سیدرضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در خصوص پاسخ فیفا به اعتراض کمیته ملی المپیک درخصوص حذف این کمیته از مجمع فدراسیون فوتبال می‌گوید: «کمیته بین المللی المپیک وقتی نتیجه انتخابات داخلی فدراسیون‌ها را تایید نهایی می‌کند که امضای کمیته ملی المپیک آن کشور هم در مجمع باشد، در حالی که فدراسیون فوتبال کمیته را از مجمع خارج کرده است. به فیفا و اینفانتینو اعتراض کردیم ولی در پاسخ آنها تاکید کردند که از حضور کمیته ملی المپیک ایران در مجمع فدراسیون فوتبال استقبال می‌کنیم. به نظر من فوتبال با یک بی تدبیری اقدام به این کار کرده است.»

ادامه حرف‌های رئیس کمیته المپیک را بخوانید: «فدراسیون فوتبال باید شفاف سازی را سرلوحه کار خود قرار دهد و تمام اقدامات و برنامه‌ها و قراردادها را شفاف سازی کنند. این فدراسیون نسبت به دیگر فدراسیون‌ها بیشتر در معرض اتهام قرار دارد. مسئولان به این موضوع توجه داشته و شفاف سازی لازم را انجام دهند.»

صالحی‌امیری در پاسخ به این سوال که آیا پاسخ فیفا را به فدراسیون فوتبال منعکس کردید، می‌گوید: «در این زمینه یعنی حضور کمیته در مجمع فدراسیون فوتبال مکاتبه دیگری با IOC داشتیم و منتظر پاسخ آنها هستیم تا جواب‌ها را به فدراسیون فوتبال اعلام کنیم.»

منبع: تسنیم

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: