پایگاه خبری خانه فوتبال:

در حالی که حواشی تخلفات آکادمی کیا همچنان ادامه دارد، شوک جدیدی به فوتبال پایه کشورمان وارد شد و این بار شاهد تخلفات آکادمی باشگاه استقلال بودیم که در زمان بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه، قرارداد بازیکنان  تیم های پایه آبی پوشان از سوی هیات فوتبال استان تهران ثبت شد و همین موضوع باعث شد آکادمی کیا و پیکان به کمیته انضباطی  فدراسیون فوتبال شکایت کنند.  

البته کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال بعد از بررسی همه جوانب رای به برائت آکادمی باشگاه استقلال داد و اعلام کرد که در ثبت قرارداد و صدور مجوز بازی بازیکنان استقلال هیچ تخلفی صورت نگرفته اما آکادمی باشگاه های  دست بر دار نیستند و قرار است به کمیته استیناف و فیفا شکایت کنند.

ناصر فریاد شیران مدیر آکادمی باشگاه استقلال در گفت‌و گو با خبرنگار ورزشی جی پلاس درباره تخلفات تیم های پایه آبی پوشان اظهار کرد: ما تابع قوانین فدراسیون فوتبال هستیم و هیات فوتبال استان تهران هم زیر مجموعه اش است. هر موضوعی که مصوب کنند، آکادمی استقلال اجرا می کند و از تصمیمات اتخاد شده تبعیت می کنیم. آقایانی که طرح شکایت کردند بدانند بعد از مدت‌ها استقلال 4 دربی را پیروز شده  و 2 مقام قهرمانی  سالم و پاک کسب کرده است. تیم جوانان استقلال با یک بازی کمتر درصدر جدول قرار دارد و تیم نونهالان ما با 2 بازی کمتر در رتبه سوم حضور دارد.

او با بیان اینکه چرا این صحبت ها از ابتدای فصل مطرح نشده است، تصریح کرد: آن‌هایی که جار و جنجال بر پا کردند چرا اول فصل اعتراض نکردند؟ من و مددی مدیرعامل استقلال قبل از کرونا مسئولیتی نداشتیم اما اکنون به عنوان مدیر آکادمی باشگاه استقلال باید از کیان باشگاه دفاع کنم. مددی هم در این باره مصاحبه کرد و حکم کمیته انضباطی و بیانیه هیات فوتبال استان تهران مشخص است.  کسانی که پیگیر این موضوع هستند و قصد دارند به فیفا شکایت کنند بدانند که از این شکایت ها زیاد شده است.

مدیر آکادمی باشگاه استقلال گفت: دوستانی که آتش بیار معرکه شدند بهتر است بروند زمین تمرین پیکان را ببینند که بازیکنان در داخل پارک تمرین می کنند و هیات فوتبال نباید مجوز تمرین در پارک را  بدهد. متاسفانه رحیم پور دوست خوبم پرچمدار این موضوع شده است؛ آن‌هایی که تا دیروز برای صغر سن تیم کیا اعتراض داشتند و کمک‌‌شان کردیم تا حکم قانونی در این باره صادر شد. کاظم سلیمانی عضو کمیته انضباطی هیئت فوتبال استان تهران انسان معتقد و خدا ترس با وجود فشار مقامات بالایی حکم انضباطی را علیه تیم کیا صادر کرد. الان مسئولان آکادمی کیا و پیکان با یکدیگر بر علیه آکادمی استقلال اتحاد کردند اما این سناریو و داستان تمام شده است و اصلا فیلمی وجود ندارد تا ببینند.

فریاد شیران در واکنش به صحبت هایی که در خصوص استقلالی نبودن او مطرح می شود، گفت: هجمه زیادی به باشگاه استقلال وارد شده اما آکادمی باشگاه به صورت قانونمند کار می کند و از زمانی که مددی وارد باشگاه استقلال شده،  نظم خاصی به این بخش داده است. زحمات همه باعث شده که آکادمی باشگاه استقلال با اقتدار جلو برود و نتایج درخشانی  که تاکنون در تاریخ باشگاه سابقه نداشته را کسب کرده است. محمد نوری و مهدی فنونی زاده در شبکه های مجازی عنوان می کنند که من استقلالی نیستم و مرتب اخبار کذبی به من وارد می کنند . آن‌ها عنوان کردند که من پول های زیادی از خانواده ها گرفتم که در این هفته از این 2 نفر شکایت خواهم کرد.

او در ادامه صحبت های خود تصریح کرد: من 5 سال به صورت رایگان در زمان  مدیریت حجت الاسلام علیپور، عزیز محمدی، کفاشیان و نبی در کمیته اخلاق بودم و به عنوان کارشناس خبره در امور تبانی فعالیت می کردم. من به عنوان یک پلیس آگاهی، دزدان فوتبال را می شناسم و کارم را با جدیت در آکادمی استقلال انجام می دهم. همچنین مددی یک فرمان 8 ماده ای برای من از روز اول صادر کرده که مبارزه با فساد  و سالم سازی آکادمی سرلوحه قرار بدهم و این کار را کردم. هر کسی از جمله دلال و مربی مشکل داشته باشد و وارد آکادمی استقلال شود، در اطراف آکادمی برق ۳ فاز وصل کردم و دچار برق گرفتگی می شود! امنیتی که در آکادمی استقلال ایجاد شده، حاصل زحمات مدیران قبلی نیز هست.

مدیرآکادمی باشگاه استقلال گفت: ما کار خود را  به صورت سالم انجام می دهیم و افراد سالم هم آوردیم و جذب هم خواهیم کرد. آرش برهانی و ایوب اصغر خانی مربیان ما در فوتبال پایه هستند. مطالبی که شاکیان مطرح می کنند در دوران مدیریت من و مددی نبوده و تخلفی هم صورت نگرفته است. هیات فوتبال استان تهران به علت شرایط کرونایی مسابقات تیم های پایه را به تعویق می انداخت و همه این موضوع را قبول کردند. شاکیان قصد دارند که به فیفا شکایت کنند ایرادی ندارد به سازمان ملل و دادگاه CAS هم شکایت کنند.

فریاد شیران در پایان صحبت های خود با اشاره به حکم کمیته انضباطی گفت: همه کارهایی که ما انجام دادیم قانونی بوده و هیات فوتبال بیانیه داد و کمیته انضباطی هم رای صادر کرد و تابع قانون هستیم. کمیته انضباطی  مرجع رسیدگی به تخلفات است و این کمیته هم رای صادر کرد. مسائل مطرح شده فرافکنی است و بعضی ها قصد دارند باشگاه استقلال را وارد حاشیه کنند و تیم های بزرگسالان و رده های پایه استقلال به طور مقتدرانه کار می کنند. برخی از افراد سکوت کنند چون من حرف‌هایی می زنم که به ضررشان تمام می شود. مهدی فنونی زاده و محمد نوری به علت اتهامات وارده و نشر اکاذیب باید در دادگاه جوابگو باشند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: