جمعی از سهام داران معترض مقابل ساختمان سازمان بورس تجمع کردند.
صبح امروز (شنبه) جمعی از سهام‌داران در مقابل سازمان بورس تجمع کردند. در این تجمع شعارهایی علیه سازمان بورس سر داده شد و عده‌ای به ساختمان این سازمان تخم‌مرغ پرتاب کردند.

تخم-مرغ

این سهام بورس امروز کمترین رشد را داشت

امروز سهامداران شرکت‌های فرآورده‌های نسوز آذر، سرمایه‌گذاری پارس توشه و سرمایه‌گذاری مسکن شمال در بورس و معامله‌گران شرکت‌های کلر پارس، توزیع دارو پخش و صنعتی مینو در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار بورس با افت ۲۴هزار و ۸۰۸واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۲۸۵هزار و ۹۴۷واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۱۱میلیارد و ۱۳۳میلیون سهم و حق‌تقدم به‌‌ارزش ۱۰هزار و ۶۵۴میلیارد تومان در یک میلیون و ۴۳۶هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های فرآورده‌های نسوز آذر، سرمایه‌گذاری پارس توشه و سرمایه‌گذاری مسکن شمال بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های بیمه ملت، قند ثابت خراسان و پمپ‌سازی ایران بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۲۱۰میلیون ورقه به‌ارزش ۴هزار و ۱۸۵میلیارد تومان در ۵۵۸هزار نوبت، آیفکس ۲۲۸واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۸۴۷واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های کلر پارس، توزیع دارو پخش و صنعتی مینو بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های پتروشیمی ارومیه، ذوب‌آهن اصفهان و ویتانا بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

بورس چرا می‌ریزد؟

امروز ۲۰ دی ۹۹ باز هم شاهد ریزش بازار بودیم و شاخص کل کانال ۱.۳ میلیون واحدی را از دست داد. چرا بورس منفی شد؟

امروز ۲۰ دی ماه ۹۹ بازار سرمایه اصلا اوضاع خوبی ندارد و در ادامه روند بد گذشته، امروز نیز از همان ابتدا بازار قرمزپوش شد.

شاخص کل تا لحظه نگارش این متن با ریزش بیش از ۲۲ هزار واحد به زیر کانال ۱.۳ میلیون واحدی سقوط کرد و شاخص کل هم وزن نیز ۳۴۲ واحد ریخت. باز هم اوضاع برای سهام کوچک بازار بهتر از سهام بزرگ بازار است و به همین علت ریزش شاخص کل هم وزن کمتر از شاخص کل می‌باشد.

هر چند برخی کارشناسان معتقدند که دلیل ریزش بورس امروز به تصمیم مجلس درباره حذف انرژی ارزان در بودجه سال ۱۴۰۰ برای صنایع فولادی باز می‌گردد، اما محمد بامودت کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه گفت: این مسئله تاثیر کمی بر روی صنایع فولادی خواهد داشت، اما مسئله قیمت‌گذاری دستوری تهدید بسیار جدی بازار و صنایع فولادی است. وی با اشاره به صحبت‌های وزیر صمت گفت: وقتی مهم‌ترین محرک بازار یعنی نرخ جهانی تخریب می‌شود و حتی وزیر صمت می‌گوید برای محصولات پتروشیمی هم در حال مذاکره با زنگنه وزیر نفت هستیم، گروه‌های اصلی بازار مثل معدنی‌ها و فلزی‌ها و پتروشیمی‌ها با ترس مواجه می‌شوند.

بامودت گفت: از سوی دیگر یک تعدادی احتمال کاهش نرخ دلار را نیز می‌دهند و متاسفانه سفته بازی و حرکت پول به سمت سهام کوچک رفته است و اعتماد از سهام اصلی بازار سلب شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: