‌کنی کرونادر فوتبال می‌رویم همانطور که در سایر صنوف چنین اقداماتی انجام شده است.
مهدی تصریح کرد: مسابقات فوتبال بدون تماشاگر است و حداکثر 50 یا 60 نفر در ورزشگاه حضور دارند. ما تونل‌های ضدعفونی در ورزشگاه‌ها نصب کرده‌ایم که در سایر صنوف کمتر چنین چیزی دیده می‌شود. تست‌های کرونای ادواری و دائمی انجام می‌دهیم، خوداظهاری فوتبالیست‌ها را داریم و همچنین مراقبت‌های پزشکان تیم‌ها هم هستند. پزشکان پرتلاش در کنار تیم‌ها حضور دارند. فوتبال می‌تواند الگوی خوبی برای مقابله با کرونا در جامعه باشد. با این حال در اختیار ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم و طبیعی است که سلامت مردم برای هم ما مهم است. امیدواریم بتوانیم با کنترل ویروس کرونا شادی و هیجان فوتبال را هم به منازل ببریم.
وی در مورد اینکه چند درصد یک تیم کرونایی باشند بازی‌هایشان لغو خواهد شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه در این فصل به جز بازیکنان بزرگسال هر تیم می‌تواند از 30 بازیکن امید جوان هم استفاده کند همچنین تعداد تعویض‌های زیادی که در طول مسابقه طبق پیشنهاد فیفا داریم دیگر درصد بازیکنان کرونایی را کنار گذاشته‌ایم و هر تیمی که 11 بازیکن اصلی و 5 بازیکن ذخیره‌اش سلامت باشند می‌توانند در مسابقات شرکت کنند. 
مدیر مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران در مورد اینکه علت اصلی تعلیق صنعت نفت و پیکان در هفته اول چه بود، گفت: با توجه به اینکه در هفته نخست مسابقات بودیم بحث آمادگی تیم‌ها و ورزشکاران، مدیریت شهری و ... در برخی از شهرها با مشکل موجه بود حتی در مورد سوپرجام هم ورزشگاه‌های آماده برگزاری این مسابقات نبود. حتی دیدید که در اراک در هفته اول چه مشکلاتی داشتند و ما با چه چالش هایی روبه‌رو بودیم. امسال سال کرونا بود وتیم‌ها فقط 2 ماه زمان استراحت داشتند و ورزشگاه‌ ما اصلاً استراحت نکردند. چمن هم یک موجود زنده است. شما دیدید که حتی ورزشگاه شهید وطنی که قرار بود چمن طبیعی شود با همان چمن مصنوعی در مسابقات شرکت می‌کند. ما در هفته اول مجموعه‌ای از مشکلات را داشتیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: