امروز و در چارچوب هفته نهم رقابتهای لیگ برتر دیداری حساس بین دو تیم استقلال و گل گهر برگزار می‌شود که تیم پیروز این دیدار می‌تواند جای صنعت نفت را در صدر جدول بگیرد و در صورت به تساوی کشیده شدن این بازی، گل گهر به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به صنعت نفت به صدر جدول صعود می‌کند.

این بازی در حالی برگزار می شود که می‌توان ۵ نفر را چهره ویژه این دیدار دانست. نفراتی که به دلیل حضور از یک تا چند سال در استقلال، امروز با پیراهن گل گهر به میدان می‌روند و می‌توانند در سرنوشت این بازی تاثیر گذار باشند.

۱- آرمین سهرابیان

مدافع ۲۵ ساله گل گهر که البته بازی امروز تیمش را به دلیل محرومیت از دست می‌دهد، در لیگ‌های هفدهم و هجدهم سابقه بر تن کردن پیراهن آبی پوشان را دارد و طی دو فصل حضورش در این تیم بازی‌های قابل قبولی ارائه داد.

این مدافع سابقه یک اتو گل را در کارنامه‌اش دارد و برخورد غیر ارادی او با پادوانی در اهواز بود که منجر به مصدومیت دائمی مدافع پیشین آبی پوشان گردید. سهرابیان در دیدار گذشته تیمش مقابل ذوب آهن در دقایق تلف شده از زمین اخراج شد تا شانس حضور مقابل استقلال را از دست بدهد.

۲- بهنام برزای

هافبک ۲۷ ساله و بهبهانی تیم گل گهر در لیگ شانزدهم به استقلال پیوست و ۳ فصل در این تیم حضور داشت و باوجود بازی‌های قابل قبولی که ارائه داد، اما همواره مورد انتقاد هواداران این تیم قرار داشت و سرانجام در ابتدای لیگ نوزدهم به تیم شهرخودرو پیوست و بعد از نیم فصل حضور در این تیم به گل گهر پیوست.

برزای در این فصل با نظر قلعه نویی یک خط به عقب منتقل شد و در پست دفاع راست به زمین می‌رود و در این پست بازی‌های قابل قبولی ارائه می‌دهد و یکی از بهترین پاسورهای این فصل از لیگ برتر است.

۳- میلاد زکی‌پور

میلاد زکی‌پور هم مثل برزای در لیگ شانزدهم به استقلال پیوست اما یک فصل بیشتر از او فرصت حضور در این تیم را داشت. زکی‌پور مثل برزای مدت‌های زیادی مورد انتقاد هواداران قرار داشت و سرانجام قبل از لیگ بیستم از این تیم جدا شد و به گل گهر پیوست. زکی‌پور در این فصل یکی از بازیکنان خوب گل گهر به حساب می‌آید و می‌تواند در بازی امروز یکی از بازیکنان تاثیرگذار باشد.

۴- گادوین منشا

بهترین گلزن این فصل از رقابتهای لیگ برتر هم سابقه یک فصل حضور همراه با ناکامی را در استقلال دارد. در واقع استقلال آخرین تیم ایرانی بود که منشا قبل از حضور در گل گهر در آن بازی کرد. این مهاجم امروز با ۹ گل زده بهترین گلزن لیگ برتر است و امید اول سیرجانی‌ها برای باز کردن دروازه آبی پوشان می‌باشد.

۵- امیر قلعه نویی

ویژه‌ترین چهره امروز بازی دو تیم استقلال و گل گهر، امیر قلعه نویی سرمربی امروز گل گهر و فصول گذشته آبی پوشان است. پر افتخارترین مربی تاریخ لیگ برتر که توانسته در عین ناباوری از گل گهر تیمی مدعی برای لیگ بیستم بسازد، امروز ویژه‌ترین چهره این دیدار است.

قلعه نویی که رکورددار تعداد پیروزی با استقلال در لیگ برتر است، با ۹ بار شکست دادن استقلال با تیم‌های دیگر دارای رکورد بیشترین تعداد پیروزی بر آبی پوشان هم می‌باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: