پایگاه خبری خانه فوتبال:

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در آستانه شروع فصل جدید رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، یک گزارش و نظرسنجی را در ارتباط با دیدارهای به یاد ماندنی مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا در سال‌های گذشته منتشر کرده است.

در این نظرسنجی نام سه تیم ایرانی هم دیده می‌شود. دیدار استقلال با السد قطر در سال ۲۰۱۷ در مرحله پلی آف در شرایطی برگزار شد که استقلال موفق شد در ضربات پنالتی و با نتیجه ۴ بر ۳ به پیروزی برسد. در آن مسابقه، «ژاوی هرناندز» بازیکن السد بود و برای نخستین بار طعم تقابل با هواداران فوتبال ایران را می‌چشید.

دیدار سایپا با الریان قطر در سال ۲۰۱۹ هم در این گزارش قرار دارد. سایپا با هدایت علی دایی برابر الریان با نتیجه ۳ بر یک شکست خورد و از راهیابی به مرحله گروهی لیگ قهرمانان باز ماند.

در همین سال تیم ذوب آهن موفق شد الغرافه قطر را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست بدهد و با هدایت علیرضا منصوریان به مرحله گروهی راه یابد. ذوب آهن در شرایطی به پیروزی رسید که ابتدا با دو گل بازیکنان الغرافه از جمله مهدی طارمی عقب افتاد اما با درخشش «اوساگونا» و ارسلان مطهری نتیجه را جبران کرد.

نکته جالب اینجاست که هدایت استقلال در سال ۲۰۱۷ و زمانی که این تیم موفق شد السد قطر را حذف کند بازهم بر عهده منصوریان بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: