مارمولک تهران که در نقش روحانی، وکیل، دکتر و ۲۰ سمت دیگر دست به کلاهبرداری میلیاردی از طعمه هایش زده بود بازداشت شد.
چندی قبل ماموران پلیس آگاهی تهران در برابر پرونده‌های کلاهبرداری مرد هزار چهره‌ای قرار گرفتند که این مرد با عناوین مختلفی و در پوشش روحانی و شخصیت‌های بانفوذ ایرانی طعمه هایش را هدف قرار می‌دهد.
کارآگاهان در تحقیقات پی بردند که مرد هزار چهره که اقدامش شباهت زیادی به فیلم مارمولک دارد به جز مواردی که لباس روحانی می‌پوشید در نقش وکیل، دکتر، روحانی و ۲۰ سمت دیگر و در حالی که برای خود از محافظ و بادیگارد استفاده می‌کردو با سوار شدن به آمبولانس‌ها در سطح شهر تردد داشت دست به کلاهبرداری زده است.
تجسس‌ها نشان از آن داشت که مارمولک با ساخت فیلم هایی از خودش که در مناطق محروم حضور پیدا کرده با ظاهری فریبنده اعتماد مردم را جلب می‌کند و به عنوان تبلیغ این تصاویر را در فضای مجازی منتشر می‌کند و در سناریوی دیگری همیشه مسلح و ۵ مرد با ۲ خودروی شیشه دودی از او محافظت و نقش بادیگارد وی را دارند.
در گام بعدی با توجه به اینکه از چندی قبل عنوان شده بود از افرادی با آمبولانس‌های شخصی در شهر تردد می‌کنند تحقیقات برای شناسایی این افراد آغاز شد که سرنخ‌های پلیسی به مرد هزار چهره رسید.
بررسی‌ها نشان داد که مرد هزار چهره با آمبولانس در شهر تردد می‌کند و ۲۰ عنوان مهم برای خودش ثبت کرده و برای حل مشکلات مردم در موضوعات مختلف با دریافت پول دست به کلاهبرداری زده است.

دستگیری مارمولک تهران

ردیابی‌های ادامه داشت تا اینکه اوایل هفته گذشته ماموران پلیس آگاهی تهران با شناسایی مخفیگاه مارمولک تهران و در یک عملیات غافلگیرانه موفق به دستگیری وی شدند و از مخفیگاه وی ۱۱ حکم و کارت جعلی ادارات مختلف و یک اسلحه کلت کمری و ۵۰ گلوله جنگی به‌دست آوردند.

۳۰ زن و مرد در تحقیقات ابتدایی با حضور در پلیس آگاهی تهران مرد هزار چهره را که بیش از ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کلاهبرداری کرده است را شناسایی کردند.

اعترافات مارمولک

تا به حال چند سمت برای خود جعل کرده اید؟

با جعل ۲۰ سمت و ۱۱ حکم جعلی دست به این کار زدم.

چند شاکی دارید؟

۳۰ شاکی زن و مرد که بر اساس مشکلات شان در دادگاه و تعزیرات و... از ۱۰۰ تا ۲۷۰ میلیون تومان پول می‌گرفتم تا کارشان را راه بیندازم.

با چه وسایل نقلیه‌ای تردد می‌کردید؟

با پژو، جک اس ۵ شیشه دودی و چند آمبولانس و همیشه ۵ بادیگارد همراهم بودند.

هزینه بادیگاردها و آمبولانس‌ها چقدر بود؟

به هر محافظ ماهی ۳ میلیون تومان می‌دادم و با یک مرکز که بیماران کرونایی جابه‌جا می‌کرد قرارداد داشتم و از آنها آمبولانس کرایه می‌کردم و با آمبولانس در سطح شب در ساعت‌های مختلف به جلسات می‌رفتم.

بنا بر این گزارش، تحقیقات پلیسی برای شناسایی دیگر جرائم و طعمه‌های احتمالی مارمولک تهران در پلیس آگاهی تهران ادامه دارد./منبع: رکنا

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: