پایگاه خبری خانه فوتبال:

پیشکسوت آبی‌پوشان گفت: استقلال باید به مصاف الاهلی عربستان و الشرطه عراق در چارچوب لیگ قهرمانان آسیا برود و برای اینکه به طور مستقیم به مرحله بعدی صعود کند باید در هر دو دیدار پیروز میدان باشد.
 «‌شاهرخ بیانی» یکی از بهترین بازیکنان تاریخ باشگاه استقلال محسوب می‌شود. او سال‌ها در خط هافبک به میدان رفت و خاطرات خوبی را از خود به جا گذاشت. بیانی از جمله فوتبالیست‌هایی است که سال‌ها پیش از این و در سال ۱۹۹۰ با استقلال قهرمان آسیا شد. پیشکسوت استقلال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا درباره شرایط آبی‌پوشان در لیگ قهرمانان آسیا حرف زد.

در زیر متن کامل گفت‌وگوی این بازیکن پیشکسوت را با ایرنا می‌خوانید:

استقلال مقابل الدحیل دو امتیاز مهم را از دست داد.

استقلال در نیمه اول تیم برتر میدان بود و نسبت به حریف قطری خود برتری داشت ولی نتوانست نتیجه لازم را بگیرد. استقلال در روزی که به برد و سه امتیاز کامل مسابقه نیاز مبرم داشت، تلاش زیادی انجام داد اما الدحیل بیشتر به دنبال تساوی بود.

در وقت دوم استقلال را چطور دیدید.

در نیمه دوم استقلال گل بدی خورد اما وقتی مهدی قایدی گل زد، بیشتر احتیاط را در دستور کار قرار داد و اول به دنبال این بود که شکست نخورد. الدحیل یکی از بهترین تیم‌های قاره آسیاست که از بازیکنان خارجی خوبی بهره می‌برد. آنها تیم قدرتمندی بودند.

فرشید اسماعیلی یکی از بازیکنان تاثیرگذار استقلال در این رقابت‌ها بوده است.

فرشید اسماعیلی نسبت به گذشته پیشرفت زیادی داشته و دیگر آن بازیکن گذشته نیست، او این روزها بهترین عملکرد را در ترکیب استقلال دارد.

استقلال نسبت به بازی رفت تغییر تاکتییکی داشت.

استقلال نسبت به بازی دور رفت مقابل الدحیل عملکرد خوبی را به نمایش گذاشت و  توانست فاصله‌ای که بین خط هافبک بود را جبران کند. این موضوع باعث شد تا نسبت به بازی قبلی، سرعت انتقال توپ از هافبک به حمله الدحیل را با تاخیر روبرو کند.

استقلال در بدترین زمان گل مساوی را دریافت کرد.

استقلال گل اول را به ثمر رساند و اگر در دقیقه آخر نیمه اول گل نمی‌خورد، به طور حتم شرایط در نیمه دوم تغییر پیدا می‌کرد.

درباره پنالتی الدحیل حرف و حدیث‌های زیادی مطرح است.

به طور حتم داور در آن صحنه اشتباه فاحشی را مرتکب شد و به ضرر استقلال پنالتی گرفت. من نمی‌دانم چرا داور در دو بازی با الدحیل اشتباه کرد، در بازی رفت می‌توانست به سود آبی‌پوشان پنالتی بگیرد و در دیدار دوم کاری کرد که به طور حتم کنفدراسیون فوتبال آسیا او را از قضاوت در ادامه بازی‌ها محروم خواهد کرد.

اشتباهات خط دفاعی استقلال باعث شد تا باز به شکلی ساده دروازه استقلال باز شود.

استقلال در این دوره از لیگ قهرمانان آسیا در خط دفاعی با اشتباهات زیادی روبرو بوده است. این تیم در دو بازی اخیر مقابل الدحیل ۶ گل دریافت کرد که اصلا آمار خوبی نیست. مهاجمان حریف هر وقت که فرصت کردند برای خود موقعیت خطرناک ایجاد کردند.

در گل دوم بازیکن الدحیل به راحتی ضربه سر زد.

بازیکنان استقلال یارگیری درستی با مایکل اولونگا ‌انجام ندادند و او در محوطه جریمه استقلال آزادانه ضربه سر زد و توپ را تبدیل به گل کرد. فرهاد مجیدی در بازی‌های آینده باید فکری اساسی کند.

چه فکری؟

مشکل خط دفاعی استقلال را برطرف کند. او باید هر طور شده در دو بازی این اشتباهات را به حداقل برساند.

استقلال از گروه خود صعود خواهد کرد.

استقلال دو بازی پیش رو دارد، استقلال باید به مصاف الاهلی عربستان و الشرطه عراق برود و برای اینکه به طور مستقیم صعود کند باید آنها را ببرد. استقلال در دور رفت این دو تیم را شکست داده و باز هم این توانایی را دارد که نمایندگان عربستان و عراق را ببرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: