پایگاه خبری خانه فوتبال:

بر خلاف اخباری که از پیش وجود داشت تیم ها هم چنان با محدودیت جذب بازیکن خارجی مواجه هستند و قانون ابتدای فصل به قوت خود باقی است. سعید آذری – مدیر عامل باشگاه فولاد خوزستان وعده داده بود این قانون بزودی برداشته می شود. 

فریبرز محمود زاده – رییس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ در این باره می گوید: « تا این لحظه این قانون سر جای خودش است. این قانون برای کل فصل در نظر گرفته شده و محوریت اصلی آن هم بازیکنان بوده است. البته خیلی از مربیان هم باشگاه‌ها را دچار چالش کردند و به همین دلیل این قانون گذاشته شد تا باشگاه‌ها پرونده‌های خود را سر و سامان دهند. سازمان لیگ مقابل باشگاه‌ها نیست و مشکل خود باشگاه‌ها باعث این مورد شده است.»

اما چرا این قانون برداشته نشد؟ خبر ورزشی در این باره می نویسد: برخی از پرونده ها به قوت خود باقی است. هنوز همه پرونده ها علیه تیم های ایرانی در فیفا حل و فصل نشده است و برخی از پرونده ها نیز به تازگی شکل گرفته است.

بر اساس خبرهای رسیده از راهروی فدراسیون فوتبال تا زمانی که همه پرونده ها شکل گرفته علیه تیم های ایرانی در فیفا مختومه نشود این قانون به قوت خود باقی خواهد ماند اما با حل و فصل شدن همه پرونده ها ممکن است محدودیت جذب بازیکنان خارجی برای تیم های لیگ برتری برداشته شود. 

منبع: ورزش سه

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: