پایگاه خبری خانه فوتبال:

 گزینه ریاست فدراسیون فوتبال گفت: من گزینه وزارت ورزش در انتخابات فدراسیون فوتبال نبودم. به رای مجمع احترام می‌گذارم.
به گزارش ایرنا، «کیومرث هاشمی» امروز (یکشنبه) پس از پایان رای‌گیری پست ریاست فدراسیون فوتبال که با ناکامی او همراه بود،  هنگام ترک مجمع در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انتخابات خیلی خوب و در فضای دوستانه و دموکراتیک برگزار شد. به عزیزی خادم به خاطر انتخابش به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال تبریک می‌گویم. امیدوارم دوستان بتوانند بار سنگین فوتبال کشور را با تیمشان به دوش بکشند و مشکلات را حل کنند.

وی افزود: امیدوارم دوستان در مرحله اول تیم ملی را به جام جهانی برسانند.
نامزد پست ریاست فدراسیون فوتبال ادامه داد: من مشکلی با انتخابات ندارم.
هاشمی در پاسخ به این پرسش که آیا عزیزی خادم می‌تواند مدیر شایسته‌ای برای فوتبال باشد یا خیر، اضافه کرد: حتما می‌توانند. مجمع رای داده است.
وی گفت: از مجمع ناراحت نیستم و باید به رای مجمع احترام بگذاریم. رای مجمع قابل احترام است. دوستان کار سختی را در فوتبال پیش رو دارند.

هاشمی در پاسخ به این پرسش که آیا او گزینه وزارت ورزش و جوانان در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال بود، اضافه کرد: کاملا برعکس. به هیچ وجه اینگونه نبود.

مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال، امروز (یکشنبه) در سالن اجلاس سران و با حضور «مهدی علی‌نژاد» معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا، نماینده سازمان بازرسی و اعضای مجمع در حال برگزاری است. نماینده فیفا هم به صورت آنلاین بر روند رای گیری نظارت دارد.

۸۷ نفر اعضای مجمع هستند و حق رای دارند. در این مجمع، رئیس و اعضای هیات رئیسه انتخاب خواهند شد.

در بخش ریاست و در رای گیری‌نخست، «شهاب‌الدین عزیزی‌خادم» با ۳۵ رای و «کیومرث هاشمی» با ۲۴ رای به دور دوم رسیدند. «مصطفی آجورلو» ۱۸ رای و «علی کریمی» ۹ رای کسب کرده و پس از اینکه به دور دوم نرسیدند، محل رای گیری را ترک کردند.

در رای‌گیری دور دوم، عزیزی‌خادم ۴۹ رای کسب کرد و سکان هدایت فدراسیون فوتبال را برعهده گرفت. هاشمی نیز ۳۸ رای کسب کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: