پایگاه خبری خانه فوتبال:

در هفته بیست و نهم و ما قبل پایانی رقابت های لیگ حرفه ای عربستان، تیم فوتبال الهلال در استادیوم کینگ عبدالله به مصاف التعاون رفت و با کسب پیروزی در برابر میزبان خود، عنوان قهرمانی لیگ حرفه ای عربستان را از آن خود کرد.

در این بازی و در دقیقه پنجم، الهلال به یک گل زودهنگام دست پیدا کرد. حرکت تکنیکی و فوق العاده سالم الدوسری و یک پا و دو پا زدن های این بازیکن، باعث جا ماندن سه مدافع التعاون شد و این بازیکن توپ را به سباستین جووینکو سپرد که هافبک ایتالیایی الهلال با یک پاس زیبا، بافتیمبی گومیس مهاجم فرانسوی تیمش را صاحب فرصت ایده آلی کرد که این بازیکن زهردار با شوتی تک ضرب و بدون معطلی، توپ را به تور دروازه حریف چسباند.

در ادامه بازی الهلال سوار بر بازی بود و چندین فرصت را نیز به روی دروازه التعاون ایجاد کرد اما راهی به درون دروازه حریف پیدا نکرد و این بازی در پایان با همان تک گل گومیس به سود الهلال به اتمام رسید تا شاگردان ژوزه مورایس، قهرمانی خود در لیگ حرفه ای عربستان را قطعی کنند.

با این پیروزی، آبی های ریاض شمار امتیازات خود را به عدد 58 رساندند با توجه به اختلاف 4 امتیازی با الشباب و اینکه تنها یک هفته تا پایان این فصل فوتبال باقی مانده، الهلال قهرمانی خود را در رقابت های لیگ حرفه ای عربستان قطعی کرد.

این هفدهمین قهرمانی الهلال در کشور عربستان بود. آنها برای دومین فصل متوالی بر بام فوتبال این کشور ایستادند و در شرایطی که در مقطعی از فصل با از دست دادن امتیازات، تا رده سوم نیز سقوط کردند، در نهایت موفق به کسب بعنوان قهرمانی شدند. الهلال حریف استقلال در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیاست.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: