پایگاه خبری خانه فوتبال:

عملکرد ضعیف خط حمله تیم استقلال در فصل جاری باعث شده تا این تیم نسبت به پرسپولیس و سپاهان تعداد گل‌های زده کمتری داشته باشد. تیم استقلال که فصل گذشته با هدایت استراماچونی لیگ را آغاز و در ادامه فرهاد مجیدی سرمربیگری آن را در دست گرفت در پایان فصل با ۵۵ گل زده بهترین خط حمله را کسب کرد.

آن تیم تا پایان هفته بیست و ششم لیگ برتر نوزدهم با ۴۴ گل زده بهترین خط حمله لیگ برتر را بین ۱۶ تیم در اختیار داشت. این درحالی بود که پرسپولیس با ۳۹ و سپاهان با ۳۵ گل زده در رده اول و دوم جدول ایستاده بودند و استقلال چند پله پایین تر ۴۴ گل زده داشت. البته استقلال فصل پیش در همان مقطع ۲۶ گل خورده داشت که تفاضل گل این تیم را به عدد مثبت ۱۸ می رساند.

اما استقلال در فصل جاری لیگ برتر تا پایان هفته بیست و ششم نسبت به فصل قبل در همین هفته، ۱۵ بار کمتر موفق به گشودن دروازه حریفان خود شده است. استقلال تا اینجا ۲۹ گل زده در جدول دارد که البته در نقطه مقابل نسبت به فصل قبل با ۱۰ گل خورده کمتر تنها ۱۶ بار دروازه‌اش باز شده است. تفاضل گل استقلال در فصل جاری تا اینجا مثبت ۱۳ است اما فصل قبل مثبت ۱۸ بود.

شیخ دیاباته تا اینجا فقط دو بار موفق به گلزنی شده در حالی که فصل گذشته با ۱۵ گل آقای گل لیگ برتر لقب گرفته بود. همچنین ارسلان مطهری با پنج گل زده و مهدی قائدی با ۶ گل زده سبب شدند تا استقلال در این فصل به لحاظ گلزنی عملکرد ضعیف تری داشته باشد. فصل پیش دیاباته، قائدی و مطهری به ترتیب ۱۵، ۱۰ و ۵ گل برای استقلال به ثمر رساندند که مجموع ۳۰ گل از ۵۵ گل تیمشان در پایان فصل را به نام خود ثبت کردند.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند نبود یک هافبک طراح و گلساز مانند علی کریمی که در پایان فصل گذشته از استقلال جدا شده و راهی لیگ قطر شد یکی از دلایل اصلی افت فاحش مهاجمان تیم استقلال محسوب می شود. ضمن اینکه فرشید اسماعیلی و داریوش شجاعیان هم به عنوان دو بازیساز استقلال هرگز با آمادگی کامل در اختیار کادر فنی فعلی و قبلی استقلال نبودند.

این در حالی است که مدیران و اعضای کادر فنی استقلال یکی از دلایل این کاهش فاحش گلزنی را اشتباهات داوری دانسته و معتقدند اگر داوران قضاوت های بهتری برای تیمشان داشتند امروز استقلال هم گل زده بیشتری داشت و در جدول شرایطش بهتر بود.

منبع: پارس فوتبال دات کام

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: