پایگاه خبری خانه فوتبال:

فرشید اسماعیلی هنوز با استقلال به توافق نرسیده و از طرفی گفته می‌شود باشگاه هیچ برنامه‌ای برای حفظ او ندارد. شایعات مبنی بر این موضوع است که او درخواست رقم قرارداد بالایی داشته اما خود اسماعیلی در پست اینستاگرامی از دروغ‌هایی حرف زد تا مشکل جدی‌تر به نظر رسد.

اگر اسماعیلی درخواست رقم بالایی کرده باشد و یا کادر فنی با او به مشکل خورده باشد فرق چندانی در اصل موضوع ندارد و هافبک تهاجمی استقلال که به اردوی ابتدایی تیم ملی در مرحله انتخابی جام جهانی دعوت شده بود و خط خورد دیگر شانس چندانی برای ادامه همکاری با آبی‌های تهرانی ندارد.

فرشید اسماعیلی در فصول اخیر بازیکن بی جانشین در استقلال بود. در پست او داریوش شجاعیان توانایی بازی داشت که معمولا مصدوم بود و حالا هم از استقلال جدا شده است. با این حال فرهاد مجیدی در فصل نقل و انتقالات تمرکز خود را برای پر کردن جای خالی در دفاع و خط حمله گذاشت و از جذب هافبک میانی غافل شد. به نظر تمامی نفرات مد نظر فرهاد مجیدی جذب شدند و تلاش نهایی برای جذب مهاجم است. جایی که قایدی، دیاباته و مطهری جدا شدند و قاسمی نژاد و محمدرضا آزادی آمدند.

تکلیف جانشین اسماعیلی و البته شجاعیان در استقلال چه می‌شود؟ فصل گذشته در غیاب فرشید اسماعیلی با توجه به ترافیک در خط هافبک دفاعی فرهاد مجیدی از بازیکنان جنگنده خط هافبک خود در این پست بهره می‌برد. در فصل پیش رو هم به نظر می‌رسد آرش رضاوند گزینه اصلی مجیدی برای این پست باشد. استقلال در پست هافبک نفوذی امیرحسن حسین‌زاده جوان را هم جذب کرده اما رسیدن به ترکیب اصلی در مدتی کوتاه برای او امکان پذیر به نظر نمی‌رسد و پشت سر بازیکنان باتجربه‌تر خواهد ماند.

یکی از بازیکنانی که مجیدی برای جانشینی اسماعیلی در نظر دارد از او بهره گیرد کسی نیست جز بابک مرادی، وینگری که با توجه به سیستم بازی استقلال مجبور به تغییر پست است. مرادی به دلیل سیستم پنج دفاع استقلال در جناح چپ به میدان می‌رفت اما با آمدن سلمانی و جلالی در کنار حفظ کریم زاده جوان به این نتیجه می‌رسیم که فرهاد برای بازی در این پست روی مرادی حساب باز نکرده و او را برای پست دیگری می‌خواهد. مرادی در لیگ بیستم تجربه بازی در پست فرشید اسماعیلی را داشته و تکنیک و دوندگی لازم برای بازی در این پست را دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: