پایگاه خبری خانه فوتبال:

لیگ فرانسه بار دیگر در کانون توجه قرار گرفت و این بار نه به خاطر ولخرجی‌های پاری‌سن‌ژرمن، بلکه به خاطر یک آشوب به تمام معنا در دربی جنوب کشور میان تیم‌های نیس و مارسی.

در این بازی که به میزبانی نیس و در ورزشگاه آلیانتس ریویرا برگزار شد، تیم میزبان تا دقیقه 75 با تک گل کسپر دولبرگ از حریف خود پیش بود که حادثه منجر به تعلیق بازی رخ داد. هواداران تیم نیس با وجود هشدارهایی که در نیمه نخست بازی به آنها در خصوص فحاشی به بازیکنان مارسی و پرتاب اشیای مختلف داده شده بود به حرکات ناپسند خود ادامه دادند که اوج آنها مورد هدف واقع شدن دیمیتری پایه، مهاجم فرانسوی تیم میهمان بود. پایه پس از برخورد یک بطری با پشت سرش نقش بر زمین شد اما خیلی زود بلند شد و بطری را با خشم به سمت اولتراهای پشت دروازه تیم نیس پرتاب کرد. او یک بطری دیگر را هم پرتاب کرد و دو سه هم‌تیمی‌اش هم همین اقدام را انجام دادند و این همان جرقه‌ای بود که برای منفجر شدن هواداران دوآتشه نیس لازم بود.

6122cf112f731_6122cf112f734

هواداران آشوبگر نیس با گذر از سد مأموران امنیتی کنار زمین و انداختن تابلوهای تبلیغاتی پشت دروازه نیس خودشان را به زمین چمن رساندند و با تعدادی از بازیکنان مارسی درگیر شدند.

طبق گزارش نشریه اکیپ؛ طی این حادثه یک نفر هم به دلیل افتادن تابلوی تبلیغاتی به شدت آسیب دید که اورژانس او را به بیرون از زمین بازی انتقال داد. در پی این حادثه مأموران یگان ویژه پلیس به داخل ورزشگاه آمدند تا از گسترده‌تر شدن آشوب جلوگیری به عمل آورند. داور نیز دستور رفتن بازیکنان به رختکن را صادر کرد تا درباره از سرگیری یا تعلیق بازی تصمیم گرفته شود.

با وجود رایزنی‌های بسیار زیاد و طولانی مسئولان تیم نیس و بازگشت آنها همراه با داور به زمین بازی، بازیکنان تیم مارسی که گویا تعدادی از آنها هم در زد و خورد با هواداران نیس مجروح شدند، حاضر به بازگشت به زمین چمن نبودند و به این ترتیب بازی در دقیقه 75 نیمه تمام ماند.

6122cf1162e20_6122cf1162e23

 

6122cf1194bc0_6122cf1194bc4

حالا باید منتظر بود تا حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال فرانسه درباره اتفاق رخ داده برای تعیین تکلیف بازی و جرایم خاطیان مشخص شود.

منبع: تسنیم

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: