پایگاه خبری خانه فوتبال:

 

علیرضا بیرانوند دروازه بان شماره یک تیم ملی شاید به لیگ ایران برگردد؛ این موضوعی است که تایید نشده، ولی تا به الان رد هم نشده است. در واقع بیرانوند در آخرین گفت و گویی که بعد از بازی‌های تیم ملی داشته است تایید کرده از لیگ ایران پیشنهاد دارد و هنوز نمی‌تواند به طور قطع بگوید آن را رد خواهد کرد.

به گزارش فرارو، حالا که بیرانوند می‌گوید از لیگ ایران پیشنهاد دارد این سوال مطرح می‌شود که کدام تیم ایرانی به بیرانوند پیشنهاد داده است؟ آیا او قرار است دوباره به پرسپولیس برگردد؟ این موضوع تا حدودی منتفی است، چون همین یکی دو روز قبل بود که خبر رسید یحیی گل محمدی به مسئولان باشگاه پرسپولیس اعلام کرده علاقه‌ای به همکاری مجدد با بازیکنانی که از پرسپولیس جدا شده اند، ندارد. پس گزینه حضور بیرانوند در پرسپولیس آنهم در روز‌هایی که حامد لک بد کار نکرده منتفی است.

از طرفی باید دستمزد بالای علیرضا بیرانوند را هم حساب کرد؛ کمتر تیمی در لیگ ایران توانایی پرداخت دستمزد علیرضا بیرانوند را دارد. فارغ از صحبت‌های عجیبی و غریبی که می‌گویند قرارداد را «دلی» بسته اند، ولی بعد مشخص می‌شود میلیاردی است، در ایران شاید فقط دو تیم توانایی پرداخت دستمزد بیرانوند را داشته باشد که یکی از آن‌ها تیم سپاهان است.

با این حال، مهمترین فاکتوری که باعث می‌شود سپاهان سراغ بیرانوند برود، پیشنهادات خارجی است که به دست پیام نیازمند رسیده است. دروازه بان جوان و اصلی سپاهان پیشنهادات جدی از لیگ پرتغال دارد و شایعه شده که با باشگاه پورتیموننزه این کشور به توافق رسیده است. طبیعی است که اگر سپاهان به فکر قهرمانی در لیگ برتر باشد، به سراغ یکی از بهترین دروازه بان‌های ایران برود.

مورد آخر که شاید روی تصمیم بیرانوند برای حضور در ایران و باشگاه سپاهان تاثیرگذار باشد سال منتهی به جام جهانی است. او می‌گوید مستقیما به مسئولان باشگاه آنتورپ هشدار داده که یا باید شماره یک تیم و فیکس باشد یا اینکه از آنتورپ می‌رود. جدایی از آنتورپ و رفتن به تیمی جدید در اروپا، شاید ضمانت لازم برای بازی کردن به عنوان دروازه بان فیکس را برای بیرانوند نداشته باشد. در حالی که با حضورش در لیگ برتر ایران، این تضمین به او خواهد داده شد و می‌تواند تا شروع جام جهانی، در رقابت‌های باشگاهی فیکس بازی کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: