پایگاه خبری خانه فوتبال:

معمولا داوطلبان  این دوره ها با توجه به نیاز خود که شامل تحصیل در معتبر ترین دانشگاه های دنیا در بهترین و پیشرفته ترین کشور ها و یا پیدا کردن کار مناسب و همچنین زندگی در این کشورها است، برای کسب نمره دلخواه در آزمون مد نظر تلاش میکنند. با در نظر گرفتن سطح زبانی داوطلب و همچنین نمره مورد نیاز برای این فرایند، داوطلب نیاز به یک برنامه ریزی دقیق و همچنین پشتیبانی و پیگیری منظم دارد. با در نظر گرفتن این معیارها و همچنین تلاش و کوشش فردی می توان به این مهم دست یافت.  به این منظور انستیتو تخصصی زبان های خارجه SIR IELTS (خانه آیلتس) با بهره گیری از تجربه اساتید حرفه ای و همچنین متد روز دنیا و با  برنامه ریزی دقیق، داوطلبان را برای کسب نمره خود در این راه همراهی خواهد کرد. 

در این راستا داوطلب می‌بایست با حضور در جلسه مشاوره که کاملا رایگان برگزار میشود، نیاز و همچنین نمره مد نظر خود   را با مشاورین  SIR IELTS را در میان بگذارد. با توجه به آزمون تعیین سطحی که به صورت استاندارد و تخصصی توسط اساتید برگزار میشود، سطح زبانی داوطلب تعیین خواهد شد. در نهایت با توجه به نتیجه این تعیین سطح و مدت زمان مورد نظر داوطلب برای مطالعه و همچنین فرجه زمانی که این عزیزان برای کسب نمره مد نظر گرفته اند برنامه ریزی دقیق انجام صورت میگیرد. 

داوطلبان عزیز باید در نظر داشته باشند که این برنامه ریزی با تلاش مستمر خود این افراد در کنار پشتیبانی و پیگیری مستمر اساتید این مرکز به نتیجه مطلوب منتهی خواهد شد.

شایان ذکر است که این مجموعه نهایت مدت زمانی که برای یک داوطلب برای کسب حداقل نمره 6 آیلتس با سطح زبانی مقدماتی در نظر میگیرد، پنج تا شش ماه خواهد بود. در این مدت داوطلب با یادگیری چهار مهارت اصلی و با گذراندن دوره و همچنین شرکت در چند دوره آزمون آزمایشی، به طور کامل با آزمون آیلتس یا آزمون تافل آشنا شده و حدود نمره دلخواه خود را در این مدت زمان مشخص، کسب خواهد کرد. 

برای کسب  نمره دلخواه در آزمون های آیلتس و تافل و سلپیپ کانادا در کوتاه ترین زمان ممکن، داوطلبان میبایست در  کلاس های مشاوره و همچنین تعیین سطح رایگان این مجموعه شرکت کند. چرا که با اعتماد به متد  تخصصی و منحصر به فرد اساتید این مجموعه و همچنین تلاش مستمر خود مسلما نتایج خوبی در انتظار خواهد بود. زبان آموزان می توانند با به کارگیری حداقل کتب مورد نیاز و همچنین جزوات و نکات کلیدی که اساتید به آنها منتقل میکنند،  موفقیت خود را تضمین کنند. در این صورت است که راه را برای پیشرفت و همچنین زندگی راحت تر در نکات مختلف دنیا مخصوصا کشورهای انگلیسی زبان همچون انگلیس، آمریکا و کانادا هموار خواهند نمود.

 آیلتس تضمینی در SIR IELTS

برای کسب آیلتس تضمینی باید بدانید، به طور کلی دو نوع آزمون آیلتس در دسترس است و برای دو هدف متفاوت طراحی شده است. آزمون آیلتس آکادمیک و آزمون آیلتس جنرال. برای کسب آیلتس تضمینی نیاز به درک مناسب و تشخیص تفاوت ها در تنوع آزمون های آیلتس دارید. به همین منظور در ابتدا باید تفاوت این دو آزمون را برای شما شرح کنیم.

آزمون آیلتس آکادمیک برای افرادی است که قصد ادامه تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان را دارند و آزمون آیلتس جنرال برای افرادی که به دنبال موقعیت های شغلی بهتر هستند یا به طور کل قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را دارند مناسب است. آزمون آیلتس آکادمیک تعیین کننده مناسب بودن کاندید ها در سطوح لیسانس و یا فوق لیسانس است. و آزمون آیلتس جنرال برای کاندیدانی مناسب است که میخواهند تحصیل خود را تنها در مقطع دیپلم ادامه دهند و بیشتر به دنبال موقعیت شغلی مناسب هستند. بنابراین در هنگام ثبت نام برای آزمون، مطمئن شوید که نوع مناسب آن را بنا بر هدف و قصد خود انتخاب کرده اید.

برای افرادی که آیلتس آکادمیک را انتخاب میکنند, اهمیتی ندارد که در آینده در چه رشته ای تحصیل کنند و یا در گذشته چه رشته ای خوانده اند. تمامی دانش آموزان تنها یک نوع از آزمون را پشت سر میگذارند. شما برای آن دانش خاص از رشته ای که در آن تحصیل کرده اید مورد ارزیابی قرار گرفته نمیشوید، زیرا تنها مهارت هایی که شما در زبان انگلیسی دارید مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد.

آزمون آیلتس شامل ارزیابی چهار مهارت لیسنینگ (شنیداری)، ریدینگ (خواندن)، رایتینگ (نوشتاری)، اسپیکینگ (گفتاری) است.

اغلب شما چهار مهارتی را که در بالا به آن اشاره شد در یک روز انجام خواهید داد. هر چند که ممکن است از شما خواسته شود تا یک هفته قبل و یا یک هفته بعد از آزمون برای اسپیکینگ بروید. البته این مساله بستگی به برنامه و مدت زمان شما در آزمون دارد.

به خاطر داشته باشید که آزمون آیلتس به مدت 2 ساعت و 45 دقیقه زمان میبرد و شما هیچ گونه وقفه زمانی در میان آزمون نخواهید داشت. بنابراین باید آماده بر سر جلسه آزمون بنشینید و برای مدت زمانی طولانی روی آزمون خود تمرکز داشته باشید.

زمان بندی شما در آزمون آیلتس به این گونه تقسیم شده است :

  • لیسنینگ – 30 دقیقه
  • ریدینگ – 60 دقیقه
  • رایتینگ – 60 دقیقه
  • اسپیکینگ – 11 تا 14 دقیقهخانه آیلتس

به خاطر داشته باشید که باید انتظار آنکه در قسمت لیسنینگ آزمون آیلتس، نمونه لهجه هایی مانند لهجه های استرالیا، نیوزلند، بریتیش و آمریکایی از فایل های صوتی بشنوید را داشته باشید.

یک نکته بسیار مهم : اینکه با فرمت آزمون آیلتس به اندازه کافی آشنایی داشته باشید و نمونه سوالات و تسک هایی که در هر کدام از مهارت های آزمون با آن روبرو خواهید شد را بدانید و به خوبی متوجه شوید، اهمیت بسیار زیادی دارد. برای آشنایی بیشتر با فرمت آزمون، میتوانید در بسیاری از آزمون های تمرینی کاغذی (مانند ماک اگزم ها) و پاسخ هایی که میتوانید به صورت آنلاین به آن دسترسی داشته باشید شرکت کنید. هنگامی که به خوبی با ساختار آزمون آشنا شدید، آن را تحت زمانی محدود انجام دهید. (بدین صورت که برای انجام یک ماک تمرینی، به اندازه زمان آزمون اصلی یعنی 2 ساعت و 45 دقیقه بدون وقفه زمان بگذارید و آن را مانند یک آزمون اصلی تصور کنید).

نمره بندی آزمون آیلتس

در آزمون آیلتس به شما امتیاز و نمره ای از میان 0 تا 9 برای هر کدام از مهارت ها داده میشود. هیچ نمره و امتیاز میانی و نصف شده در مهارت های رایتینگ و اسپیکینگ وجود ندارد. نمره کلی شما حد واسطی از امتیازهای شما در چهار مهارت اصلی آزمون میباشد.

به طور مثال, اگر شما :

  • در قسمت لیسنینگ آزمون 6.5
  • ریدینگ 5
  • رایتینگ 7
  • و در قسمت اسپیکینگ 6

به دست آورید, نمره کلی شما در آزمون 24.5 خواهد شد که به دلیل چهار مهارت اصلی آزمون تقسیم بر چهار میشود و در نتیجه نمره ای که در آخر به دست خواهید آورد 6 میباشد.

شما میتوانید نتیجه آزمون خود را دو هفته پس از روز آزمون خود دریافت کنید.

هزینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی و یا هزینه تدریس خصوصی آیلتس یک جور سرمایه گذاری است. بنابراین نگران هزینه هایی که صرف شرکت در کلاس های تخصصی آیلتس میکنید نباشید. اگر از نتیجه خود در آزمون راضی نبودید و یا نتیجه آن برای هدفی که میخواستید کافی نبود، میتوانید برای بار دیگر در ماک اگزم هایی که امروزه در کلاس خصوصی آیلتس IELTS انجام داده میشود شرکت کنید. اما برای شرکت دوباره در آزمون اصلی باید حداقل تا سه ماه صبر کنید و منتظر بمانید. در غیر این صورت هیچ محدودیت دفعاتی برای شرکت کردن در آزمون آیلتس وجود ندارد.

یک استاد و یا مدرس زبان آیلتس میتواند به شما کمک کند تا اشتباهات خود را که به دلیل نداشتن اطلاعات کافی از آزمون و مهارت های آن است، بر طرف کنید. آنها به شما کمک خواهند کرد تا با نحوه چگونه رو برو شدن با سوالاتی که در آزمون وجود دارد و پاسخ دهی به آنها, اطلاعات بیشتری کسب کنید. همچنین با انتخاب بهترین معلم خصوصی آیلتس و با تلاش و گذاشتن زمان کافی میتوانید آیلتس تضمینی 7 را بصورت خصوصی در 6 ماه کسب کنید. زیرا ما با توجه به نقاط قوت و ضعف شما استراتژی ها و نکات کلیدی آزمون آیلتس آموزش خواهیم داد که شما را با اعتماد به نفس بیشتری برای شرکت در آزمون آماده کنیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: