روز گذشته برنامه جدید سازمان لیگ اعلام شد و شاهد تغییراتی در زمان برگزاری برخی مسابقات نظیر دیدار معوقه هفته ششم پرسپولیس و ذوب‌آهن در ورزشگاه آزادی بودیم؛ تغییراتی که با انتقاد اکثریت تیم‌های حاضر در مسابقات همراه شد و آنها این مخالفت را به گونه‌های متفاوتی ابراز کردند.

یکی از باشگاه‌های معترض به برنامه ریزی جدید سازمان لیگ نیز ذوب‌آهن بود، که شب گذشته و تنها چند روز مانده به دیدار برابر پرسپولیس، بیانیه بسیاری تندی علیه قهرمان چهار دوره اخیر فوتبال ایران منتشر کرد و سازمان لیگ را متهم به این موضوع دانست که برای قهرمانی پرسپولیس برنامه ریزی می‌کند.

براساس برنامه جدید سازمان لیگ برتر فوتبال ایران، دیدار پرسپولیس و ذوب‌آهن که قرار بود در تاریخ 10 دی ماه برگزار شود، یک روز دیرتر و در تاریخ 11 دی ماه برگزار خواهد شد و این تاخیر یک روزه دلیل اصلی بیانیه تند باشگاه ذوب آهن است.

یحیی گل‌محمدی یکشنبه هفته گذشته و پس از بازگشت از کشور قطر، در فرودگاه امام خمینی مصاحبه تندی انجام داد و یکی از مواضع او این بود که باید تیمش پیش از دیدار برابر ذوب آهن 6 روز وقت استراحت داشته باشد و حالا باشگاه اصفهانی از این موضوع گلایه دارد که چرا سازمان لیگ همان درخواستی که گل‌محمدی داشته را اجرا کرده است. 

ذوب‌آهن پیش تر نیز برای برگزاری بازی به تهران سفر کرده بود که این بازی ساعاتی مانده به برگزاری لغو شد و ضرری 140 میلیونی بابت اجاره بهای هتل و هواپیمای چارتر روی دست باشگاه گذاشت.

حالا هم مدیر رسانه‌ای باشگاه ذوب‌آهن می گوید بلیت رفت و برگشت بازی با پرسپولیس در تاریخ دهم دی ماه با پرواز چارتر را تهیه کرده اند ولی به دلیل تغییر برنامه باید بخشی از هزینه کنسلی پرواز را بدهند. او همچنین می‌گوید که باشگاه برای رزرو هتل المپیک نیز با مشکل مواجه شده و به دلیل برگزاری مسابقات والیبال اتاق خالی برای اعضای تیم فوتبال ذوب آهن ندارد.  

این ها مجموع دلایلی است که باشگاه ذوب‌آهن را متقاعد به انتشار بیانیه‌ای تند علیه پرسپولیس و حمایت سازمان لیگ از این تیم کرده است؛ بیانیه‌ای که بی شک برحساسیت‌های مصاف دو تیم نیز خواهد افزود.


 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: