پایگاه خبری خانه فوتبال:

 در شرایطی که پس از برگزاری یکی از بازی های پلی آف تعداد تیم های ایرانی حاضر در این رقابت ها به عدد 4 رسید در پایان دور اول این رقابت ها نتایج ویژه ای برای نماینده های ایران رقم خورد که مرور آنها خالی از لطف نیست:

پرسپولیس، 3 پیروزی برای نایب قهرمان؛ صعود بی دردسر در انتظار شاگردان یحیی

قهرمان 4 دوره  متوالی لیگ برتر و تیمی که به عنوان یکی از دو فینالیست فصل قبل لیگ قهرمانان آسیا در حالی پای در این رقابت ها گذاشت که قابل پیش بینی بود این تیم شروع خوبی در این رقابت ها داشته باشد. شاگردان یحیی در حالی که با شوک حضور 2 کرونایی تهران را به مقصد گوای هند ترک کردند که توانستند با پشت سرگذاشتن مشکلات نفری به خاطر غیبت 2 مهره شان و شرایط خاص میزبانی و آب و هوایی حاکم بر هندوستان 3 پیروزی قابل قبول را به ترتیب برابر الوحده امارات، الریان قطر و گوای هند به دست آورده و با کسب 9 امتیاز از 3 بازی اول خود عنوان سرگروه  از دیدارهایش در دور رفت شانس اول صعود از گروه E  باشد. اگر چه شاگردان گل محمدی در این 3 بازی نقاط ضعف هایی را داشتند اما 3 پیروزی متوالی اعتماد به نفش خوبی را بر این تیم حکمفرما کرده است و دور از انتظار نیست که در دور برگشت نیز این تیم بتواند با نتایجی قابل قبول صعود بی دردسر و کم حرف و حدیثی را به مرحله بعدی این رقابت ها داشته باشد.

استقلال؛ هواداران به تیم مجیدی امیدوار شدند

آبی های استقلال با تجربه متفاوتی با فرهاد مجیدی پای به این رقابت گذاشتند. اگر چه خیلی ها قبل از آغاز این بازی ها بر این باور بودند که گروه استقلال را باید گروه مرگ این رقابت ها نامید اما سطح فنی تیم های عربستانی و عراقی حاضر در گروه استقلال این موضوع را با تردیدهایی روبرو کرد. البته نباید این نکته را هم فراموش کرد که استقلال در بازی هایی که برابر الاهلی عربستان و الشرطه عراق داشت با بهره گیری از خط حمله پرقدرت و کم اشتباه خود توانست در امر گلزنی موفق عمل کند و حرف و حدیثی را بابت این موضوع باقی نگذارد اما به نظر می رسد به لحاظ ساختار دفاعی آبی های ایران در بازی های اخیرشان اشکالاتی را داشته اند و حالا که از شانس زیادی برای صعود برخوردار هستند در صدد رفع نقاط ضعف خود برآمده تا در بازی های بعدی شان مشکلی از این بابت نداشته باشند.

 شاید خوشبین ترین کارشناسان و اهالی فوتبال شانس زیادی برای صعود تیم نکونام از مرحله پلی آف به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا متصور نبود اما برد قاطع فولادمردان ایرانی در پلی آف در برابر العین امارات نگاه های مثبت را به فولاد بیشتر کرد. این تیم در برابر تیم پرستاره السد قطر و النصر عربستان در حالی به تساوی دست یافت که اگر کمی خوش شانس تر بود می توانست در این دیدارها به پیروزی برسد. 2 تساوی برابر السد و النصر و پیروزی برابر الوحدات اردن باعث شد تیم نکونام در دور رفت بازی های خود صاحب 5 امتیاز شده و در گروه  D این رقابت ها با امتیازات مساوی با النصری ها به خاطر گل زده کمتر در مقایسه با این تیم عربستانی رده دوم جدول را به خود اختصاص داده است. السد با 4 امتیاز در تعقیب فولاد است و الوحدات با یک امتیاز قعرنشین این گروه محسوب می شود.

تراکتور؛ هت تریک در تساوی، امیدوار به دور برگشت!

قرمزهای تبریزی در حالی پای در لیگ قهرمانان آسیا گذاشتند که شاگردان رسول خطیبی مصمم بودند نتایج خوبی را در دور رفت به دست آورند. شاگردان خطیبی پس از این که در بازی اول در برابر پاختاکور با 2 گل از حریف قدرتمند خود پیش افتاد که در نهایت باغافلگیری در برابر ازبک ها به تساوی 3 بر 3 رضایت داد. این تیم تبریزی در ادامه در برابر شارجه امارات قرار گرفت اما در این بازی هم نتیجه تساوی برای این تیم رقم خورد و تراکتوری ها برابر نماینده امارات به تساوی بدون گل دست پیدا کرد. شاگردان خطیبی در سومین بازی خود در دور رفت با وجود تلاش برای پیروزی توفیقی حاصل نکردند و تساوی بدون گل دیگری در بازی سوم این تیم به ثبت رسید تا در حال حاضر تراکتوری ها با 3 امتیاز حاصل از 3 تساوی، در گروهی که شارجه ای ها با کسب 7 امتیاز صدرنشین هستند، در رده دوم قرار  بگیرند. نیروی هوایی و پاختاکور به ترتیب با یک امتیاز رده های سوم و چهارم این گروه را به خود اختصاص داده اند.

پیشکسوت فوتبال با ارزیابی ویژه از عملکرد نماینده های فوتبال ایران در این فصل از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد.

بهزاد داداش زاده در گفت و گو با خبرگزاری برنا با اشاره به شرایط خاص بازی های این فصل لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: شرایط کلی این بازی ها نسبت به دوره های قبل کاملا متفاوت است و برگزاری متمرکز این بازی ها با میزبان های متفاوت شرایط خاصی را برای این تورنمنت رقم زده است.

این پیشکسوت فوتبال ایران در خصوص شرایط پرسپولیس در این رقابت ها گفت: پرسپولیس شروع خوبی را در این رقابت ها داشت و پیش بینی می کنم این روند برای تیم گل محمدی ادامه دار باشد و پرسپولیس پس از موفقیت در دور رفت در بازی های برگشت خود نیز  نتایج خوبی را کسب کرده و صعود کم دردسری را به مرحله بعدی داشته باشد.

بازیکن سابق سرخابی ها در مورد وضعیت استقلال تاکید کرد: خوشحالم که  استقلال هم نتایج خوبی را به خصوص در برابر الاهلی عربستان کسب کرد و پس از آن نیز برابر الشرطه عراق موفق بود. در ادامه دو بازی متوالی این تیم در برابر الدحیل برای تیم مجیدی از اهمیت بالایی برخوردار است و موفقیت در این بازی ها می تواند خیال استقلال را نیز بابت صعود به مرحله بعدی راحت تر کند.

داداش زاده با تمجید از شرایط فولاد در برابر حریفانی سرسخت و پرمهره به  خبرنگار برنا گفت: به واقع باید گفت گروه فوتبال گروه مرگ برای نماینده های ایران در این فصل از لیگ قهرمانان است. فولاد پس از برد قاطع برابر العین در حالی مجوز حوضور درمرحله گروهی را به دست آورد که این تیم از سیستم دفاعی خوبی برخوردار است. تیم نکونام با توجه به 2 تساوی که در دور رفت به دست آورد در دور برگشت باید نتایج بهتری را به دست آورد تا شانس بیشتری برای صعود داشته باشد.

این کارشناس فوتبال در مورد شرایط نتایج تراکتور در این فصل از لیگ قهرمانان آسیا تاکید کرد: به نظر می رسد خطیبی هنوز تیمش را نشناخته است و علت نتایج اخیر این تیم نیز همین موضوع است. تراکتور در حال حاضر از مهره ها نفرات خوبی سود می برد ولی به نظر می رسد هنوز هماهنگی لازم بین آنها ایجاد نشده است. این تیم در بازی اول در برابر پاختاکور  شروع خوبی داشت اما نتوانست نتیجه را حفظ کند و چیزی نمانده بود که در آن دیدار بازنده شود که در نهایت به تساوی 3 بر 3 رسید. در ادامه نیز 2 تساوی مشابه برابر شارجه و نیروی هوایی برای این تیم رقم خورد و حالا با 3 امتیاز امیدوار است که بتواند در بازی های دور برگشت امتیازات لازم برای صعود را به دست آورد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: