پایگاه خبری خانه فوتبال:

استقلال و الاهلی در در دور پنجم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به نتیجه تساوی بدون گل دست یافتند. شیخ دیاباته در بازی قبلی آبی پوشان در برابر الدحیل دچار آسیب دیدگی شد و آبی پوشان حتی دقایق پایانی را ۱۰ نفره به بازی ادامه دادند. پس از این بازی نیز عنوان شد که دیاباته به دلیل آسیب دیدگی، به بازی با الاهلی نمی رسد.

خبر غیبت دیاباته در رسانه های عربستانی و فضای مجازی این کشور منتشر شد و هواداران الاهلی با خیال اینکه مهاجم اهل مالی استقلال در برابر تیمشان قرار نمی گیرد، بازی را دنبال می کردند که حضور دیاباته در ۲۰ دقیقه پایانی، منجر به اعتراض عجیب و غریب عربستانی ها شد.

وب سایت سعودی اسپورت در مطلبی با تیتر "رسوایی ایرانیان علیه الاهلی در آسیا" به این موضوع اشاره و نوشته است: الاهلی در جریان دیدار پنجم خود در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، از سوی ایرانی ها فریب خورد.

P8XneIfDPBlQ

این وب سایت در ادامه نوشته است: این بازی آسیایی با حضور شیخ دیاباته مهاجم استقلال در دقایق پایانی بازی باعث رسوایی عجیب تیم ایرانی شد. علت این رسوایی نیز این است که بنا بر گفته های سرمربی استقلال و طبق آنچه باشگاه ایرانی در حساب های رسمی خود در شبکه های اجتماعی اعلام کرده بود، آنها دیاباته را از لیست رسمی این مسابقه خارج کرده بودند. 

سعودی اسپورت در پایان با اشاره به اعتراض هواداران الاهلی به حضور دیاباته مقابل این تیم نوشت: بخش بزرگی از هواداران الاهلی به شرکت ستاره استقلال در این دیدار اعتراض داشتند اما پس از بررسی های به عمل آمده از لیست ثبت شده استقلال برای این بازی در نزد AFC، این بازیکن مشکلی برای همراهی تیمش نداشته است.

این ادعای عجیب در حالی از سوی سعودی ها مطرح شده که باشگاه استقلال هیچ گاه به صورت رسمی خبر از غیبت دیاباته در این بازی نداده بود و حتی فرشاد ماجدی در کنفرانس خبری پس از بازی با الدحیل نیز با اشاره به مصدومیت نادری و دیاباته گفته بود "فعلا دو بازیکن ما مصدوم شده و باید طوری ریکاوری کنیم که برگردند".

 

منبع: ورزش۳

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: