با پخش ۱۰ قسمت ابتدایی سریال «از سرنوشت ۳»، میزان بازدید آن در سایت تلوبیون از ۲ میلیون بیننده فراتر رفته و در جذب مخاطب، در رقابت با «بچه مهندس ۳» است.

فیلم

 فصل سوم سریال «از سرنوشت»، این شب‌ها در حال پخش از شبکه دوم سیما است. هم‌زمان با پخش این مجموعه تلویزیون، میزان بازدید ۱۰ قسمت ابتدایی آن و تکه‌های حساسش در سایت و نرم‌افزار تلوبیون، از مرز ۲ میلیون بیننده گذشته است.

با نگاهی به آمار بازدیدهای این سریال تلویزیونی از سایت تلوبیون که مرجع پخش آرشیو برنامه‌های مختلف تلویزیون است، می‌توان آمار بازدید تفکیک‌شده ۱۰ قسمت ابتدایی را به شرح زیر مشخص کرد: 

قسمت اول، بیش از ۱۴۲ هزار بازدید، قسمت دوم و سوم به ترتیب ۷۸ و ۷۵ هزار بازدید، قسمت چهارم حدود ۶۷ هزار بازدید، قسمت پنجم، ششم و هفتم به ترتیب ۶۵، ۵۸ و ۵۶ هزار و قسمت‌های هشتم، نهم و دهم به ترتیب ۵۱ هزار، ۶۰ هزار و ۶۶ هزار بار از سوی مخاطبین بازدید شدند که در مجموع این سریال بیش از ۷۲۰ هزار بازدید داشته است. 

با نگاهی به دیگر سریال‌های پخش شده از تلویزیون از ابتدای امسال، می‌توان مقایسه‌ای بین بازدیدهای «از سرنوشت ۳» با دیگر سریال‌ها که از شبکه‌های یک، دو و سه سیما پخش شده‌اند، داشت.

از ابتدای سال ۱۳۹۹، سریال‌های «پایتخت ۶»، «نون خ ۲»، «زیرخاکی»، «پرگار»، «دخترم نرگس»، «سرزده» (۹ قسمت) و «ایلدا» از شبکه یک سیما، سریال‌های «کامیون»، «بچه مهندس ۳»، «شاهرگ» و «بوم و بانو» از شبکه دوم سیما و سریال‌های «دوپینگ»، «سرباز»، «آخر خط»، «زمین گرم» و «نجلا» از شبکه سوم سیما پخش شده‌اند. با کنار قراردادن سریال‌های طنز تلویزیون که از نظر ژانر همسان با «از سرنوشت ۳» نیستند، می‌توان مقایسه‌ای از منظر میزان بازدید انجام داد. 

سریال «پرگار» به کارگردانی شهرام شاه‌حسینی که در خردادماه امسال از شبکه یک سیما پخش شد، به صورت میانگین بیش از ۳۵ هزار بازدید در هر قسمت داشته و مجموعاً در ۱۰ قسمت ابتدایی حدود ۳۵۰ هزار بار دیده شده است. همچنین سریال «دخترم نرگس» که پس از آن روی آنتن رفت با اقبال بیشتری روبه‌رو شده و در ۱۰ قسمت ابتدایی بیش از ۵۰۰ هزار بازدید داشته است تا به عنوان پربازدیدترین سریال شبکه یک سیما در سایت و نرم‌افزار تلوبیون انتخاب شود. 

سریال «ایلدا» به کارگردانی راما قویدل نیز که در مهرماه روی آنتن شبکه یک سیما رفت، به صورت میانگین حدود ۴۰ هزار بار در هر قسمت دیده شده و در ۱۰ قسمت ابتدایی نزدیک به ۴۰۰ هزار بازدید از سوی مخاطبان تلوبیون داشته است.

در بین سریال‌های شبکه دوم سیما، «کامیون» با بازی مهدی هاشمی در نوروز ۱۳۹۹ روی آنتن رفت. این ملودرام ۲۸ قسمتی در ۱۰ قسمت ابتدایی خود حدود ۳۳۰ هزار بازدید داشته است در حالی که سریال «بچه مهندس ۳» که در ماه مبارک رمضان از شبکه دو پخش شد، در ۱۰ قسمت اول بیش از یک میلیون و چهارصدهزار بازدید داشته است. 

با این حال، سریال «شاهرگ» با بازیگری زنده‌یاد سیروس گرجستانی در ۱۰ قسمت ابتدایی خود حدود ۳۵۰ هزار بازدید داشته است و سریال «بوم و بانو» که قبل از فصل سوم «از سرنوشت» روی آنتن رفت، کمتر از ۲۰۰ هزار بار بازدید تلوبیونی در ۱۰ قسمت اول داشته است. 

سریال «سرباز» که در ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه سه رفت، حدود ۲۰۰ هزار بازدید در سایت تلوبیون برای ۱۰ قسمت ابتدایی خود داشته و سریال «زمین گرم» به کارگردانی سعید نعمت‌الله با اقبال بیشتری از سوی مخاطبان رسانه ملی همراه شده است. این سریال به صورت میانگین ۳۰ هزار بازدید در هر قسمت داشته و بیش از ۳۰۰ هزار بار دیده شده است. 

با این حال سریال ۱۷ قسمتی «نجلا» که همزمان با ایام اربعین حسینی روی آنتن شبکه سوم سیما رفت، در ۱۰ قسمت ابتدایی خود کمتر از ۷۰۰ هزار بازدید داشته است.

با مقایسه آمارهای بالا می‌توان گفت که سریال «از سرنوشت ۳» تا به اینجا با پشت سرگذاشتن «نجلا» و «دخترم نرگس»، در رتبه دوم پرمخاطب‌ترین سریال‌های ملودرام تلویزیون در سال ۱۳۹۹ قرار گرفته است. در این رتبه‌بندی، «بچه مهندس ۳» آمار بهتری دارد و در رتبه اول قرار دارد. البته عواملی نظیر پخش سریال در ماه رمضان و مدت زمان ۶ ماهه سپری شده از پخش آن در بهبود آمارهای بازدید تاثیر زیادی دارد و باید دید آیا فصل سوم «از سرنوشت» می‌تواند در روزهای آینده و با گذشت مدت زمان بیشتری از پخش آن رکورد این سریال را بزند یا خیر؟ دو سریالی که از نظر موضوع و محتوا با یکدیگر مقایسه می‌شوند، اکنون نیز در رقابت با همدیگر هستند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: