بعد از شکایت باشگاه تراکتور از رشید مظاهری گلر جدید استقلال به خاطر فسخ یک‌طرفه این دروازه‌بان ملی‌پوش هم دو شکایت از باشگاه سابقش انجام داد تا دو طرف وارد دعوای حقوقی شوند. مظاهری یک شکایت با موضوع جعل و دستکاری در قرارداد و شکایتی دیگر برای گرفتن مطالباتش از باشگاه تراکتور به کمیته تعیین وضعیت و انضباطی فدراسیون فوتبال انجام داد که نتیجه هر دو شکایت به نفع رشید صادر و تراکتوری‌ها بازنده این پرونده حقوقی شدند. از همین ‌رو دیروز با مهدی صادقی وکیل رشید مظاهری تماس گرفتیم تا هم در مورد این دو پرونده و هم در خصوص کم کردن مبلغ قرارداد این فصل رشید توسط باشگاه استقلال گفت‌وگویی انجام دهیم. 

آن‌طور که اعلام شد هم کمیته انضباطی و هم کمیته تعیین وضعیت رأی را به سود رشید اعلام کرد در این خصوص توضیح بدهید. 

خب بعد از فسخ ما با باشگاه تراکتور آنها از رشید شکایت کردند و ما هم دو شکایت علیه آنها طرح کردیم همان‌طور که شما گفتید هر دو پرونده به نفع ما تمام شد هرچند این حق قانونی برای باشگاه تراکتور وجود دارد تا پرونده را به کمیته استیناف ببرد. باشگاه تراکتور در قرارداد رشید دست برده و جعل صورت گرفته که کمیته انضباطی با بررسی پرونده و نظری که کارشناسان خط این کمیته دادند رأی را به سود رشید صادر کردند که با توجه به این موضوع فسخ یک‌طرفه از سوی ما کاملاً قانونی بوده و مشکلی وجود ندارد. شکایت دیگر ما هم مربوط به مطالبات رشید بود که آن هم به نفع ما رأی صادر شد و باشگاه تراکتور موظف است طلب رشید را پرداخت کند. باشگاه تراکتور هواداران زیادی دارد و یکی از تیم‌های بزرگ این مملکت به حساب می‌آید. به نظرم مالک تراکتور باید بیشتر حواسش به آدم‌های دورش باشد چون کاری که آنها کردند هم غیرقانونی بود هم غیراخلاقی. امیدوارم دیگر شاهد این اتفاقات در فوتبال ایران نباشیم. 

در مورد پیشنهاد باشگاه استقلال برای کم کردن قرارداد رشید هم صحبت کنید.

روز دوشنبه ما چند ساعت در باشگاه استقلال بودیم و در مورد مسائل مختلف حرف زدیم. قرارداد رشید در زمان مدیرعاملی سعادتمند بسته شده و امضای مدیرعامل و مهر باشگاه استقلال پای آن قرار دارد و کاملاً وجاهت قانونی دارد. در فضایی کاملاً دوستانه با مدیران استقلال حرف زدیم و همین‌جا اعلام می‌کنم قرار نیست مبلغ قرارداد رشید کم شود یا آپشن‌های آن تغییر کند. قرارداد مثل روز اول پابرجاست و رشید هم کاملاً آماده است هر وقت کادر فنی استقلال صلاح بداند برای این تیم بزرگ بازی کند. 

گفته شد رشید وسط جلسه قهر کرد و بعد از کلی صحبت راضی شد دوباره برگردد. درست است؟ 

اصلاً چنین چیزی نبود. اتفاقاً وقتی این خبر منتشر شد ما داخل باشگاه بودیم و کلی هم تعجب کردیم. با قاطعیت می‌گویم نه قهری بوده و نه تهدید. اینها حاشیه‌هایی است که می‌خواهند برای رشید بسازند ولی رشید گلر باتجربه و میدان‌دیده‌ای است. جام جهانی‌ رفته و این مسائل تأثیری روی او ندارد.

 

منبع: خبرورزشی

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: