پایگاه خبری خانه فوتبال:

شاید این یک انتقال دور از ذهن و باورنکردنی باشد، اما اتفاقاتی که طی ماه‌های اخیر برای جذب مدافع میانی در پرسپولیس شکل گرفته، پای یک گزینه شاید غیرممکن را هم به پرسپولیس باز کرده است و مذاکراتی در این رابطه نیز صورت گرفته که البته تا این لحظه به نتیجه لازم نزدیک نشده است.

بعد از اینکه شجاع خلیل زاده در ابتدای فصل با ترک پرسپولیس راهی لیگ قطر شد، این تیم کار خود را برای جذب بازیکنی در این پست دنبال کرد و به گزینه‌های متنوعی در این رابطه رسید که مذاکره با هر کدام از آن‌ها با موانعی همراه بود که در نهایت به نتیجه لازم نرسید. ایمان سلیمی، فرشاد فرجی، علیرضا ابراهیمی، علی نعمتی و شاهین طاهرخانی گزینه‌هایی بودند که مذاکرات رسمی با آن‌ها برای حضور در پرسپولیس صورت گرفت که هر کدام از آن‌ها تا این لحظه به دلیل مشکلاتی که داشتند، نتوانستند به عقد قرارداد با سرخ‌ها در بیایند.

اما گزینه جذابی هم در این بین وجود داشت؛ سیدمجید حسینی. مدافع جوان سابق استقلال که به شکلی عجیب از جمع آبی‌پوشان جدا شد و در ادامه اکنون چند فصلی است که در تیم ترابوزان اسپور بازی می‌کند. بازیکنی که بار‌ها در بطن اخبار مربوط به جدایی از این تیم نیز قرار داشته، ولی برخلاف گمانه‌زنی‌ها با توجه به هزینه‌ای که این باشگاه برای انتقال و حقوق وی متحمل شده، انتقال مدنظر مدیران تیم ترکیه‌ای را در پی نداشته است.

 

حسینی به عنوان مدافعی جوان، اما مدعی در ۱۸ سالگی به عضویت استقلال در آمد و بعد از ۴ فصل حضور در جمع آبی‌پوشان در ادامه با توجه به اختلاف نظری که با مدیران وقت این باشگاه داشت، با به جریان انداختن حق فسخ ۱۰۰ هزار دلاری‌اش از این تیم جدا شد و ترکیه را مقصد بعدی خود انتخاب کرد.

ردپای شکوری و امیری در انتقال غیرمنتظره!

اکنون در شرایطی که کار انتقال مدافعان داخلی مدنظر این باشگاه به پرسپولیس تقریبا با موانع بزرگی همراه شده است، گفته می‌شود سرخ‌ها صحبت‌هایی نیز با مجید حسینی برای حضور در این تیم داشته‌اند. البته این گفتگو‌ها بیشتر مربوط به ابتدای فصل و در مقطع جدایی شجاع خلیل زاده بیشتر جدی دنبال شد. در آن مقطع پرسپولیس مذاکراتی با باشگاه ترابوزان اسپور و خصوصا این بازیکن داشت که با پیشنهادات تقریبا سختی در این مسیر مواجه شد. رضایتنامه یک میلیون دلاری و دریافت حق رشد و در ادامه مبلغ درخواستی این بازیکن که در اولویت بعدی قرار داشت. گفته می‌شود جرقه این مذاکره را ابراهیم شکوری معاون حال حاضر این باشگاه که در دوران بازی در تیم سایپا با مجید حسینی هم تیمی بود، شکل داده است. همچنین شاید ردپای وحید امیری که یک فصل در ترابوزان اسپور با حسینی هم تیمی بود هم در این رابطه دیده شود.

باشگاه پرسپولیس البته بعد از دریافت پیشنهاد یک میلیون دلاری برای رضایتنامه این بازیکن از مواضع خود عقب نشسته است. با این حال آن‌ها امیدوارند همانند ماجرای شهریار مغانلو و مهدی ترابی که منتهی به دریافت رضایتنامه از سوی آن‌ها شد، شاید راهکاری برای این انتقال هم پیدا کنند. با این حال با توجه به حضور مجید حسینی در جام جهانی و برند ملی‌پوش بودن این بازیکن، این انتقال بدون پرداخت مبالغ عرف در مذاکره دور از ذهن به نظر برسد.

اما اینکه باشگاه پرسپولیس در این مقطع برای انتقال بازیکن سابق استقلال دست به کار شده و مذاکراتی را دنبال کرده هم شاید جالب توجه باشد و شاید هم طی روز‌های آتی این مذاکرات با توجه به ناکامی آن‌ها برای دستیابی به گزینه ایده آل داخلی، بار دیگر از سر گرفته شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: